Gribas ticēt, ka būs labāk

Nav labuma bez ļaunuma un otrādi. Nav labuma bez ļaunuma un otrādi.

Ik pa laikam portālā ziemellatvija.lv uzvirmo kaislības ap un par ielu rekonstrukcijas darbiem Smiltenē. Vieni diskutē par to, ka pilsētā ceļmalās masveidā izcērt kokus, citus neapmierina strādnieku darba stils.

 

Uzskaitījumu varētu turpināt, jo katram ir kāda lieta, kas neapmierina. Vairāki nozīmīgi pilsētas ielu posmi ir izjaukti, taču darbi tajos norit raiti. Var jau pieciest šādas tādas neērtības, jo pēc vērienīgu projektu īstenošanas Audēju, Daugavas un Valkas ielas krustojumā būs izbūvēts apļveida krustojums, pārmaiņas sagaida arī Rīgas ielu, kur būs dažādi satiksmes uzlabojumi, ja nemaldos, izbūvēs arī veloceliņu.

 

Kamēr nekas no tā vēl nav īstenots, aktuāls ir jautājums par pārējo pilsētas ieliņu kvalitāti, jo īpaši to, kuras kļuvušas par rekonstrukciju darbu upuriem. Piemēram, Vaļņu ielas posms, Lazdu, Audēju iela gar Jāņukalnu, kā arī Raiņa iela no Ābeļu ielas līdz Brantu pagasta robežai. Šajās ielās satiksme kļuvusi intensīvāka, līdz ar to pasliktinās ceļa segums, kas jau iepriekš nebija teicamā kvalitātē.

 

Novērotais ļauj secināt, ka nepietiek vien ar to, ka atbildīgās personas atsevišķos ielu posmos uzstāda ātruma ierobežojuma zīmes vai tos pārvērš par vienvirziena. Smiltenes novada domes tehniskais direktors Uldis Rudzītis nereti intervijās laikrakstam uzsvēris, ka atbildīgajiem ir jārūpējas arī par konkrētu ielu seguma kvalitāti.

 

Dzīvē ne vienmēr tā notiek. Tomēr gribas ticēt, ka tam tiks pievērsta lielāka uzmanība, lai pēc rekonstrukcijas darbiem mazākas nozīmes ieliņas nelīdzinātos izdangātiem lauku ceļiem.

Lietotāju raksti