Ieskatāmies acīs pasaulei 4

“Šokē, lai liktu aizdomāties, kas ar mums notiek” “Šokē, lai liktu aizdomāties, kas ar mums notiek”

Kāpēc pasaulē labākajām preses fotogrāfijām jābūt tik šokējošām, dabas kataklizmas un ļaužu nežēlību attēlojošām? Varbūt tāpēc, lai cilvēki sāktu domāt. Gan jau arī citiem, tāpat kā man, skatoties konkursā “Pasaules preses foto 2010” godalgotos darbus, rodas jautājums, - kas notiek ar pasauli un cilvēkiem?

 

Vīrietis no morga bez emocijām met ārā bērnu līķus, Haiti zemestrīces upurus. Degošs pašnāvnieks kritienā no torņa Ungārijā. Galvenā balva - Afganistānas meitenes Bibi Aišas portrets, kurai vīrs nogriezis ausis un degunu. Tā lēmusi starptautiska žūrija, izvēloties preses foto uzvarētājus.

 

Nežēlība un varmācība ar cilvēci iet roku rokā gadsimtiem. Kā to apturēt? Tas ir jautājums, ko izkliedz šīs fotogrāfijas. Apstāklis, ka Latvija atrodas civilizētajā Eiropā, mūs nepadara malā stāvošus, jo jautājums - kas ar mums notiek? - tāpat ir vietā.

 

Jaunākais šokējošais gadījums: jauns, izglītots jurists kinoteātrī Rīgā nošāvis citu vīrieti, kurš viņam aizrādījis. Nav pat jāskatās galvaspilsētas virzienā. Smiltenē pērn gaišā dienas laikā netālu no veikala smagi tika piekauts vīrietis, kura aizrādījumi nepatika dažiem vietējiem jauniešiem (pēc pēdējās informācijas, šajā lietā joprojām notiek pirmstiesas izmeklēšana, un ir nozīmētas ekspertīzes).

 

Ir vajadzīgs kas spēcīgs, ko likt pretī cilvēkā mītošajam ļaunumam. Ja kāds zinātu recepti tā apturēšanai, saņemtu Nobela prēmiju. Cīņa starp gaismu un tumsu ir mūžīga. Vēl viens apliecinājums tam: vakar Smiltenes centrā divi iebraucēji vīrieši baptistu vārdā garāmgājējiem bez maksas dalīja Jauno derību.

Komentāri 4

nazis

Ieskatāmies acīs pasaulei!
Pasaule nav nekas vairāk, kā tikai mūsu būtības spoguļattēls. Mūsu zemapziņa izraus no kopējā konteksta informācijas fragmentus, kas atbilst mūsu dvēseles stāvoklim, un radīs pasaules ilūziju, kam nav nekāda sakara ar realitāti (realitāte vispār neeksistē, jo mēs pasauli uztveram ar savām maņām un prātā, smadzenēs projicējam šīs pasaules attēlu katrs pēc sava ģīmja un līdzības).
Prātā nāk citāts no sen lasīta Marka Fišera grāmatas: "Dzīve var būt kā rožu dārzs, tā elle zemes virsū - tas atkarīgs no prāta ievirzes." un "Tiem, kas ļaunumu nespēj saskatīt, tas gluži vienkārši neeksistē. Ja tevī nav vājuma - nav nekā, kas pievilinātu problēmas vai ļaunumu, - tad tevi neskars ļaunums, nedz arī apdraudēs briesmas."
Cilvēkam, kam ļaunums neeksistē, tas nespēj tikt klāt, un tikai tāds cilvēks ir spējīgs uz īstu, patiesu mīlestību pret citiem cilvēkiem. Ar ļaunumu nevar cīnīties, jo tas neeksistē. Tas ir tas pats, kas gaiņāt tumsu. Iededziet sveci un tumsa izklīdīs! Vairojiet mīlestību ap sevi un nemokieties ar pasaules problēmām!

pirms 10 gadiem, 2011.02.23 17:12

sviesc

to nazis
Labi pateikts, patika pēdējā rindkopa.Mums visiem par to derētu aizdomāties, domāt labas domas, bērniem stāstīt, pārliecināt, ka ļaunums sēj ļaunumu.Nekas šajā pasaulē nepaliek un neizzūd tāpat vien.Ceru, ka labais tomēr vairosies, ka ļaunums mazināsies.

pirms 10 gadiem, 2011.02.23 19:31

ll

tas nav ļaunums, bet slima psihe, un lielā mērā tādēļ, ka dzīvojam nesakārtotā valstī un baidāmies par savu nākotni.

pirms 10 gadiem, 2011.02.25 15:52

Urmass

Kapitālisms brauc auzās un nav kas to stūrē...

pirms 10 gadiem, 2011.03.02 13:13

Lietotāju raksti