Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iespējams, tikai maldos... 2

Mani pārsteidza Ziemeļlatvijā Santas Sinkas publikācijas par monumentālajiem valsts karogiem virsraksts: „Jāņukalnā uzstādīto mastu uzskata par Valsts karogu apkaunojošu”, jo publikācijā, izņemot manējo, minēti tikai pozitīvi vietējās sabiedrības viedokļi par šo tēmu. Atvainojos latviskākā Latvijas novada iedzīvotājiem par atšķirīgo viedokli, acīm redzot, man ir cita pieredze, jo Smiltenes novadā esmu pavadījis tikai 10 gadus. Neesmu diplomēts inženieris ar tehniskām zināšanām un ļoti ceru, ka maldos.


Bez Ziemeļlatvijas publikācijā minētās lokālās blaknes – pašvaldības mājiena sabiedrībai, ka Valsts karogu nesodīti var stiprināt pie jel kā, vēl saskatu iespējamas starptautiskas un politiskas sekas.


Jāņukalna masts, kā augstākais Latvijā, neapšaubāmi nonāks starptautiskā apskatē, salīdzinājumā ar citu valstu augstākajiem karogu mastiem un liecinās par latviešu gaumi, veiktspēju un cieņu pret savas Valsts karogu. Tagad jebkurš var internetā ievietot visā pasaulē aplūkojamus attēlus un, domāju arābiem, tadžikiem, kirgīziem būs šķērms viedoklis par Latviju, kā iespēju zemi. Neesmu pārbaudījis, bet iespējams, Jāņukalna karoga masts tagad ir augstākais Eiropas Savienībā un veidos viedokli citās valstīs par Eiropas Savienības iespējām un vērtībām kopumā.


Politiski man šķiet, pietiks ar 20 sekunžu TV reklāmas rullīti, lai Nacionālā apvienība ciestu zaudējumu 2018. gada Saeimas vēlēšanās. Saskatu biedrības „Latvijas karogs” šī brīža aktivitātes, kā Nacionālās apvienības 2018. gada Saeimas vēlēšanu kampaņas uvertīru. Man vairākas reizes nācies būt klāt partiju priekšvēlēšanu kampaņu organizēšanas epicentros un labi zinu, kā tradicionāli tiek organizēta cīņa ar politiskiem konkurentiem – velns slēpjas detaļās! Ar mūsdienu tehniskajām iespējām ir vienkārši uzfilmēt MK noteikumiem neatbilstošo Jāņkalna masta T-gala tuvplānu, to salīdzināt, piemēram, ar četrus metrus īsāko gaumīgo karoga mastu – augstāko Ukrainā, kuru Nebeļicas ciemā kāds uzņēmējs uzslējis par saviem līdzekļiem. Atliek vēl nokomentēt, kā latviskākā novada veiktspēju un paštīksmināšanos par šo rezultātu un pirms vēlēšanām palaist TV ēterā, lai vēlētāji saprastu – kā būtu, ja visa  Latvija būtu tik latviska, kā Smiltenes novads.


Man šķiet, lai salīdzinātu, Ziemeļlatvijas lasītājiem būtu lietderīgi iepazīties citu tautu veiktspēju un iedomāties, kā šajā sarakstā starp Baltkrieviju un Ukrainu tagad izskatās Latvija. ŠEIT!

Komentāri 2

XXX .

Izskatās, ka Andris ir "uzmetis lūpu". Atkal gražojas...

pirms gada, 2016.12.28 20:19

tevs.pestitajs

Atkal šīs neapbalvots vāronis raud. Kā tik muļķis ar niku bezugunsnavdumu un šīs kungs nav viens un tas pats. Apbrīnojamas negācijas par visu.

pirms gada, 2017.01.04 22:29

Lietotāju raksti