Iestājoties tumšākam laikam, aktivizējas ļaudis

 Iestājoties tumšākam laikam, aktivizējas ļaudis, kas, izmantojot īpašnieka prombūtni, iznes tukšas dārza mājiņas, šķūnīšus un dzīvojamās mājas.  Iestājoties tumšākam laikam, aktivizējas ļaudis, kas, izmantojot īpašnieka prombūtni, iznes...

Nereti, strādājot notikumu vietā, policijai nākas secināt, ka sev piederošo īpašumu pat simtiem latu vērtībā mēs vieglprātīgi uzglabājam aiz viegli uzlaužamām piekarām atslēgām, krampīšiem vai pat mājas pagalmā, kur tie izlikti bezmaz publiskai apskatei ( piemēram, darba rīki, zāles pļāvēji, elektroinstrumenti) un kļūst par iekārojamu un viegli iegūstamu lomu pat nejaušam garāmgājējam.

      Policijā  apkopotā informācija liecina, ka nereti gadījumos, kad vienas nakts laikā uzlauztas vairākas viena otrai blakus esošas garāžas vai šķūnīši, iekļūšanas fakts konstatēts tajās, kuru īpašnieki pārāk vieglprātīgi izturējušies pret savu īpašumu, bet pasargāti ir tie, kas nav taupījuši naudu “nopietnākas” slēdzenes iegādei.

 

      Ja pie svešas mantas neizdodas tikt vieglā ceļā, jo saimnieki noskatītajā objektā dzīvo visu gadu un, beidzoties vasaras brīvlaikam, nekur projām braukt netaisās, zagļi dodas „izlūkbraucienos”. Izmantojot dažādus paņēmienus,  sveši cilvēki cenšas iekļūt dzīvesvietās, lai iepriekš nolūkotu, vai „te ir ko zagt”.

 

Policijā laiku pa laikam tiek saņemta dažāda rakstura informācija par aizdomīgiem ļaudīm, kas, uzdodoties par sociālajiem darbiniekiem vai dažādu valsts iestāžu pārstāvjiem, ar viltu iekļūst dzīvokļos un mājās. Der atcerēties, ka Jums ir visas tiesības, pirms laist tos pār nama slieksni,  pieprasīt uzrādīt dienesta apliecību un pat piezvanīt uz attiecīgo iestādi, lai pārliecinātos, vai šis cilvēks nemelo.

 

      Atcerieties, ka gadījumā, ja pie Jums viesojas nelūgti ciemiņi, ir derīgi iegaumēt  šo cilvēku ārējo izskatu un īpašas pazīmes (runas stils, rētas, tetovējumi un tamlīdzīgi), tāpat jāpievērš uzmanība transporta līdzeklim, ar kādu persona pārvietojas, iegaumējot un pierakstot valsts numura zīmi. Nekautrējieties, un par saviem novērojumiem informējiet savu iecirkņa inspektoru, kurš zinās, kā un kur izmantot Jūsu sniegto informāciju!

 

      Pirms gulēt iešanas neslinkojiet un labāk lieku reizi  pārliecināties, vai šķūnīši un garāžas durvis ir aizslēgtas, vai pagalmā nav atstāti darba rīki un vērtīgi materiāli,  vai bērns kāpņu telpā nav pavirši nometis velosipēdu, vai sev piederošajā transporta līdzeklī neesat atstājis vērtīgas mantas un tehnisko pasi, naudas maku un datoru ieskaitot.

 

      Efektīvs veids, kā pasargāt savu īpašumu, ir papildus gaismas ķermeņu ierīkošana. Īpaši labi nostrādā gaismekļi, kuros iemontēti kustību sensori. Pirms aizslēdzat savas dārza un vasaras mājiņas, pārliecinieties, vai esat izdarījuši visu sava īpašuma aizsardzībai un NEATSTĀJIET tajās vērtīgas mantas.

 

      Neviens nevar garantēt, ka visi šie pasākumi nodrošinās 100% Jūsu īpašuma aizsardzību, bet tādējādi jūs vismaz pasargāsiet paši sevi no skumjās patiesības, ka nereti pie notikušā vismaz daļēji vainīgi esat Jūs paši... 

Lietotāju raksti