Integrācija! Kam tā vispār vajadzīga? 9

It kā muļķīgs jautājums - kam vajadzīga integrācija? It kā visiem vajadzīga, j ieguvēji būs visi. Integrēta sabiedrība ir stipra un dzīvotspējīga. Neintegrēta sabiedrība ir nolemta lēnai bojāejai. It kā muļķīgs jautājums - kam vajadzīga...
It kā muļķīgs jautājums - kam vajadzīga integrācija? It kā visiem vajadzīga, j ieguvēji būs visi. Integrēta sabiedrība ir stipra un dzīvotspējīga. Neintegrēta sabiedrība ir nolemta lēnai bojāejai.
Dīvainas lietas notiek ar šo pašu integrāciju te pie mums - Latvijā. Gandrīz katru dienu politiķi, jau 20 gadus apgalvo - integrācija, integrācija. Bet esam vēl joprjām turpat, kur bijām 20 gadus atpakaļ. Kāpēc?
Ievietoju es materiālu "Integrācija bez "integrētājiem" " vietējās latviešu avīzes ziemellatvija.lv portālā (kas vēlas to apskatīties, var ielūkoties www.ves.lv).
Pēc sešām stundām no prtāla šis materiāls tika izdzēsts. Kāpēc?
(Krievu portālā tas vēl joprojām nav dzēsts, kaut gan varēja to izdarīt. Materiāls taču bija DIVĀS valodās - latviešu un krievu.)
Un tur taču nebija nekā tāda briesmīga, vienkāršs dialogs starp diviem prātīgiem cilvēkiem - latvieti un krievu. Divi saprātīgi cilvēki it kā nonāca pie viena un tā paša secinājuma, nu, vismaz centās. Un kas visā tajā neiepatikās vietējā portāla redaktorei?
Tas, it kā tāds sīkums vien ir, taču, ja uz šo paraugās valstiskā mērogā, tad izrādās, tas nav nekāds sīkums. Tā ir visu to politika, kas visvairāk runā par Latvijas sabiedrības integrāciju. Un šī politika, visupirms, tiek mērķēta uz sabiedrības šķelšanu, bet ne uz integrāciju. Šādu politiku piekopj visas partijas, kas atrdas Latvijas Saeimā. Te pat nav atšķirības nekādas - latviešu partija, vai krievu partija, jo kā vieni, tā otrišķeļ Latvijas sabiedrību. Kādēļ? Atbilde ir pavisam vienkārša - tā vieglāk vadīt sabiedrību. Kamēr mēs - krievi - izskaidrojamies ar latviešiem, šie gudrīši no VISĀM partijām veido sev "biznesu" . Un tikai nesakiet man, ka SC ir par krieviem un VIENOTĪBA ir par latviešiem, nē, viņi ir tikai par sevi, par savām kabatām.
Un kas te ir saistīts ar integrāciju? It kā nekas, šiem tāda nav vajadzīga... Tā ir vajadzīga tikai Latvijas iedzīvotājiem un, principā, šī integrācija sadzīvē jau ir notikusi ļoti sen. Sadzīvē nav īpašu pretenziju nedz latviešiem pret krieviem, nedz arī otrādi. Bet politiķi, lai nedotu sabiedrībai integrēties arī politiski, iesēj bailes šajā sabiedrībā - latviešiem tiek iestāstīts, ka visas nelaimes nāk no krieviem un krieviem stāsta, ka latvieši grib viņus asimilēt.
Skaldi un valdi!
Likās taču, ka ir vienkārši atrisināt latviešu valodas zināšanas starp krieviem. Pietiek izveidot bezmaksas mācību centrus un lieta atrisināta. Taču nē, neveido. Otrādāk - latviešiem stāsta, ka krievi nevēlas mācīties latviešu valodu. Bet krieviem stāsta - mācieties latviešu valodu un tikai tad kļūsiet par Latvijas sabiedrības daļiņu.
Bet es nevēlos būs daļiņa no Latvijas sabiedrības, es gribu būt daļa no tās, no sabiedrības, kurā visi jūtas komforti gan latvieši, gan krievi, gan poļi - visu tautu pārstāvji, kas apdzīvo Latviju.
Tad kuram ir vajadzīga šī integrācija? Tikai mums, Latvijas iedzīvotājiem. Taču tā noteikti nav vajadzīga tiem, kas tikuši pie "siles". Un kamēr mēs cenšamies tikt skaidrībā ar to, kam un kādā valodā ir jārunā, šie ... turpinās graut Latviju, līdz ar to arī mūs visus.
Viņiem vajadzīga ir tikai šī "sile".

Komentāri 9

http://www.visulatvijai.lv/news.php?readmore=1156319578

pirms 9 gadiem, 2011.05.26 07:25

liskaere

Магазин обуви: интернет магазин стильной женской обуви Liska (Лиска), типы женской обуви Liska (Лиска), женская обувь фабричный китай Liska (Лиска), обувь женская гомель Liska (Лиска), центробувь женская обувь Liska (Лиска).

pirms 9 gadiem, 2012.02.26 21:32

liskaeru

Магазин обуви: женская обувь gore tex Liska (Лиска), женская обувь jana Liska (Лиска), магазин модной женской обуви Liska (Лиска), женская обувь ковани Liska (Лиска), женская обувь сезон 2011 Liska (Лиска).

pirms 9 gadiem, 2012.03.08 01:25

Aruumed

Мы предлагаем: xrumer 5, обучаем хрумер, xrumers ru, xrumer, настройка xrumer. Программа XRumer (скачать xrumer 3).

pirms 9 gadiem, 2012.03.17 16:47

Raskaery

Магазин электронных сигарет: электронная сигарета pons classic, электронная сигарета смокофф отзывы, жидкость для электронной сигареты парламент, электронная сигарета joye 302, катриджи для электронных сигарет. Сайт http://elektronnyesigarety.tv/

pirms 8 gadiem, 2012.04.22 17:43

VitaApteka

Аптека: левитра заказать, таблетки виагра инструкция, купить сиалис в уфе, курс левитры, купить виагру в красноярске, сиалис гель, сиалис аналоги, левитра софт, сиалис почтой, виагра таблетки где купить, сиалис почтой.

pirms 8 gadiem, 2012.05.03 20:37

Renatafe

Мы предлагаем: сайт хрумера, xrumer 4 crack, базы для хрумера скачать, скачать программу xrumer, xrumer 3 crack. Программа XRumer (xrumer base) - предназначена для массовой рассылки в форумы, гостевые книги, блоги, доски, каталоги и т. д.

pirms 8 gadiem, 2012.05.15 01:23

Teumed

Мы предлагаем: xrumer 2.9, скачать xrumer 5.0, xrumer 4 platinum edition, базы для хрумера скачать, xrumer 5.0 скачать бесплатно. Программа XRumer (как пользоваться хрумером). смотрите тут.

pirms 8 gadiem, 2012.05.22 19:50

Lietotāju raksti