Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izlaidums: maksimāli pozitīvas emocijas par saprātīgu budžetu 3

Skolas absolvēšana ir nozīmīgs dzīves notikums gan absolventiem, gan viņu vecākiem. Saskaitot izdevumus par izlaiduma svinībām, nereti sanāk diezgan iespaidīga naudas summa. Tāpēc Naudas plānošanas centrs sagatavojis ieteikumus, kā nosvinēt šo īpašo dienu, tērējot līdzekļus saprātīgi.

Naudas plānošanas centra (NPC) ieteikumi noderēs kā pamatskolas un vidusskolas, tā arī augstskolu absolventiem un viņu vecākiem.

 

 

„Iesaku izlaidumam gatavoties jau laikus - plānot un veidot „izlaiduma budžetu", katru mēnesi atliekot noteiktu naudas summu šiem tēriņiem. Šādi tiks saudzēts ģimenes budžets, jo izlaiduma izmaksas nebūs jāsedz, piemēram, no viena mēneša ienākumiem.

 

 

Rūpīga un savlaicīga līdzekļu plānošana palīdzēs arī atrast veidus, kā ietaupīt. Savukārt ietaupīto naudu iespējams novirzīt izlaiduma tēriņiem vai uzkrājumiem," stāsta Signe Bierande, NPC vadītāja. „Būtiski atcerēties - izlaidums ir īpaša diena, kad vēlamies īpaši saposties, tomēr ne jau svētku apģērba vai frizūras dārdzība ir galvenais, lai gūtu pozitīvas emocijas!"

 

 

Naudas plānošanas centra ieteikumi, gatavojoties izlaidumam: 1.Izlaidums nav izņēmums. Arī šajos svētkos vispirms nepieciešams noteikt budžetu - cik daudz naudas vari atvēlēt izlaiduma svinībām. Zinot šo summu, būs vieglāk saplānot visu pārējo - cik daudz vari tērēt kleitai vai uzvalkam, cik daudz - mielastam, cik viesus aicināt utt. Ja skolu absolvē Tavs bērns, svētku izdevumu plānošanā der iesaistīt arī viņu. Tā savai atvasei radīsi priekšstatu, cik patiesībā izmaksā svinības un kādēļ, iespējams, kādu lietu nevarat atļauties. Lai nepārtērētu izlaidumam atvēlēto naudas summu, budžeta plānošanai rekomendējam izmantot bezmaksas programmu mobilajā tālrunī „Naudas kontrolieris". Programma, kuru izstrādājām sadarbībā ar GE Money Bank, ikreiz brīdinās, kad grasīsies pārtērēt paredzēto summu.

 

2.Īpašai dienai ir nepieciešami īpaši ielūgumi, tādēļ iesakām gatavot tos pašam! Tādā veidā ne tikai ieekonomēsi naudu par jau gatavu ielūgumu iegādi, bet radīsi neatkārtojamu, katram viesim individuālu darbu. Vari arī izmantot jau interneta resursos pieejamās sagataves. Tajās nepieciešams tikai ierakstīt tekstu un pēc tam izdrukāt. Daži resursi:

http://www.associatedcontent.com/topic/92635/printable_cards.html?cat=7http://www.graduation-invitations-graduation-party.com/free-printable-graduation-invitations.html).

3.Viesu cienāšanai vari pasniegt dārzeņus un uzkodas, kurus, ja tie ir sezonas, vasarā var nopirkt vairumā un lētāk.

4.Tā vietā, lai svinību vietu rotātu ar dārgiem dekoriem, galdu vari noformēt ar pļavu ziedu pušķi vai viesu dāvātajiem ziediem! Kā īpašu dekorāciju un izklaidi vienlaikus vari sagatavot sienas avīzi - pie lielas papīra lapas vai korķa tāfeles piestiprināt skolas (augstskolas) laika jautrākās un interesantākās fotogrāfijas.

5.Ja vien viesiem līdzi nav bijis savs fotoaparāts, viņi par piemiņu no Tava/Tava bērna īpašās dienas visticamāk vēlēsies kādu piemiņu - fotogrāfiju. Lai nebūtu jātērē nauda par fotogrāfiju izgatavošanu, ieraksti tās CD un pēc kārtas nodod viesiem - lai katrs izvēlas sev tīkamākās. Ja sveicējs dzīvo tālāk un CD nodot ir grūtāk, nosūti fotogrāfijas pa e-pastu vai Skype.

6.Apsver iespēju savu/bērna izlaiduma tērpu šūt - tas ir oriģinālāk un bieži vien izmaksā mazāk nekā veikalā pirkts izlaiduma tērps.

7.Ja apģērbs tiek pirkts jau gatavs, iesakām izvēlies tādu tērpu, ko varēsi valkāt arī pēc izlaiduma. Piemēram, ja sieviete sev/meitai izvēlēsies kostīmu, kombinējot ar citiem apģērba gabaliem un aksesuāriem, to varēs valkāt kā ikdienā, tā svētkos. Ar praktisku pieeju izvēlies arī apavus.

8.Ja Tev/meitai mājās jau ir, piemēram, maz valkāta kleita, kāpēc pirkt jaunu? Papildini to ar jaunu šallīti, žaketi, apaviem vai aksesuāriem un kleita iegūs jaunu izskatu! Tas pat attiecas arī uz vīriešiem - jau esošo uzvalku iespējams atsvaidzināt ar jaunu un vasarīgu kaklasaiti.

9.Lai sapostu sevi izlaidumam, iesakām veltīt laiku skaistumkopšanas salonu akciju un piedāvājumu izpētei un salīdzināšanai. Piemēram, nereti veicot manikīru un pedikīru vienlaikus, jāmaksā mazāk nekā vienā dienā veicot manikīru, otrā - pedikīru. Apjautājies - iespējams, kāda Tava paziņa prot veikt lielisku manikīru vai veidot svētku frizūras - izmanto šo iespēju!

10.Ja absolventam plānots sveikt, piemēram, vairākus skolotājus, ziedus iegādājies ziedu tirdzniecības bāzēs. Tikpat labi derēs arī pļavā salasīts skaists margrietiņu pušķis vai pašu/vecmāmiņas dārzā saplūkta sezonas ziedu kompozīcija.

Komentāri 3

drīz ies uz izlaidumu maisos tērpti

tas jau ar bija pa traku-cacu kleitas un kruti uzvalki-pietiks izlekt!
un nesekmīgajiem puķes vairāk kā augstskolu beidzējiem-tā lūk

pirms 9 gadiem, 2009.06.16 15:26

Lietotāju raksti