Izvēlies Latvijas skolēnu ražojumus - apmeklē Skolēnu Mācību Uzņēmumu Valentīndienas gadatirgus!

Biznesa izglītības biedrība Junior Achievement - Latvija (JAL), sadarbībā ar Skolēnu Mācību Uzņēmumu (SMU) programmas atbalstītāju Baltijas valstīs AS „Swedbank", organizē Skolēnu Mācību Uzņēmumu Gadatirgus, kurus apmeklēt aicināts ir ikviens interesents.

• 11. februārī - Balvos, Balvu Amatniecības vidusskolā, Vidzemes ielā 26, no 12.00-16.00;

• 11. februārī - Valmierā, Vidzemes augstskolā, Cēsu ielā 4, no 12.00-15.00;

• 11. februārī - Liepājā, TC "Rimi", Ostmala, Liepāja no plkst. 15.00-19.00;

• 12. februārī - Iecavā, veikalā „Rise", E. Virzas ielā 26a, no plkst. 10.00-16.00;

• 12. februārī - Kuldīga, RIMI tirdzniecības centrā, no plkst. 10.00-14.00;

• 13. februārī - Iecavā, veikalā „Rise", E. Virzas ielā 26a, no plkst. 10.00-16.00;

• 14. februārī - Priekulē, Priekules pilsētas daudzfunkcionālajā sporta hallē, Aizputes ielā 1, no plkst. 11.30-14.00;

• 25. februārī - Garkalnē, Garkalnes novada Kultūras pils, Brīvības gatve 455, no plkst. 13.00-19.00.

Skolēnu Mācību Uzņēmums ir skolēnu veidots un vadīts mācību uzņēmums, kura darbībai piemīt izglītojošs raksturs. SMU mācību nolūkos pilda īsta uzņēmuma funkcijas un darbojas reālā vidē - skolēni ražo un pārdod preces vai pakalpojumus. Skolēnu mācību uzņēmumiem nav juridiska statusa - tos pārstāv Junior Achievement - Latvija un skola. SMU konsultē un atbalsta SMU konsultanti. Darbojoties šajā mācību programmā, skolēni iepazīstas un izpēta uzņēmējdarbības vadības pasauli un apgūst pilnīgi visu uzņēmējdarbības ciklu, sākot no idejas radīšanas, līdz tās īstenošanai. Skolēni praktiski nostiprina arī skolā iegūtās ekonomiskās zināšanas par uzņēmējdarbības principiem, kas ir: preču ražošana un pakalpojumu sniegšana, tirgus apgūšana, finanšu analīze, grāmatvedība, mārketings un darbs komandā. SMU darbojas no 4 līdz 12 mēnešiem. Programmas mērķis ir jaunas uzņēmēju paaudzes veidošana, mācību procesā sasaistot teorētiskās zināšanas ar praksi.

Latvijā šogad jau ir nodibinātas vairāk kā 500 SMU visos Latvijas reģionos. Gadatirgu laikā SMU būs jārāda savs paveiktais, pārliecinot apmeklētājus par to, kāpēc viņu prece vai pakalpojums ir jāiegādājas, protams, tā kā šis šie SMU Gadatirgi ir Valentīndienas, tad svarīgs faktors būs arī SMU spēja ražot tirgus prasībām atbilstošas preces. Gadatirgos piedalīsies arī kompetenta žūrija, kura vērtēs SMU, kuras sastāvā būs arī Swedbank pārstāvis.

Swedbank valdes priekšsēdētājs Māris Mančinskis: "Junior Achievement - Latvijaun Swedbank sadarbība ir ar ilgtermiņa skatu. Un iemesls ir ļoti vienkāršs:kā Latvijas vadošā banka esam tieši ieinteresēti, uzņēmīgas, aktīvas undomājošas sabiedrības attīstībā. Pamati tam tiek likti jau skolā, tāpēcatbalstām aktīvus un uzņēmīgus jauniešus. Šādi gadatirgi ir ļoti noderīgaiespēja izmēģināt savas uzņēmēja iemaņas praksē un daudziem varbūt pirmoreizi ļoti taustāmi iegūt sajūtu, kā tas ir - nopelnīt naudu ar savuuzņēmumu. Lai visiem gadatirgu dalībniekiem veicas!"

Šogad ļoti būtisks vērtēšanas nosacījums būs SMU mārketings - preces kvalitāte, kādā veidā komanda ir noformējusi savu stendu, komandas koptēls, kā arī pārdošanas spējas.

Šie SMU Gadatirgi ir viens no pēdējiem pārbaudījumiem pirms marta sākumā gaidāmā Starptautiskā Skolēnu Mācību Uzņēmumu Festivāla, kurš norisināsies Rīgā 10.-12. martā, pulcējot 500 dalībniekus no 9 valstīm.

Junior Achievement - Latvija izpilddirektore Jana Jakovļeva: "Junior Achievement - Latvija īsteno šo programmu Latvijā jau 17 gadus un mani priecē, ka jaunieši kļūst arvien uzņēmīgāki un biznesa idejas kļūst ar vien inovatīvākas un ilgtspējīgākas. Esmu gandarīta par jauniešu interesi gūt praktisku pieredzi uzņēmējdarbības jomā. Lai veicinātu uz uzņēmējdarbību orientētu kultūru, ļoti svarīgs ir valsts un privātā sektora atbalsts praktisko biznesa izglītības programmu ieviešanai un īstenošanai. Jauniešiem jāattīsta uzņēmējspējas un radošā domāšana jau skolas laikā. Īpaši liels prieks par Swedbank atbalstu, kas apliecina bankas vēlmi aktīvi iesaistīties jaunās uzņēmēju paaudzes izglītošanā."

Par Junior Achievement - Latvija

Biznesa izglītības biedrības Junior Achievement - Latvija mērķis ir kļūt par vadošo organizāciju Latvijā, kura ar savu darbību veicina jauniešu uzņēmējspējas - nākotnes starptautiskajiem līderiem un nozaru ekspertiem, procesā aktīvi pielietojot ārvalstu labāko ekonomiskās izglītības pieredzi un mūsdienīgus tehnoloģiskus risinājumus.

Lietotāju raksti