Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kā uzvarēt darba intervijā un sekmīgi veidot savu karjeru

Darba meklējumi pašlaik ir aktuāli ļoti daudziem, kā arī prasme darba intervijās atstāt pozitīvu iespaidu un iegūt izvēlēto darbu.

 

Arī skolu absolventiem pārmaiņu laikos nav viegli izlemt, kādu profesiju apgūt.Pieredzējušu personāla atlases speciālistu ieteikumos, ko caurauž patiesi dzīvesstāsti, jaunajā grāmatā Veiksmīgas karjeras anatomija vērtīgus padomus atradīs gan darba meklētāji, gan tie, kuri jau veido karjeru, gan tie, kuri vēlas darbu, kas sagādā prieku un ļauj sasniegt arvien vairāk.

 

Jauno grāmatu klajā laidusi izdevniecība Lietišķās informācijas dienests.

Ne visi ir laimīgi darbā un spēj sasniegt savas karjeras virsotnes. Ne visi zina, kā dzīvot saskaņā ar sevi un darbu.

 

Kā izskatās cilvēks, kas nevar atrast darbu un kas viņam būtu jādara, lai situāciju mainītu? Kā uzzināt, ko patiesi vēlies dzīve sasniegt un kā atrast ideālo darbu? Kā vidusskolēnam izvēties nākamo profesiju?

 

Ko darīt tiem, kuri izkrituši no darba tirgus aprites? Kā pareizi rakstīt motivācijas un pieteikuma vēstuli? Ko darīt, lai uzvarētu darba intervijā? Ko nedrīkst palaist garām darba līgumā? Kāpēc cilvēki nespēj strādāt komandā? Kādos gadījumos darbā jāpielieto diplomātija un kad jāiet prom no darba? Kā nezaudēt psiholoģiskā terora maču ar vadību? Ko darīt, ja darbs kļuvis par pelēku ieradumu? Kā ietekmēt sava darba rezultātus?

 

 

Veiksmīgas karjeras anatomijā ir atbildes uz šiem un arī citiem jautājumiem, kuri ilustrēti ar konkrētiem dzīvesstāstiem un to analīzi gan vadības, gan darbinieka, gan personāla un karjeras konsultanta skatījumā.

 

 

Grāmatas autore ir Ilze Boitmane, personāla atlases, karjeras konsultāciju uzņēmuma I-Work Latvia idejas autore un direktore, grāmatas Personāla atlase un novērtēšana autore.

 

Atziņas no jaunās grāmatas:

Apmēram šādi varētu atpazīt cilvēku, kurš ilgstoši nevar atrast darbu vai arī nemaz to īsti nevēlas: gluži normāla izskata cilvēks, lielākoties diezgan nopietns un īgns. Sarunas laikā parasti izvairās no atvērtas komunikācijas un acu skatiena.

 

 

Bieži vien cenšas informāciju atspoguļot negatīvā un pesimistiskā gaisotnē, kā arī visam pievienot devu fatālisma, lai no malas izskatītos daudz iespaidīgāk, nekā ir patiesībā. Fināls: viss pasaulē un dzīvē iet uz slikto pusi, un viss visiem beidzas vienādi slikti.

 

 

Pastāv uzskats: karjerists ir īpaša personība, kas spēj sasniegt izvirzītos mērķus, neskatoties ne uz kādiem šķēršļiem. Tā ir personība, kas spēj pastāvēt viena, personība, kas tendēta gūt pēc iespējas lielāku atzinību un materiālo labumu.utt.

 

Patiess karjerists pilnībā apzinās sevi un savus spēkus. Viņš skaidri zina, ko dzīvē vēlas sasniegt, un droši iet pa izvēlēto ceļu. Īsta karjerista taktika un dzīve balstās tikai uz dažām, bet svarīgām lietām.

 

 

Kāpēc cilvēks izvēlas algotu darbu, ja ir iespēja un resursi sākt patstāvīgu uzņēmējdarbību? Algots darbs mazina atbildības nastu, risku, ka vari zaudēt visu, ko esi ieguldījis. Turklāt, strādājot algotā darbā, ikdiena ir daudz mierīgāka, dzīve stabilāka un prognozējamāka. Tātad mēs izvērtējam divus personības tipus.

 

 

Pirmie, kuri vēlas pārmaiņas, izaicinājumu un karjeru; otri, kuri vēlas mieru, rutīnu un stabilitāti. Šīs ir dažādas iespējas, un katrs tās izvēlas atkarībā no sava dzīves ceļa, mērķiem, ambīcijām un materiālajām vai garīgajām interesēm. Bieži vien katrs cilvēks iziet cauri visiem šiem posmiem, kas beidzas ar pašrealizāciju. Tā būtībā ir cilvēka iekšējā izjūta, ka esi realizējis konkrēti savas dzīves galveno uzdevumu - misiju.

Lietotāju raksti