KAS NOTIEK POLICIJĀ? 8

 Vakar, skatoties raidījumu „Kas notiek Latvijā?” es, protams, tieši tāpat kā liela daļa sabiedrības, uzdevu sev jautājumu: Kas notiek policijā?  Vakar, skatoties raidījumu „Kas notiek Latvijā?” es, protams, tieši tāpat kā liela daļa...

Bet tad es šo jautājumu domās pāradresēju tiem, kas atradās studijā. 

 

Analizējot sniegtās atbildes un Dombura uzdotos jautājumus, es mēģināju saprast, kāda ir katras personas, kas atrodas studijā, attieksme un pirmkārt jau patiesa INTERESE uzzināt un izprast, kas notiek policijā.

 

Mani vērojumi bija nedaudz šokējoši, bet, manuprāt, patiesi.

Manuprāt, neviens no tiem, kas vakar studijā teicās aizstāvam policiju, aizskarot un norādot uz trūkumiem gan policijas priekšnieka, gan Iekšlietu ministres darbā, patiesībā ne mirkli nedomāja par mums- tiem, kam šodien būs jāuzvelk forma, jātiekas ar iedzīvotājiem, ar jauniešiem un jādara savs ikdienas darbs. Publiski mazgājot veļu un ar savu attieksmi paužot, ka mēs te tādi caurkrituši nabagi, kas labāku darbu nekur nevar atrast, Jūs patiesībā iesitāt vēl vienu pamatīgu pliķi policijai sejā.   

 

Vispirms jau raidījuma vadītājs.

Dombura kungam nenoliedzami IR interese par to, kas notiek policijā, tikai tā aprobežojas ar interesi par Iekšlietu ministres demisiju. Jā, un ir taisnība, Latvijā demisiju pieprasīšana un demisionēšana ir jau tik pierasta prakse, ka diemžēl kļuvusi par ikdienu, tikai reālais pienesums ir apaļa 0. Brīdī, kad studijā tika pieminēta Valmieras traģēdija, kad bijušais Iekšlietu sistēmas darbinieks nošāva divus policistus un Dombura kungs atmeta ar roku, tādējādi norādot, ka „tas ir gluži cits stāsts”, viņš manu interesi zaudēja.

 

Ar šo attieksmi viņš acīmredzami apliecināja seno patiesību par svaigām asinīm. Policija katru dienu gadu no gada ir sabiedrības acu priekšā. Visi tā kā zina, tā kā nezina, tā kā piekrīt, tā kā nepiekrīt, bet diemžēl patiesu ieinteresētību problēmās, ar kurām sakaramies ikdienā, mēs sajūtam tikai tad, kad pludo asinis. Un arī tad tikai uz brīdi- līdz nākamajām asinīm.

 

Arodbiedrības pārstāvis Sūnas kungs ir ieņēmis to nožēlojamo pozīciju, ko katrā normālā valstī sauktu par KAITNIEKU. Katrs psihologs apstiprinās sen zināmo patiesību- ja mazam bērnam katru dienu stāsta- Tu esi slikts, Tu neko neproti, Tev neizdosies, nemaz nemēģini, viņš tieši tāds arī paliks un nemaz necentīsies kļūt labāks.

 

Ja cilvēkam visu laiku stāsta, ka viņš ir nabags un nožēlojams, viņš tāds arī sāk justies. Grūti nepamanīt nebeidzamās pretrunas, kurās pats cienījamais policijas darbinieku labvēlis nepārtraukti iepinās. Gan jautājumā par atalgojumu, gan darbinieku skaita samazināšanu.

 

Katram, kas loģiski domā līdzi notiekošajam policijā, ir pilnīgi skaidrs, ka šis jautājums dienas kārtībā nonāks atkal un atkal, līdz beidzot KOPĪGI tiks atrasts optimālais modelis, kas apmierinās visus- gan policiju, lai netiktu traucēta tai uzticēto uzdevumu kvalitatīva izpilde, gan sabiedrību un iedzīvotājus, kas šo servisa pakalpojumu izmanto.

 

      Tai bijušajai policijas augsta ranga amatpersonai, kas reģionālo reformu salīdzināja ar atļaujas saņemšanu naglas iesišanai sienā  attāla iecirkņa telpās, es vienkārši ieteiktu aizbraukt un to naglu iesist! J

Ko darīt policijai?

 

Sākt ar pavisam, pavisam elementāro- pirms kārtējās atestācijas KATRAM policijas darbiniekam uzlikt par pienākumu skaidrā latviešu valodā uzrakstīt un vadībai iesniegt MOTIVĀCIJAS vēstuli. Tā ir absolūti normāla prakse katrā darba vietā. Stājoties darbā mēs MOTIVĒJAM, kāpēc esam izvēlējušies tieši šo darba vietu, kāds ir mans redzējums par konkrēti MANU pienesumu. Ko iegūs uzņēmums, ja pieņems mani darbā.

 

Ko ES ar savām zināšanām, līdzšinējo pieredzi un erudīciju varu dot policijai un sabiedrībai Latvijā. Ieguvēji būs visi, bet pirmkārt jau pats darbinieks, jo vismaz stundu būs spiests analizēt savu darbu un atbildēt uz jautājumu : KO TAD ES ĪSTI TE DARU??? Kāda ir MANA motivācija strādāt policijā?

 

Jūs teiksiet, ka samelos, uzrakstīs tik medaini un pliekani, ka šķērmi būs lasīt? Varbūt mēģinās, bet neaizmirstiet, ka motivācijas vēstulē rakstīto nāksies aizstāvēt atklātā sarunā ar atestācijas komisiju, kurā savu padoto raksturos arī tiešais priekšnieks un darba rādītāji.

 

Policijai šajā situācijā ir jānāk ar stingru uzstādījumu: mēs VISI esam atbildīgi par to, kas notika Jēkabpilī. VISI.

 

      Un vēl kas - Policijai no kļūdām ir jāmācas un daudz ātrāk jāreaģē uz notikumiem, izplatot paziņojumus presē. Pirmkārt jau katrā gadījumā saskatot un izceļot pozitīvo. Kā Jēkabpils gadījumā- Publiski jāatzīst un visās sarunās vispirms jāakcentē policijas ieguldījums. Otrkārt, skaļi ir jāatzīst savas kļūdas un nedrīkst darbā atrasties cilvēki, kas metuši aizdomu ēnu uz policiju, tie nekavējoties vismaz jāpazemina amatā.

 

      Treškārt- jāiedzīvina un jāuztur sabiedrībā viedoklis, ka „Policija ir sabiedrības spogulis”.  Un vēlreiz atkārtoju: pie tā, kas ir noticis, esam vainīgi mēs VISI .

 

      Ja esam bedrē, tad visi kopā un, kā raksta Ziedonis, mēs tajā sēžam ar vienu mērķi- „redzēs, kas mūs ārā vilks”. Kā pierādīja vakardienas diskusija, mēs norobežojamies no tiem, kas nonākuši grūtībās. Pagriežam muguru un pasakām skaļu, publisku FUI, nevis visi kopā ieinteresēti un atbildīgi izstrādājam plānu, kā tikt no tās bedres, kurā mēs VISI sēžam, ārā.

 

      Kā  mēs dzīvojam līdz šim?

 

      Vienu saplosam, publiski papluinam, iekārtojamies ērtāk bedrītes stūrī un omulīgi raugāmies apkārt: Kurš nākošais???  

 

      Šovs kā senajā Romā: Vīns un Izpriecas.

 

      Tikai- mēs visi zinām vēstures bēdīgo pieredzi.

Komentāri 8

........

ziniet, mani jau sen arī interesē šis jautājums-- KAS NOTIEK POLICJā? ar ko tur patiesībā nodarbojas?
ja gada laikā kopš iesnieguma uzrakstīšanas, konkrētu faktu izklāstīšanas un pierādījumu iesniegšanas kriminālpolicija nevar atrisināt lietu un novest to līdz zināmam rezultātam, ka ļaundaris, kurš izdarījis noziegumu, var atklāti tev ņirgt sejā jau gadu un zināt, ka viņam tāpat nekā neizdarīs - viņš paliks nesodīts, jo šim "policistam" vairāk vajadzēs, lai viņa mājā šis ļaundaris malku saskalda par nelielu samaksu.
ja ceļu policiju ieraudzīt patrulējot ir tikpat kā neiespējami un tādējādi ļoti daudzi šoferīši mēnešiem ilgi var braukt pa ielām un ceļiem ar autiņiem, kuriem nav tehniskās apskates, sēsties pie stūres alkohola reibumā un zināt, ka viņus neviens nepieķers...
par ko te vispār var būt runa?
nekārtības ir jau mazajās struktūrās, bet te šausminās par Jēkabpili. jā, tas ir drausmīgi, taču šādas tādas spriedelēšanas neko nemainīs - diemžēl policija ir parādījusi savu attieksmi pret iedzīvotājiem ne vienā vien lietā un vietā.

pirms 10 gadiem, 2011.02.03 11:44

Dace

Atbildu ......
Lūdzu, KONKRĒTI.
Kurā iecirknī?
Kurš izmeklētājs? Konkrēta lieta.

Šoferis, adrese, mašīnas numurs?
Vai Jūs beidzot saparatīsiet, ka TIKAI visi kopā varam izbeigt to,
Kas notiek Latvijā?
Mēs NEKAD nepieliksim policistu pie katra mājas stūra pagastā, NEKAD!

pirms 10 gadiem, 2011.02.03 12:03

???

Jā arī vakar skatījos raidījumu.Ministre un jaunais priekšnieks tikai lamāja Sūnu. Kad Sūna teca kad policistiem daudziem ir maznodrošināto vai trūcīgā statuss, ministre smīnēja un teica kad tie ir meli. Tad lūk es arī pārstāvu policistu ģimeni un mums ir maznodrošināto personu statuss.Vai vispār kāds zin cik tādu vēl ir. Protams ministre to nezin, bet kā lai viņa to zin ja pat reģiona priekšniecība to nezin.Vai piem Vidzemes reģionā ir tādi dati? Domāju nē:(

pirms 10 gadiem, 2011.02.03 12:28

liene

KO TAD ES ĪSTI TE DARU??? Kāda ir MANA motivācija strādāt policijā?

--------------------------------------------

Parādiet man to amatpersonu, kura būs gatava lasīt un vērtēt šos (MOTIVĀCIJAS VĒSTULE) murgus. Tādā gadījumā ir ir aģentūra jāizveido. Tas ir viens. Otrs - copy, paste un vēstule gatava, bet pazīstamai komisijai kaut ko nomurgot gan jau varēs.

pirms 10 gadiem, 2011.02.04 08:41

nazis

Policija ir kļuvusi aprobežota un pašpietiekama. Ir tikai divas patiesības:
1. Policijai vienmēr taisnība.
2. Gadījumos kad policijai nav taisnība, sk. punkts 1.

Lai kaut kas mainītos, katram policistam būtu jāspēj atbildēt uz stulbu jautājumu:
Vai policija pastāv, lai aizsargātu un palīdzētu iedzīvotājiem, vai arī lai ķertu un sodītu likumpārkāpējus?
Jo ātrāk atbildes būs atrastas, jo mazāk cilvēki no policijas baidīsies, un sāks cienīt.

pirms 10 gadiem, 2011.02.04 11:02

arvils

piekrītu Dacei policija ir mūsu spogulis, ko arī parāda komentāri. Mēs vienkārši esam nespējīgi rīcībai, bet ķengāšanai un želošanai un savu aizvainoto pozīciju aizstāvēšanai varm veltīt visu mūžu, bet nosaukt uzvārdus mums ir bail.....

pirms 9 gadiem, 2011.06.14 09:58

Lietotāju raksti