Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ķīpsalā notiks izstāde “Pet Ekspo 2009”

Jau tradicionāli septembrī Ķīpsalā atkal valdīs patīkama kņada un rosība - 19. un 20. septembrī notiks pasākums dzīvnieku mīļotājiem - starptautiskā mājdzīvnieku un zooindustrijas izstāde "Pet Ekspo 2009". Apmeklētāji varēs vērot starptautiskās kaķu un suņu izstādes, aizraujošus šovus, aplūkot visdažādākos mājdzīvniekus un eksotiskus mīluļus. Mazie apmeklētāji varēs doties rotaļu virpulī atrakciju parkā "Lec un Minies".

 

Visi interesenti un dzīvnieku draugi laipni gaidīti Ķīpsalā, kur divas dienas varēs vērot visdažādāko šķirņu suņus un kaķus gan no Latvijas, gan no ārzemēm, apskatīt dažādu šķirņu trušus, pērļu vistiņas, papagaiļus, dekoratīvos baložus, jūrascūciņas, dekoratīvās pelītes un žurciņas, dekoratīvos seskus jeb fretkas un daudzus citus dzīvniekus.

 

 

Pirmoreiz klātienē varēs iepazīties arī ar smirdīgo smukulīti skunksu, kas pērn atceļojis no Amerikas un šobrīd mīt minizoodārzā Iecavas pusē, kur laidis pasaulē arī pirmos pēcnācējus. Skunksu tētis Mario, mamma Šanele un septiņi viņu mazuļi šobrīd ir vienīgie skunksi Latvijā. Pirmoreiz izstādes apmeklētāji varēs aplūkot arī Peruāņu pundurcūku, kas sver nepilnus 11 kilogramus. Līdzīgi kā suns vai kaķis pundurcūciņa ir ļoti interesants mājdzīvnieks.

 

 

Tāpat ikviens interesents varēs saņemt gan profesionāļu padomus par to, kāda barība mājas mīlulim ir vispiemērotākā, gan ieteikumus, kā rūpēties par saviem dzīvniekiem un kā uzlabot viņu veselību. Izstādē par pievilcīgām cenām savam mīlulim varēs iegādāties barību, vitamīnus un rudens slapjdraņķim vai aukstai ziemai piemērotus aksesuārus, tāpat arī iegūt izglītojošu informāciju par mājdzīvnieku veterināriju un citiem jautājumiem.

 

Starptautiskā kaķu izstāde Starptautiskajā kaķu izstādē, kurā šogad piedalīsies gandrīz 500 kaķu no Latvijas un ārzemēm, būs pārstāvētas teju visas pasaulē zināmās kaķu šķirnes. Izstādē varēs sastapt gan populāro britu īsspalvaino kaķi, Burmas kaķi, Persijas kaķi un Angoras kaķi un pat tādus retumus kā krievu zilo kaķi, Bengālijas kaķi, Devonas reksu, Kornvolas reksu, bobteilu, īskājainos mančkinus un daudzus citus.

 

 

Apmeklētāju priekam kaķu izstādes organizators - Latvijas Kaķu mīļotāju klubs "Mooncat" - rīkos arī sudraba krāsas kaķu šovu, kurā piedalīsies skaistākie dažādu šķirņu kaķi, Bengālijas kaķu šovu, kā arī dažādu speciālu kaķu šķirņu paraugdemonstrējumu šovu, kura laikā sertificēts tiesnesis no 10 labākajiem vienas šķirnes pārstāvjiem izvēlēsies labāko šķirnes pārstāvi.

 

 

Lai kaķu izstādi darītu vēl krāšņāku, šogad būs arī kāds īpašs jaunums - kaķu buduāru šovs. Tajā apskatei būs izlikti īpaši izstādes vajadzībām darināti grezni buduāri. Šis nebūt nav lēts prieks četrkājaino mīluļu īpašniekiem, jo vidēji šāda buduāra izgatavošanai jārēķinās ar 75 vai pat vairāk latu lieliem izdevumiem.

 

Starptautiskā suņu izstāde Šogad starptautiskajā suņu izstādē piedalīsies vairāk nekā 1500 suņu no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Moldovas, Polijas un Uzbekistānas. Pirmoreiz suņu izstādē būs skatāms arī Ļudogorskas dzinējsuns - šķirne, kas Latvijā vēl nav sastopama. Būs arī plašs kucēnu tirgus.

 

 

Sestdien, 19. septembrī, apmeklētāji varēs vērot iespaidīgu teatralizētu šova programmu "Flora un fauna", kurā piedalīsies četrkājainie mīluļi ar saviem saimniekiem. Katrs priekšnesums būs izstrādāts kā teatralizēts uzvedums, kurā tiks izmantotas speciāli darinātas dekorācijas, tērpi ar floristikas un dizaina elementiem, īpaši piemeklēta mūzika un slaidšovs.

 

 

Savukārt svētdien, 20. septembrī, lielajā ringā varēs vērot bulgāru aitusuņu šovu, kurā piedalīsies vairāk nekā 15 lieliskie Kaukāza aitusunim līdzīgie dzīvnieki un sniegs paraugdemonstrējumus lielajā ringā. Izstādes pēdējā dienā notiks arī netradicionālās dresūras paraugdemonstrējumi. Katras dienas noslēgumā izstādes suņi sacentīsies par titulu "Best in Show".

 

 

Jauntrušu izstādeLīdzās starptautiskajām kaķu un suņu izstādēm Ķīpsalā šajās dienās notiks arī jauntrušu izstāde, kurā būs aplūkojami dažādu šķirņu garauši, tādi kā kastor-rekss jeb Bebru karalis, oranžais rekss, Burgundas truši, auntruši un daudzi, daudzi citi. Interesenti sestdien varēs sekot līdzi jauntrušu vērtēšanai, kurā piedalīsies sertificēta trušu vērtētāja Latvijas Šķirnes trušu audzētāju asociācijas valdes priekšsēdētāja veterinārārste Dace Kaula.

 

 

Viss ikdienā nepieciešamais tavam mīlulim par pievilcīgām cenām Izstādē piedalīsies dzīvnieku barības tirgotāji, veterinārās klīnikas un zāļu lieltirgotavas, aksesuāru ražotāji un tirgotāji, profesionālās zvēraudzētavas un dzīvnieku mīļotāju klubi.

 

 

 Interesenti Ķīpsalā varēs iegūt dažādu profesionāļu padomus, tai skaitā uzzināt, kā un kur iegādāties mājdzīvniekus, kā rūpēties par dzīvnieciņiem, kādu pārtiku mīlulim izvēlēties, kur un kādu veterinārārstu meklēt. Tāpat izstāde ir vieta, kur par labākajām cenām ir iespējams iegādāties barību un aksesuārus savam mājas mīlulim.

 

"Lec un Minies" atrakciju parks Ķīpsalā Sadarbībā ar atrakciju parku "Lec un Minies" tiek veidota plaša izklaides programma, kur lielie un mazie varēs piedalīties dažādās spēlēs, konkursos un akcijās, kārtīgi izšūpoties, izmēģināt piepūšamās atrakcijas un dažādas citas atpūtas iespējas.

 

 Norises vieta: Starptautiskais izstāžu centrs Ķīpsalā

Darba laiks: 19.-20. septembrī

plkst. 10.00-18.00

Lietotāju raksti