KO MUMS NO TĀ VISA BŪS MĀCĪTIES??? 12

      Ja kaut mirkli šaubies, apstājies...       Ja kaut mirkli šaubies, apstājies...

2002. gads.

Valmiera, mājas pagalms- 1951. gadā dzimusi sieviete nepilngadīga bērna klātbūtnē cietsirdīgi izturējās pret dzīvnieku, kā rezultātā tas gāja bojā. 

Smiltenes pagasts- 1968. gadā  dzimis vīrietis konstatējis, ka nosista un sadedzināta viņam piederoša kucīte GRIETA.

Valmieras pagasta Pilāti. 1972. gadā dzimis vīrietis iespēris ar kāju sunim. Dzīvnieks miris.

Valka Ausekļa iela 1973. gadā  dzimis vīrietis dzīvoklī ar nazi nodūris savu vilka sugas suni un izmetis uz balkona. 
Gulbene Ozolu iela divi 1981. gadā dzimuši jaunieši mājas pagalmā nogalinājuši divus suņus. 
Kocēnu pagasts, pie dzīvojamās mājas no zemes izrakts suns ar vardarbības pazīmēm, kas vēl bijis dzīvs.

Limbaži, Ciema iela. Saimnieki mājas pagalmā atrod beigtu suni ar durtām brūcēm ķermenī.

2003. gads.

Limbažu pagasts 1989. gadā  dzimis vīrietis nežēlīgi izturējies pret maziem kaķēniem, nogalinot tos, metot pret sienu un spārdot kājām.

Ķoņi. 1961. gadā dzimis vīrietis pārgriezis sev piederošam sunim rīkli. Mednieks pēc vetārsta ieteikuma suni likvidējis nošaujot.

2005. gads.

Smiltene. Mājas pagalmā  atrasts suns ar četrām durtām brūcēm.  
Liepna. 1990. gadā dzimis jaunietis mētājis pret sienu kaķi un dedzinājis tam asti. 
Limbaži. 1992. gadā dzimis zēns apracis dzīvus kaķēnus. 
Skulte. Mežā atrasts aiz pakaļkājas kokā piesiets suns. 
....

2011. gads.

30.11. 15:50 Jērcēnu pagastā novadgrāvī ar sasietām kājām atrasts noslīcis suns- taksis 
07.12. 19:20 Valmiera Stacijas iela. 1978. gadā dzimis vīrietis dzīvoklī cietsirdīgi izturas pret sev piederošo suni, to sit un spārda.
 


šeit minētie gadījumi ir tikai niecīga daļa no policijā desmit gadu laikā reģistrētās informācijas, kad uzsākts kriminālprocess par Cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem.. ( tie ir tikai tie gadījumi, par kuriem informēta policija! Neņemos prognozēt, cik ir tādu, par kuriem NEKAD neuzzinās NEVIENS) un apzināti vairāk minēti gadījumi ar gandrīz desmit gadu senu vēsturi.

NEKAS NAV MAINĪJIES!?  

      Policija izdara savu darbu, bet man nedod mieru jautājums,

      vai sabiedrība izdara savu darbu?!

      Ažiotāža milzīga.

 

      Šausmināmies, kauninām, prasām un dabūjam asinis, publiskajā telpā izvemjam žulti, kolektīvi saplosām kārtējo upuri un...tā vietā, lai apstātos, aizdomātos un meklētu atbildi uz jautājumu: KO DARĪT, lai NEKAD vairs nepieļautu šādas situācijas atkārtošanos un KĀ mums kā civilizētai sabiedrībai ( kā mums visiem labpatīk uzskatīt) tālāk dzīvot, kārīgām acīm ar saukli „Kur ir? Kur ir? Dod man ar!” lūkojamies pēc nākamā upura. Protams, pastāv zināmi nosacījumi:

 

      - Vēlams, lai upuris ( dzīvnieka saimnieks) ir sabiedrībā labi zināms ( ja ne pats, tad vismaz bērni!! )

      - Vēlams, lai ieņem kādu amatu.

      - Ļoti vēlams, lai ir PAGĀTNE. 

      Ja nu kādam tomēr pēc visa notikušā, domātā un pateiktā  vēl interesē atbilde uz jautājumu „Ko mums no tā visa būs mācīties?”..

 

      Vismaz 100 reizes pārdomā savu izvēli, pirms iegādājies kaķēnu vai suņa bērnu. Mazais, spalvainais, aizkustinoši smilkstošais kucēns izaugs un savā, sev vien zināmā valodiņā prasīs to, kas viņam PIENĀKAS- fiziskas aktivitātes, trenniņus, regulāru darbu, iecietību un KOPĀ BŪŠANU.

 

      Pirms izdari izvēli, atbildi uz jautājumu, vai Tu esi gatavs vismaz nākamos desmit savas dzīves gadus veltīt tam mazajam spalvu kamolītim, kas lūkojas Tev pretī ar aizkustinošu maza suņa bērna uzticības pilnām acīm, klusi smilkst un nolaiza Tev seju...

 

      Ja kaut mirkli šaubies, apstājies...

      ...Būs par viena sastinguša, grāvī vai atkritumu spainī iemesta, purniņa vai ķepiņām kopā sasieta dzīvnieka ķermeņīša mazāk...

Komentāri 12

cece

Dīvains policistes raksts - nosaukt Šomasi par UPURI? Nebūtu Šomases un viņas suņa, nebūtu visas šīs jezgas. Kāpēc vainot cilvēkus, kuri ir sašutuši un vēlas pateikt savu viedokli, tā nav žults, bet sašutums. Un jo zināmāks cilvēks, jo vairāk būs , kas par viņu izteiksies. Ja tas būs Kārlis no N pagasta, kuru reti kāds zina, šādu ziņu pat neievēros. Cilvēks, kurš braukā apkārt, sludinot latvieša tikumu un šādi iekrist!?
Jēdzīgāk būtu bijis uzrakstīt, kādus sodus saņēma iepriekšminētās personas.

pirms 9 gadiem, 2011.12.09 09:54

mirte

Es esmu jauks cilvēks, bez žults, bet ļoti gribas izteikties, tad teikšu, lūk ko - Šomasei suns bija nasta, kas jābaro, apnika un izdomāja atbrīvoties. Tā dzīvē gadās un to ir viegli paveikt, aizņem maz laika un mies mājās. Lai Šomasei jauka atlikusī džive un vairāk paši domāsim katrs apr sevi, kā savu dzīvi padarīt vieglāku un neatkarīgāku. Lai visiem cilvēkiem labi klājas un prieks valda visapkārt! Preicīgus Ziemassvētkus visiem jaukajiem cilvēkiem, ar kādiem ir pilna Latvija! Lia veicas Seimai un mūsu gudrajiem politiķiem, kas nebiedz rūpēties, lai dzīve Latvijā ar katru gadu kļūtu labāka. Lai veicas novada vadībai, kura augsti godā savu ģimeni, līdz ar to spēj uzņemties rūpi par mums visiem, lai novadā plauktu ģimenes un vairotos uttt.

pirms 9 gadiem, 2011.12.09 09:59

Aina

Esmu kā no mākoņiem nolaidusies...Kas tur bija ar to Šomasi un viņas suni?

pirms 9 gadiem, 2011.12.09 11:07

jā Dace J.

man Jums jāpiekrīt, galvenais jau lai cilvēks populārs, ja ne pats tad bērni toč lai ir populāri. aiz tās ārprātīgās skaudības cilvēki tagad nezin kā nu vien to žulti izgāzt.. lielai daļai sabiedrības nav citas intereses kā.. tik padod lai ir ko plosīt! un plosa uz nebēdu! Lai paši paskatās uz sevi... un tad runāsim un domāsim un priecāsimies par citiem... un šādi piemēri ir ik uz soļa...

pirms 9 gadiem, 2011.12.09 12:02

To jā Dace J

Interesanti, kas pie šomasēm būtu ko skaust? Katrs var šādi kļūt slavens. Portāli domāti, lai cilvēki izteiktos un patiess sašutums par suņa likteni liek šeit runāt.

pirms 9 gadiem, 2011.12.09 14:31

...

Protams, var piekrist,...jaa iespejams Jerceenos noslakteetais suns taadu rezunansi izpelniijaas tiesi tapec, ka aizdomas kriit uz paziistamu cilveeku. Ja kads dzerajs to butu izdarijis, tad teiktu - nu smadzenes nodzeris, ko var gribet. Bet..varbut tiesi tapec ari sadi gadijumi jacel gaisma, lai mes saprastu - esam tada morala pagrimumaa, ka briesmu darbus spej pastradat ari it kaa cieniijami cilveeki.Sabiedriba ir slima.

pirms 9 gadiem, 2011.12.09 16:21

sise

Šausmināmies, kauninām, prasām un dabūjam asinis, publiskajā telpā izvemjam žulti, kolektīvi saplosām kārtējo upuri...Nu gan ir auzas. Tad, Dace, Jūs domājat, ka sabiedrībai bija nevis jāšausminās, bet jāsaka - nu tā gadījās, tas jau tikai suns????

pirms 9 gadiem, 2011.12.09 16:23

nekādi argumenti

Nekādi argumenti par pazīstamiem vai nepazīstamiem cilvēkiem, par žulti un tā tālāk neiztur kritiku. Nodarījums ir atbaidoši nežēlīgs, bez drebuļiem nav iespējams par to nedomāt un pārējais ir mazsvarīgs. Pie tam šī ģimene agrāk tika rādīta kā gaiša,jauka un paraugs citiem. Tātad arī salta divkosība papildus visam. Nezinu, kā tālāk dzīvos ar šo nastu,ar šo zīmogu, bet žel nav. Žēl nabaga bezpalīdzīgā dzīvnieka,kura likteni nežēlīgajai sievietei bija slinkums papūlēties izlemt humānāk. Tiešām slinkums,jo mūsdienās iespēju netrūkst!

pirms 9 gadiem, 2011.12.09 20:35

prieks

100% piekrītu Dacei. BEIDZOT KĀDA SAPRĀTA BALSS!!! Labi uzrakstīts ,vietējā žurnāliste-sensāciju medniece varētu tikai pamācīties. Citādi likās , ka šajā portālā plosās tikai asinskāri, apstulbuši, žultaini tā saucamie dzīvniekmīļi , pārcentīgi informētāji , kuri raksta par visu ko redz.

pirms 9 gadiem, 2011.12.09 21:30

domāju

Es pateikšu,ko no tā visa mācīties! Aktivizēt palīdzību tiem,kam grūti- vienalga,cilvēkiem vai dzīvniekiem,jo visi ir dzīvi,visiem sāp. Un Ziemeļlatvija,publicējiet dzīvnieku fotogrāfijas tad,kad tie meklē mājas, nevis tad,kad tie jau miruši vai nogalināti! Kāpēc nevar būt pastāvīga rubrika: dzīvnieks meklē mājas? Arī tā varbūt izdosies novērst kādu nežēlību,dzīvnieks tiks piedāvāts citam saimniekam nevis nogalināts. Mazāk pārpublicējumu, vairāk reālas darbības palīdzot-tāds mans vēlējums Ziemeļlatvijai nākošajam gadam. Protams,informēšana ir jūsu pamatdarbs, bet jums ir arī iespēja palīdzēt informējot!

pirms 9 gadiem, 2011.12.12 12:38

domāju

Es pateikšu,ko no tā visa mācīties! Aktivizēt palīdzību tiem,kam grūti- vienalga,cilvēkiem vai dzīvniekiem,jo visi ir dzīvi,visiem sāp. Un Ziemeļlatvija,publicējiet dzīvnieku fotogrāfijas tad,kad tie meklē mājas, nevis tad,kad tie jau miruši vai nogalināti! Kāpēc nevar būt pastāvīga rubrika: dzīvnieks meklē mājas? Arī tā varbūt izdosies novērst kādu nežēlību,dzīvnieks tiks piedāvāts citam saimniekam nevis nogalināts. Mazāk pārpublicējumu, vairāk reālas darbības palīdzot-tāds mans vēlējums Ziemeļlatvijai nākošajam gadam. Protams,informēšana ir jūsu pamatdarbs, bet jums ir arī iespēja palīdzēt informējot!

pirms 9 gadiem, 2011.12.12 12:39

Lietotāju raksti