Konkurss ir signāls, - tiek domāts par visiem 18

Visiem nodokļu maksātājiem ir vienādas tiesības uz vakancēm pašvaldībā Visiem nodokļu maksātājiem ir vienādas tiesības uz vakancēm pašvaldībā

Lai cilvēks justos labi un domātu par augstām lietām, vispirms jābūt nodrošinātām pamatvajadzībām, - viņam jābūt paēdušam un jādzīvo siltumā. Lai tas viss būtu, cilvēkam ir vajadzīgs darbs un alga (ar nosacījumu, ja viņu neuztur citi ģimenes locekļi).

 

Darbs ir glābšanas riņķis no daudzām problēmām, tāpēc ikviena brīva vakance piesaista ievērību, tiesa, - ja vien tai pretī ir laba alga un salīdzinoši labi darba apstākļi.

 

Kāda mana paziņa no laukiem strādā govju fermā. Savas maiņas laikā sieviete ceļas pusdivos naktī un gan ziemā, gan vasarā iet kājām vairākus kilometrus, lai nokļūtu darbā. Nez vai šis fiziski smagais darbs kļūtu par sabiedrības diskusiju objektu, ja fermas īpašnieks kādu pieņemtu darbā, nesarīkojot konkursu. Taču cita lieta ir ar darbu pašvaldībā. Tur ir stabila alga, sociālās garantijas, salīdzinoši labi darba apstākļi.

 

Likums neprasa pašvaldībai rīkot konkursu uz vakantajām speciālistu vietām. Ir gadījumi, kad cilvēki tiek pieņemti darbā pēc iestādei vien zināmiem kritērijiem.

 

Taču pašvaldības budžetu ar savu naudu papildina vietējie iedzīvotāji, ienākuma nodokļa maksātāji, tāpēc būtu godīgi, ja, piemēram, Smiltenes novada dome dotu iespēju uz vakanto sabiedrisko attiecību speciālista vietu pieteikties ikvienam pretendentam, tai skaitā sava novada iedzīvotājiem ar augstāko izglītību, kā diemžēl nav noticis.

 

Valmieras pilsētas dome konkursus uz vakantajām darba vietām rīko pat tad, ja likums to neprasa, atzīstot konkursu par labas pārvaldības piemēru. Par mūsu mazpilsētām daudz lielākajā pilsētā ir cita problēma. Valmierā trūkstot kvalificētu speciālistu, tāpēc nākas tos meklēt citos novados. Piemēram, kvalificētu juristu Valmieras domei nav izdevies atrast pat pēc vairākkārtējiem konkursiem.

 

Kas attiecas uz Smilteni, pilsēta iedzīvotāju ziņā noveco. Jaunieši dodas projām. Pēc izglītības iegūšanas atpakaļ atgriežas retais. Tāpēc viņiem ir ļoti vajadzīgs dot signālu, - mēs gaidām jūs atpakaļ, un jums visiem ir vienādas tiesības pretendēt uz vakancēm mazpilsētas darba tirgū! Ja jauno smilteniešu vidū klīdīs runas, ka te darbu var atrast tikai savējie, tad pilsētai cilvēkresursu piesaistē būs uzspiests slikts zīmogs ar paliekošām sekām.

 

Ja nu kādam šķiet, ka “Ziemeļlatvija” pievērsusi uzmanību sabiedrisko attiecību speciālista vakancei Smiltenē, lai tajā iebīdītu kādu no “saviem cilvēkiem”, tad jāpaskaidro, - tas ir maldīgs viedoklis.

 

Personīgi man ir vienalga, kurš cilvēks iesēžas šajā krēslā, ja vien viņš profesionāli un labi tiks galā ar savu darbu. Taču, manuprāt, konkurss ir un paliek vislabākais paņēmiens, kā atrast jaunus speciālistus.

Komentāri 18

vietējā

Piekrītu.

Vidusskolas laikā Mežuļa kungs mums visiem teica, ka kā "Zelta jaunieši" esam gaidīti atpakaļ dzimtajā pilsētā strādat. Bet tagad, kad jau iegūtas 2 augstākās izglītības, savā novadā nav darba.
Sāp sirds, ka jābraukā strādāt uz citu pašvaldību, kur tomēr rīko konkursus. Jātērē nauda un laiks, kaut gan pēc savas kvalifikācijas varētu strādāt dzimtajā pilsētā. Izskatās, ka šī prakse tomēr nemainīsies līdz nākamajām vēlēšanām un kas to zin, varbūt vēl ilgāk...
Paldies, ka esat aktualizējuši šo sasāpējušo tematu!

pirms 10 gadiem, 2011.02.08 09:32

to vietējā

Ja drīkst zināt,kādas ir jūsu abas augstākās izglītības?

pirms 10 gadiem, 2011.02.08 15:27

cien. vietējā

Pašvaldība nav vienīgā vieta, kam būtu jārada un jādod darbavietas. Labi seciālisti ir nepieciešami arī privātajā sektorā. Un tādus jau nu uzņēmējs nelaiž garām - Smiltenē, Valmierā vai kur citur. Vajadzētu kritiski paskatīties uz savām spējām. Un ne jau tikai izglītība vai diplomu skaits parāda darbinieka kvalifikāciju.

pirms 10 gadiem, 2011.02.08 17:39

vietējā

Nu nav pašlaik Smiltenes pusē tādu uzņēmumu, kas meklētu administratīvos darbiniekus.

pirms 10 gadiem, 2011.02.09 08:56

žanis

Smiltenes novada domei nav vajadzīgi profesionāli izglītoti speciālisti . Īpaši tas attiecas uz grāmatvedību, ka tik kāds nav ar augstāku izglītību vai profesionalitāti kā galvenā grāmatvede. Žēl, bet tik liela novada pārvaldes centralizācija ar jauniem un dažādiem štatiem nozīmē lēnu lēmumu pieņemšanu un stagnāciju. Viss jāsaskaņo trīs līmeņos un galvenais ar galveno grāmatvedi.

pirms 10 gadiem, 2011.02.09 14:48

Bibliotekaars

Taisnības meklētāji, dzļlāk racēji!

Ziemeļlatvijas redakcija vienmēr un visur uzsver, ka strādā novada iedzīvotājiem. Tad kāda mārutka pēc, novada iedzīvotājiem svarīgu informāciju ziemeļlatvijas portāls izplata par maksu piemēram "Smiltenes novada domei pārmet speciālistu pieņemšanu darbā bez konkursa".
Tā vien izskatās , ka tas viss skandāls dēl 0.35 santīmiem. Bet ja godīgi neizdevies e-mārketinga triks.

Nākamais skandāls, "Smilšu ielas kaķi". Pie kā man griezties, lai atgūtu no manis ar viltu un maldiem izkrāptos 0.40Ls, ko iztērēju par 10. februāra ziemeļlatvijas nummuru? Tur nav atrodama Jūsu solītā informācija par kaķiem.

p.s. Paldies, ka netieši reklamējiet publisko bibliotēku pakalpojumus. Turpmāk ziemeļlatviju vairs nepirkšu.

pirms 10 gadiem, 2011.02.10 12:28

OzolaS

Vai cienījamais Bibliotekārs laikrakstu izlasīja līdz 5. lapaspusei?

pirms 10 gadiem, 2011.02.10 12:44

Ups. Visdziļākā atvainošanās.

Izrādās, ka mājiniekiem arī interesē šī informācija "Par kaķiem". Sagadīšanās pēc tieši to lapu bija nočiepuši:)

Vēlreiz atvainojos.

pirms 10 gadiem, 2011.02.10 13:04

OzolaS

Pieņemts!Tad tomēr vēl avīzei būs pircējs! :))))))

pirms 10 gadiem, 2011.02.10 13:18

Arnita

vienam otram izglītība un diploms ir bet -nav jau tās saprašanas--tiem kam nav ir daudz gudrāki..

pirms 10 gadiem, 2011.02.10 14:02

to Žanim

Jūs laikam izglītībā esat liels speciālists un protat izvērtēt,varat strādāt jebkurā nozarē-tīrais brīnumbērns.Manā skatījumā Jūs tāds avīzes bļauris vien esat,tā parādot savu"augstāko" izglītību,cieņu pret līdzcilvēkiem,izrādot savas prāta spējas.Zems līmenis.Žēl,ka avīzes rakstniecei ir vajadzīga intriga,lai tas savukārt pamudinātu to darīt Jūs,bet citādi to lapeli jau nepirks-rakstnieciņiem bankrots.Un kur var būt garšīgāks kumos par otru latvieti!Būsim iecietīgi viens pret otru,veidosim savu nākotni ar priekšzīmīgu darbu ar apziņu,ka lūk manas zināšanas,mans ieguldītais darbs nesīs pozitīvus rezultātus,būs paraugs, nenoliekot citus cilvēkus.Rakstnieces lozungs[visiem nodokļu maksātājiem ir vienādas tiesības uz vakancēm pašvaldībā]ir tīrais murgs.Darbs ir jāpierāda ar izcilām zināšanām,bet tagadējā izglītība[lielākai daļai]"visiem"ir zem katras kritikas.Atnāk speciālists,pieprasa lielu algu,bet zināšanas zemā līmenī vai vispār nav-žēl,ka veciem darbiniekiem no tā jācieš un jāziedo savs laiks apmācībai.Gadās,ka kāds jūtas apvainots,bet tāpēc jau nav jākurina naids.

pirms 10 gadiem, 2011.02.11 11:40

to vasilītam

Vispirms jau pārmetums portālam!Kāpēc nav osipova partijas aģitācija uz vardarbību "konkursa"kārtībā gāzt pašvaldību, ieliekot tur savus profesionāļus,tulkota latviski?Vasilit, Jūsu attieksme pret LATVIEŠIEM ir saprotama ar to vien,ka neprotat latviski,Rīgas mērs "Saskaņas centrs"jau rāda priekšzīmi[tas vismaz cenšas runāt latviski],kā jāveido Rīgas dome,kā jādod krieviem ārpuskārtas dzīvokļi,kā arī bez konkursa[viņa tiesības]pieņemot darbā savai partijai atbilstošus ielikteņus.....Mans ieteikums Jums un Jūsu partijai braukt uz Krieviju,tur palīdzēt saviem tautiešiem izkļūt no nabadzības,bet mēs paši tiksim galā ar saviem uzdevumiem.

pirms 10 gadiem, 2011.02.11 12:50

patriots

Ai mīļie letiņi,kā redzat mūsu slavenā avīze,mūsu pašu neiecietība vienam pret otru, intrigas,apmelošana,nomelnošana.....rezultāts.Krievi sāk savu politisko šantāžu arī pie mums, kur mākslinieki nosaukuši par Latvijas galvaspilsētu,kuru 95% apdzīvo latvieši.Esiet uzmanīgi,piektā kolona neguļ.Arī slavenais krievu slepkava Uļjānovs-Ļeņins solija tautām visādus labumus-rezultāts redzams.Tādi vasiliti mūsu valstī ir daudzi,kuriem itkā uztrauc mūsu nākotne,tikai garajos okupācijas gados vēl nav iemācijušies runāt latviski.Kauns tādiem "labvēļiem".

pirms 10 gadiem, 2011.02.11 17:39

.

Tieši tā. Savas darba spējas ir jāpierāda ar izcilām zināšanām, kuru pamatu pamats ir laba izglītība. Tas, kas pašvaldībai šajā konkrētajā gadījumā tiek pārmests, ir konkursa nerīkošana uz konkrētu vakanci. Un tad nu rodas jautājums, vai cilvēks, kurš pieņemts darbā bez konkura patiešām ir tas labākais iespējamais variants. Konkrētajā gadījumā nav ne atbilstošas izglītības, ne darba pieredzes. Līdz ar to skaidrojums, ka attiecīgas izglītības trūkumu aizvieto laba darba pieredze šajā sfērā arī neder. Tātad iemesls pieņemšanai ir cits.
Konkrētā pašvaldības rīcība būtu vēl saprotama, ja konkursa gaitā tiešām atbilstošu kandidātu neizdodos atrast, bet atsaukties vien uz likuma normu par to, ka konkursa rīkošana nav obligāta nav saprotama, ņemot vērā, ka pašvaldībai ir saistoši citi vispārīgāki principi, no kuriem izriet kas pretējs.

pirms 10 gadiem, 2011.02.12 20:49

novērotājs

punktiņ!Brīnums,ka Jūs spējāt uzrakstīt tik garu tekstu.Suņu laiks jau parasti sākas martā, bet teikšu Jums vienu,ja es būtu pašvaldība,es Jūs un Jūsu domu biedrus pasūtītu vienu māju tālāk,beidziet reiz muldēt,ka pašvaldībai būtu jāievēro kaut kādi Jūsu uzstādītie noteikumi,ļaujiet pašvaldībai pašai izvērtēt ko pieņemt ko ne.Manā skatījumā arī pašvaldība ir sava veida uzņēmums kam jātiek galā ar daudzām problēmām.....man ļoti žēl,ka Jūs neizvēlējās,beidziet reiz riet un ļaujiet strādāt.Gan jau Jūsu domu biedriem[tā viņus nosauksim]nākošreiz paveiksies.

pirms 10 gadiem, 2011.02.12 23:27

.

Un kas tur būtu, ko brīnīties? Jūsu zināšanai novadā ir vēl daudz gudrāki cilvēki gan par Jums, gan par mani. Par nelaimi Jums uz šo "vakanto" vietu nemaz nepretendēju. Bet kā ikvienu cilvēku, kurš maksā nodokļus, lai šī pašvaldība savu darbību varētu veikt atbilstoši tai noteiktām pilnvarām un kompetencei, liekas interesanta tās nostāja šajā jautājumā. Un noteikumi nav manis uzstādi, tie ir uzrakstīti un pašvaldībai savā darbībā būtu jāievēro, kā to dara daudz lielākās pašvaldības par Smilteni.
Būs Jums laikam nācies dzirdēt kāda augstāka varas pārstāvja teikto par to, ka valsts ir jāvada kā uzņēmums, bet laikam būsiet palaidis garām to, kurš teica, ka valsts nav uzņēmums. Attiecībā uz ekonomiskām norisēm vēl varētu vilkt paralēlas ar uzņēmumu, bet lēmumu pieņemšanas ziņā - nu beidziet!

pirms 10 gadiem, 2011.02.13 09:43

ķirsis

Ko gan dod izglītība, ja Valkas novadā no šāda darba izspiež izglītotāku cilvēku, bet vietā būs cita, ar padomjlaika izglītību, bet mēram patīkamāka būtne, kas nerunā, ko domā, bet prot katram pielāgoties un dziedāt dziesmu, kāda kurā brīdī nepieciešama? Ko mēs zinām, kāds cilvēks vajadzīgs Mežulim? Par pieņemtajiem cilvēkiem var spriest par mēra gaumi un drosmi.

pirms 10 gadiem, 2011.02.24 09:46

Lietotāju raksti