Krājumiem sava pils 3

“Maini savas domas, un pasaule tev apkārt pārveidosies.” Ričards Bahs “Maini savas domas, un pasaule tev apkārt pārveidosies.” Ričards Bahs

Par Smiltenes novada muzeja atrašanos Bilskas pagasta klusajos Mēros diskutēts daudz. Vieniem Mēru muiža šķiet unikāla vieta kam senatnīgam, proti, muzejam, citi apgalvo, ka tam vajadzēja atrasties pilsētas tuvumā, lai būtu pieejamāks.

 

Piekrītu tam, ka ne visiem ir savs transports, lai nokļūtu muzejā. Bet, rodas pretjautājums, cik muzeja krājumus apskatīja, kad tie bija izlikti izstādēs Smiltenes kultūras un sporta centra kafejnīcas telpās? Apmeklēju vairāku izstāžu atklāšanas pasākumus, kur bez manis labākajā gadījumā bija padsmit cilvēku.

 

Pagājušo piektdien Mēros notika novada muzeja atvēršanas svētki, uz kuriem braucu nedaudz skeptiski noskaņota, jo domāju, kāds un cik apmeklēts būs šis pasākums. Tuvojoties muižai, biju patīkami pārsteigta, jo pie tās pulcējās desmitiem cilvēku. Vakars izvērtās ļoti jauks un sirsnīgs, gribējās uzkavēties vēl un vēl.

 

Te nebija saaicinātas lielas zvaigznes, nenotika grandiozas runas, uzspīlēta kārtība, tā teikt, viss pa vienkāršo, un tieši tas radīja burvīgo gaisotni. Cilvēki bija teju visās muižas telpas, čalojot un pētot muzeja bagātīgos krājumus, kā arī nepiespiestā gaisotnē ieklausījās dzejnieces Marikas Svīķes un Jāņa Žagariņa vārdos. Varēja sajust arī vietējo lepnumu, ka viņu pilī atkal ir dzīvība.

 

Varam būt gandarīti, ka pašvaldība šo ēku nepārdeva, bet rada tai pielietojumu. Ir vērts aizdomāties arī par Aināra Mežuļa vārdiem, ka jābeidz dalīt pilsētu un laukus, jo esam viens novads.

Komentāri 3

....

.....................
....................
...
............

pirms 9 gadiem, 2011.10.11 15:51

sviesc

Jauki, ka arī Bilskā ir kāda vieta, ko atrādīt ciemiņiem, pabūt pašiem, vieta, kur novietot savāktos novada materiālus, kas piesaista interesentus.Arī skolēniem varētu būt interesanti palīdzēt vākt materiālus, papildināt to krājumus.Lai veicās, malači!

pirms 9 gadiem, 2011.10.11 21:02

mērēniete

Mēru muiža atrodas Mēros - ne Bilskā.

pirms 9 gadiem, 2011.10.18 12:45

Lietotāju raksti