Krievu atbilde. 8

Tā rikojas krievi.Tā rikojas krievi.                                                                    

Mājas politikāņi pirms referenduma par krievu valodu kā otro valsts valodu vaino krieviski runājošos pilsoņus visos nāves grēkos. Te tiek minēta valsts graušana, te arī uzbrukums latviešu valodai kā valsts pamatam (kaut arī vienmēr esmu domājis, ka valsts pamatu veido cilvēki). Katrā ziņā, krievi Latvijā ir kremļa "piektā kolonna". Viss, esam atbraukuši, tālāk vairs nav kur. Izrādās, krievi Latvijā ir paši niknākie latviešu tautas ienaidnieki.

Lasot masu saziņas līdzekļos visas šīs blēņas, man rodas jautājums - Bet ko tu personīgi esi darījis, lai saglabātu un stiprinātu latviešu valodu? Ko šajā labā ir izdarījuši politikāņi, ēlertes, dzintari, druvietes, āboltiņas? Ko jūs esat darījuši latviešu valodas labā, ko jūs esat darījuši (paklusēšu par krieviem) latviešu labā? Ko? Neko, izņemot tukšus vārdus. Neko, izņemot aicinājumus uz konfrontāciju ar krieviem Latvijā.

Lūk, vienkāršs krievu pensionārs, pieticīgi saukdams sevi par latvijieti, darījis un darījis, manā skatījumā, vairāk nekā šī eksaltētā «profesore»  Druviete, kura jau cik gadus kviec  kā aizkauta cūka - latviešu valoda ir apdraudēta!

Žans Hanins. Žans Borisa dēls Hanins, Latvijas iedzīvotājs, krievs, nepilsonis, veido vārdnīcas. Un nevis vienkāršas vārdnīcas, bet gan LATVIEŠU valodas vārdnīcas. Viņam jau to ir 12, kā arī ir latgaļu valodas vārdnīcas. Viņas vārdnīcas izmanto studenti un skolnieki. Viņa vārdnīcas ir pieprasītas Krievijā, Igaunijā, Lietuvā, kā arī citās pasaules valstīs. Viņa vārdnīcas izmanto arī pie mums Latvijā. Tiesa gan, nezin kāpēc Nacionālā bibliotēka atteicās no tām, bet populārā akadēmiskā bibliotēka Latvijā tās izmanto. Uz šodienu latviešu-krievu un otrādi vārdnīca ir pati lielākā (iekļautās informācijas dēļ) vārdnīca pasaulē.
Ko jūs par to teiksiet, politiķu kungi? Ei, "profesore" Druviete, jūs it kā esat filoloģe, kur ir jūsu darbs? Kur ir jūsu ieguldījums latviešu valodas popularizēšanā? Kur ieguldījums tās saglabāšanā? Ei, Dzintars, par ko tu tur atkal čiepsti? Par kādiem tādiem krievu šovinistiem? Kāds ir tavs ieguldījums, izņemot tukšu muldēšanu?

Aizverieties visādas āboltiņas, dzintari un visāda citāda nejaucība. Krievu vīrs sargā valodu latviešiem. Krievu vīrs iepazīstina pasauli ar latviešu valodu. Ne Kalniete, kura deldē brunčus eiroparlamentā, bet gan krievu vīrs Žans Borisa dēls Hanins vairo latviešu valodas atpazīstamību ārpus Latvijas robežām.

http://www.diena.lv/sodien-laikraksta/za... Bet šī saite ir Jums, cienījamais lasītāj. Ieejiet tur un palasiet, ja man nenoticējāt.

p.s. Piebildei. Žanam Haninam par viņa darbu dzintaru valsts nav iedevusi ne santīma un viņš to arī nelūdz. Viņam no šīm druvietēm un āboltiņām nav vajadzīgi šie 30 sudraba jūdas graši.

Komentāri 8

kaimans

Spēcīgs raksts! Uz to nacionālistiem nebūs ko atbildēt kā vien bezspēcīga lamāšanās.

pirms 9 gadiem, 2011.12.15 18:27

vasilits

arī krievs 15.12.2011. 17:53:32
Pilnīgs idiots!
Tu?

pirms 9 gadiem, 2011.12.15 18:28

Jānis R.

Jau agrāk esmu teicis - nevajag vispārināt, nevajg no 5 % latviešu nacionalistu un 5 % krievu šovinistu taisīt nepareizus stereotipus un attiecināt uz abu tautu 100 %-iem. Abām tautām ir kauns par saviem ekstrēmistiem. Bet ko viņiem var padarīt? Viņiem ir skaļāka balss un bezkaunīgāka rīcība, un nekad viņi paši "nebūs vainīgi", izlocīsies. Par vainīgiem padarīs citus (velnam ir liels arsenāls viltību).
Pedējās ziņas. Par 'kompromisu'. Tie šovinisti pieprasa krievu valodu kā obligātu otro valodu tur kur ir vairāk par 20 % krievu (pilsetās, novados). Pie šāda stāvokļa ir 'jāvaino' latviešus lielās viesmīlības dēļ pret krieviem. Vai tā?

pirms 9 gadiem, 2011.12.15 19:31

nazis

Žans Hanins - krievs? Atvainojos! Laikam tikai Latvijas nepilsonis.
Nav runa par Žanu Haninu. Šo parakstu vākšanu organizēja krievu ultranacionālisti. Man, latviešu cilvēkam, nāksies iet uz referendumu un balsot "PRET". Pret ko? Pret krievu valodu? Es cienu jebkuru valodu. Pret krieviem? Man nav nekādu iebildumu pret jebkuru rasi, tautību, ticību. Bet, atvainojiet, man ir jābalso par latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu Latvijā, balsojot pret kaut ko citu. Kāpēc jūs (krievi) esat mani iedzinuši stūrī un padarījuši par mežonīgu zvēru, tikai tāpēc, ka es gribu saglabāt savas tautas valodu un kultūru, kuras labumus arī jūs šeit, Latvijā, izmantojat. Kāda velna pēc jūs naidojat tautas, kāpēc liekat cilvēkiem nostāties pret jums, pret visu krievu tautu kopumā. Ir taču skaidrs, ka šī avantūra izgāzīsies, bet kā mēs visi pēc tam sadzīvosim?
Latvija ir latviešu valsts, un tā tas paliks!

pirms 9 gadiem, 2011.12.15 20:52

Barsuks

Nu ko varu teikt - tas vārdnicu autors baigais malacis istenibā.
Bet pārejie tikai muld un kurina naidu, kā tur bija: Гордись не словами а своми делами... kaut kā tā

pirms 9 gadiem, 2011.12.16 00:09

Iveta

Ļoti labs raksts.Latviešiem vajadzētu aizdomāties,ka krievi ir vairāk patrioti darbos,kā latvieši.
Jānim R.pirms raksta komentāru vajadzētu padomāt,ka latviešu "viesmīlība"ar visu politiku ir nonākusi tur,ka drīz te būs krāsaini imigranti,bet krievi te ir dzīvojuši gadu simtiem.Nevajag sākt vēsturi taisīt no 40.gada.

pirms 9 gadiem, 2011.12.16 08:49

Intars

Kopš kura laika ebreji ir kļuvuši par krieviem?:) Tas par Žans Hanins. Nekā jauna šajā blogā, nemākulīgas gaudas, dusmas un nevienas savas domas vai ieteikuma.

pirms 9 gadiem, 2011.12.16 16:08

Lietotāju raksti