Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Krīze ir galvā. Diemžēl... 6

  Problēma ir nopietnāka nekā plānais maizes rieciens.Tas varbūt izklausās ciniski, bet šobrīd jūtos gandrīz vai privileģētā situācijā. Kāpēc? Gluži vienkārši tāpēc, ka arī treknajos gados man nācās raudzīt, lai no maka neizripo pēdējais... 

Protams, traģiski ir tām ģimenēm, kurās vienam vai abiem vecākiem nākas zaudēt darbu, bet bērni prasa ēst un ir jāapģērbj. Tomēr no katras bezizejas vienmēr var atrast izeju.

 

Šobrīd bažīgu dara gluži cita problēma, kas man šķiet daudz nopietnāka nekā plānais maizes rieciens vai izdilusī kurpes zole. Tas ir ļaunums un nenovīdība, kas pavada visur daudzināto ekonomisko krīzi.

 

Viens no maniem darba pienākumiem ir sekot interneta portāla lietotāju diskusijām virtuālajā medijā. Cilvēki nekad nav spējuši iztikt bez baumošanas, aprunāšanas un aizmuguriskas “iedzelšanas”. Krīze un konkurences palielināšanās darba tirgū ir sakustinājusi lavīnu.

 

Slepkavības un laupīšanas un komentāri, ka ēst jau vajag, ko citu darīt... Zādzības un komentāri, ka citādi jau nevarēja... Ņirgāšanās par skolotājiem un skolas biedriem un bezspēcība šo problēmu risināšanā... Negadījumi un vecmāmiņas, kuras audzina Īrijas strādnieku bērnus... Šo sarakstu varētu turpināt un turpināt.

 

Lavīna ir sakustējusies, un man tiešām ir bail, ka tā sāks velties lejup no kalna. Tieši tāpēc uzskatu, ka krīze vispirms ir galvā. Katram no mums ir savs sāpju slieksnis un tāpat slieksnis, kuram pāri raujas snaudošais ļaunums. Ļoti gribas ticēt, ka vairums “pingvīnu” tomēr spēj to apvaldīt...

Komentāri 6

XXX

Nevaru nepiekrist autorei. Acīmredzot, ja komentētāji ir gatavi aizstāvēt slepkavas un zagļus,tad tas nozīmē, ka kaut kāds ļaunums ir bijis iemitinājies krīzes skartajā galviņā jau agrāk. Laba dzīve un pārticība ļaunumu bija padarījusi mazāk agresīvu. Varbūt tieši šāda krīze ir vajadzīga, lai mēs varam ieskatīties sevī un citos bez iemidzinošā miglas filtra.

pirms 9 gadiem, 2009.02.17 16:44

lasitaja

Labāk jau lai mums vienam uz otru tomēr nebūtu jāpaskatas caur krizes pavertajam durvim,jo tiesam bail iedomaties ko tā mums vēl nesis.Tikai ļoti gribās,lai cilveki neskatoties uz to ,ka ir ļoti smagi un grūti tomēr būtu un paliktu cilvēcīgi.Nedomāju,ka no iedzelšanas otram klust vieglāk.

pirms 9 gadiem, 2009.02.17 18:46

pofig

nu gan atklājums! Itkā nezinātu, ka agresija rada agresiju. Ļaunums tikai vairosies un diemžēl...
Autorei- acīmredzot mākat izdzīvot un Jūsu ienākumi būtiski nav ne samazinājušies, ne palielinājušies, tas arī izriet no Jūsu teksta. Bet lai saprastu, otra ādā neielīdīsi un ar labu iztēli vien nebūs līdzēts. Tas ir jāizdzīvo.

pirms 9 gadiem, 2009.02.17 18:51

marta

Arī es piekrītu autorei . Viņas teiktais nav nekas jauns un iespēja ķengāt citus un izgāzt savu agresivitāti uņ niknumu vairo tieši iespēja to darīt anonīmi . Mūsu sabiedrība nav nobriedusi šādā veidā komunicēt. Uzskatu, ka pār Latviju savilkušos melno mākoņu būtu mazāk, ja šādā veidā neproducētu melno enerģiju. Otra ļaunuma sakne ir masu mediji, kam lielākoties interesē tikai sliktās lietas, sensācijas, citu privātā dzīve, no pirksta izzīsta un no konteksta izrauta puspatiesība. Bet protams, kāda tauta, tādi tās pārstāvji-žurnālisti. Dod to, ko pieprasa.
P.s. Apzināti nepieminu politiku un politiķus, jo kādreiz arī pārējiem vaina jāpameklē sevī.

pirms 9 gadiem, 2009.02.17 19:04

trakais

Ha...esot trakāka krīze kā 1930 gadā Lielā Depresija. To var teikt tikai galīgs kretīns, kas nav redzējis bildes no tā laika Ņujorkas, kad cilvēki stāvēja rindās, lai vismaz vienreiz dienā dabūtu bezmaksas zupu. Ja šodien Smiltenē vai Valkā tādu zupu (uz ielas) dotu, nez vai 20 cilvēku arnāktu to ieēst?

pirms 9 gadiem, 2009.02.18 20:14

G.G.

Galviņā gan! Kas vispār ir krīze? Veikalos ir pietiekami daudz pircēju, stāvvietas pilnas ar labiem auto, viss notiek... Vienam vairāk naudas, otram mazāk, citam nemaz. Tā vienmēr ir bijis un būs. Ja pieceltos mana vecmāmiņa ,kura no šīs saules aizgāja 1956. g., viņa teiktu , ka mums te ir leiputrija.
Tagad visiem ir iespējas paust savas emocījas elektroniskos saziņas līdzekļos-kādas nu kuram tās ir un kā kurš to prot.. Varbūt tas ir labi-kalpo kā drošības ventīlis un nav jāķerās pie bruģa.. Visas rupjības gan nevajag publicēt. Gan jau būs labi, noskries duļķainie ūdeņi un viss nostāsies savās vietās. Bet, ūdeņiem skrienot, atklāsies kas slēpies zem tiem.

pirms 9 gadiem, 2009.02.19 19:12

Lietotāju raksti