Latvija kļūst zaļāka!

Cilvēki arvien pozitīvāk uztver zaļo ideoloģiju. Mūsdienās „zaļā domāšana" kļūst arvien populārāka iedzīvotāju vidū. Savukārt, draudzīga attieksme pret vidi ir gan Latvijas, gan ES politikas pamatā - tā ir ilgtspējīgas attīstības politika. Latvijas Tirgotāju asociācija ir izveidojusi videi draudzīgo preču zīmolu „Zaļais pirkums".

 

Zīmola „Zaļais pirkums" patrons ir Vides attīstības ministrs Raimonds Vējonis : „Neskatoties uz grūtajiem laikiem, kas piemeklējuši mūsu valsti, mēs nedrīkstam aizmirst par ilgtspējīgas saimniekošanas principiem. Tādēļ esmu gandarīts, ka „Zaļais pirkums" tieši tā tiek pieteikts - kā preču zīme, kas apliecina kādas noteiktas preces vai pakalpojuma atbilstību ilgtspējas attīstības principiem, kur galvenais, protams, ir maksimāli saudzīga attieksme pret vidi. Ekonomiskās grūtības atnāk un aiziet, bet vide paliek."

 

 

„Zaļais pirkums" ir kolektīvā preču zīme, ko izmanto tirgotāji, pakalpojumu sniedzēji un preču ražotāji/izplatītāji, lai atzīmētu preces un pakalpojumus, kuras ir visdraudzīgākās videi un ar vismazāko ietekmi uz vidi. Pie „Zaļā pirkuma" precēm pieskaitāmas preces, kas ražotas videi draudzīgā veidā.

 

 

Preču zīmola pirmie lietotāji un atbalstītāji ir Freko (kanceleju preču tirdzniecība) , Mazais Ansis (viesu nams) , Valmiermuižas alus (alus ražošana), Daugmales Jāņa medus (medus ražošana), Maiznīca Liepkalni (maizes un konditorejas ceptuve), Herz Auto (auto noma), Jodo (dizains, kalendāru ražošana), Valters un Rapa (grāmatu tirdzniecība), GVG (pārtikas vairumtirdzniecība un mazumtirdzniecība), Damps (garšvielu izplatītāji) u.c..

 

 

Prezentācijas pasākums notiks š.g. 15. jūlijā plkst. 15:00 viesu namā „Mazais Ansis" (Galvenās balvas ieguvējs konkursā „Latvijas Labākais tirgotājs 2000") neformālā gaisotnē pie nelielām uzkodām un atspirdzinošiem dzērieniem, būs iespēja nopērties pirtī (līdzi jāņem pirts lietas). Aicināti visi interesanti.

 

 

Viesu nams „Mazais Ansis" atrodas - Rubene, Valmieras raj. Kocēnu pagastā.

Interesenti var pieteikties LTA līdz š.g. 14. jūlijam pa t. 67297364 vai e-pastu [email protected] .Ziņnešu pārstāvji iepriekš pieteikties LTA birojā t.67297364.

Lietotāju raksti