Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Latvijas Studentu apvienība aicina augstskolu rektorus ievērot studentu intereses, pieņemot 2009. gada budžetus

Šodien, 12. janvārī Latvijas Studentu apvienība (LSA) nosūtīja aicinājumu Latvijas augstskolu rektoriem un Senātu priekšsēdētājiem 2009. gada budžeta izstrādes procesā rīkoties apdomīgi un ievērot studentu intereses.

 

Augstskolās šobrīd tiek izstrādāti taupības budžeti 2009. gadam, jo valsts augstskolām par 35% samazināta plānotā dotācija. Izmaiņas skar arī privātās augstskolas, jo Saeima noteikusi 15% algu fonda samazinājumu visām augstskolām.

 

 

LSA prezidents Igors Grigorjevs uzver, „Latvijas augstskolas šobrīd tiek pieņemti ļoti nozīmīgi lēmumi, kas ietekmēs augstskolu attīstību un teju vai katru studentu. Mēs esam aicinājuši augstskolu rektorus un Senātu vadītājus nepieļaut kļūdu, būtiski palielinot studiju maksas un dienesta viesnīcu maksas. Vienlaikus mēs aicinām pārskatīt augstskolu administratīvo politiku - statistikas radītāji un pieredze augstskolas parāda, ka līdzekļi netiek izmantoti efektīvi tieši saimnieciskā un administratīvā ziņā."

 

 

LSA aicina augstskolu rektorus iesaistīt lēmumu pieņemšanā studentu pašpārvaldes, uzsverot, ka kopīgi panākami saprātīgāki risinājumi, kas būtiski nekaitētu augstskolu esības pamatam - pašreizējiem un nākamajiem studentiem.

 

 

Tāpat LSA uzsver, ka jāizvairās no lēmumiem, kas spētu nodarīt būtisku kaitējumu akadēmiskajam un zinātniskajam personālam.

 

 

Latvijas Studentu apvienība ir studentu organizācija pārstāv studentus un aizstāv to intereses. Tās mērķis ir pārstāvēt Latvijas studentus un cīnīties par viņu kā nozīmīgas sabiedrības sociālās grupas tiesību un interešu ievērošanu nacionālā un starptautiskā mērogā.

Lietotāju raksti