Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lauku atdzimšanas kustības pirmā kopānākšana

Svētdien, 13. Decembrī Smiltenes novada Brantu pagastā, Brantu pasta ēkā notiks Lauku atdzimšanas kustības pirmā kopānākšana. No 13.00 līdz 16.00 paredzētas radošās darbnīcas bērniem un amatniecības interesentiem, kurās notiks sveču liešana, rotu kalšana, apsveikumu kartiņu gatavošana un citas interesantas nodarbes. 16.00 notiks vakara programmas svinīgā atklāšana ko vadīs dziesminieki Silvestrs Sīlis un Agris Vanags. Paredzētas arī īsas prezentācijas par lauku cilvēku iespējām veidot pašpietiekamu, saimnieciski patstāvīgu dzīvi, un koncertprogramma „Dziesma lauku atdzimšanai!” bioloģiski audzētu produktu degustācijas, danči, groziņu vakars un muzikālās improvizācijas draudzīgā gaisotnē. Īpaši gaidīti Brantu pagasta iedzīvotāji, cilvēki, kam senči nākuši no Brantiem vai Launkalnes un Brantu skolas absolventi un protams visi, kas vēlas redzēt atdzimstam izpostītos Latvijas laukus. Kontaktinformācija 26325986, [email protected]

Laikā, kad dažādi „eksperti” aicina nebremzēt Latvijas lauku izmiršanu un paredz drīzu Latviešu tautas galu, arvien vairāk gados jauni cilvēki apzinās Latvijas lauku patieso vērtību. Cilvēki sāk apzināties, ka lauki ir mūsu tautas kultūras un identitātes šūpulis, tas ir mūsu Tautas spēka avots. Veidojas stihiska, neapzināta, izdzīvošanas, pašsaglabāšanās instinkta un Tautas vitālā spēka vadīta kustība, kas meklē ceļus, kā varētu palīdzēt izdzīvot Laukos palikušajiem un rast iespēju uz turieni pārcelties un dzīvot pilnvērtīgu dzīvi gados jauniem cilvēkiem.

Veiksmīgākā iniciatīva ir Tiešās pirkšanas kustība, kas dod iespēju daudziem desmitiem Latviešu bioloģisko zemnieku palikt laukos un turpināt saimniekot savās senču mājās. Arvien populārākas kļūst permakultūras (ilgtspējīgas saimniekošanas) idejas un dažādas lētas videi draudzīgas tehnoloģijas un celtniecības paņēmieni, kas ļauj izveidot saimniecību taupot dabas resursus un naudu. Par šīm un citām iespējām būs iespējams uzzināt šajā pasākumā.

Lauku atdzimšanas kustība šobrīd veidojās kā brīva, neformāla muzikālu cilvēku iniciatīva, kuras mērķis ir popularizēt šīs idejas rīkojot līdzīgus pasākumus arī turpmāk. Mēs nevēlamies veidot biedrību vai partiju, jo tieši juridiskie mudžekļi daudzām labām iniciatīvām ir atņēmuši tik nepieciešamo vitālo enerģiju. Vēlamies, lai Lauku atdzimšanas kustība arī turpmāk paliek tikai kā cilvēku prātos un sociālajos tīklos virmojošu ideju kopums kuru rezultātā materializēsies un īstenosies Latvijas Lauku Atdzimšanas ideja. 

Lietotāju raksti