Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Līdz 31.janvārim jāizveido jauno novadu vēlēšanu komisijas 1

Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētājs Arnis Cimdars nosūtījis vēstuli pašvaldībām, kurā atgādina, ka līdz 31.janvārim saskaņā ar Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu tajos novados, kuru izveidošana tiks pabeigta pēc šā gada pašvaldību vēlēšanām, jāizveido novada vēlēšanu komisijas.

 

Ja pašvaldības noteiktajā termiņā novada vēlēšanu komisijas neizveidos, novada vēlēšanu komisiju iecels CVK.

 

 

Novada vēlēšanu komisija jāievēl visu attiecīgajā novadā ietilpstošo pašvaldību deputātu kopsapulcē, kuru sasauc un vada pēc iedzīvotāju skaita lielākās pašvaldības priekšsēdētājs.

 

 

Ievēlot novada vēlēšanu komisiju, jāievēro likuma „Par pilsētu, rajonu, novadu un pagastu vēlēšanu komisijām un vēlēšanu iecirkņu komisijām" nosacījumi. Novada vēlēšanu komisijā drīkst būt no 7 līdz 15 locekļiem. Novada vēlēšanu komisijā ievēlami Latvijas pilsoņi, kuri prot latviešu valodu un kuriem ir vismaz vispārējā vidējā izglītība. Par vēlēšanu komisijas locekli nedrīkst ievēlēt Saeimas vai attiecīgās pašvaldības deputāti.

 

 

Lai nodrošinātu jaunizveidojamo novadu vēlēšanu komisiju profesionalitāti, pieredzes un zināšanu pārmantojamību jautājumos, kas skar vēlēšanu administrēšanu, gatavojoties šogad paredzētajām pašvaldību vēlēšanām, spēkā ir pārejas nosacījums, ka novada vēlēšanu komisijā drīkst ievēlēt arī personas, kuras ir esošo pilsētu, rajona, novadu vai pagasta vēlēšanu komisijas locekļi.

 

 

Tiesības izvirzīt un pieteikt pārstāvjus vēlēšanu komisijā ir partijām, partiju apvienībām, attiecīgo pašvaldību deputātiem un attiecīgās rajona padomes deputātiem, kā arī ne mazāk kā 10 balsstiesīgiem Latvijas pilsoņiem jeb vēlētāju grupām.

 

 

CVK priekšsēdētājs arī atgādina, ka vēlēšanu komisiju darbība pašvaldību vēlēšanās tiek finansēta no pašvaldības budžeta. Jaunizveidotajos novados novada vēlēšanu komisijas darbs no saviem budžeta līdzekļiem jāfinansē visām attiecīgajā novadā ietilpstošajām pašvaldībām proporcionāli balsstiesīgo iedzīvotāju skaitam attiecīgās pašvaldības teritorijā.

 

 

Izveidoto novada vēlēšanu komisiju pirmais darbs būs deputātu kandidātu sarakstu pieņemšana šā gada 6.jūnijā paredzētajām pašvaldību vēlēšanām, kas notiks no 17.līdz 27.aprīlim.

Komentāri 1

zzz

Viss tikai jāfinansē pašvaldībām - vēlēšanas, PII pedagogiem algas u.c., ko iepriekš daļēji finansēja valsts. Pašvaldību budžeti tā samazināti, ka viss apstājies uz vietas. Ko tad darīs valsts? Uzturēs Šlesera padomes locekļus?

pirms 9 gadiem, 2009.01.12 18:32

Lietotāju raksti