Literatūras izstāde „Ugunskuru liesmu atblāzmā”

Atceroties barikāžu laiku, Valkas novada Centrālajā bibliotēkā (Valkā, Rīgas ielā 22) no 13.līdz 27.janvārim aplūkojama literatūras izstāde „Ugunskuru liesmu atblāzmā".

Šodien aprit 20 gadu kopš Latvijas Tautas frontes organizētajām barikādēm, kurās piedalījās Latvijas neatkarības aizstāvji no visiem Latvijas novadiem. 1991.gada janvārī tūkstošiem cilvēku aizsargāja Televīzijas ēku, torni Zaķusalā, pulcējās Vecrīgā. Viņu vidū bija arī simtiem ļaužu no toreizējā Valkas rajona.

Izstādē var iepazīties ar grāmatām, kas stāsta par šo dienu notikumiem:

Barikādes: Latvijas mīlestības grāmata, Barikāžu laiks. Apvērsums: 1991. gada pieraksti, Latvija, 1991. janvāris un citām.

Var aplūkot aizsardzības sistēmas shēmu, kur parādītas ugunskuru, sardzes posteņu un citu barikāžu objektu vietas. Var palasīt 1991.gada rajona laikrakstu „Mūsu Zeme", kā arī dalībnieku atmiņas vēlāko gadu laikrakstos, piemēram, vairākos turpinājumos 1998.gadā Valkā iznākušajā laikrakstā „Tava Balss" - A.Freimaņa stāstījumu „Jēkaba ielā dūmo ugunskuri: Lauku vīru atmiņas par barikāžu dienām un naktīm".

Varbūt tieši šobrīd ir ļoti svarīgi atcerēties šo Latvijai nozīmīgo laiku un stāstīt par to saviem bērniem. Aicinām ikvienu aplūkot izstādi, palasīt laikrakstu un grāmatu lappusēs par to, cik drosmīgi bijām pirms 20 gadiem.

Laipni aicināti visi interesenti! Ieeja - bezmaksas.

Lietotāju raksti