LUSTĪGU LĪGOŠANU!

Jau pēc divām dienām pa ielām trauksies ozola zariem un pļavu puķu vītnēm rotātas mašīnas, vai katrā ziedu pļavā rosīsies smaidīgi ļaudis un gluži ierasta aina būs puiši un meitas, kuru galvu rotās ziedu un ozollapu vainagi.   Jau pēc...

Plašu atpūtas programmu gada īsākajā naktī piedāvā katrā pilsētā un ikviens, kas nebūs slinks, pat spītējot lietum un odiem, Jāņus pavadīs pēc sirds patikas radu, draugu un paziņu lokā.

 

Un tikpat ierasti kā Jāņu un Līgo nakts rituāli, starp automašīnu simtiem un svinētāju tūkstošiem būs manāmi arī zilajos formas tērpos ģērbtie policijas darbinieki un trafarētās policijas automašīnas.

 

Nevienam nav noslēpums, ka tiem, kam sirdsapziņa nav tīra, policijas pastiprinātā kontrole izsauc lielu neapmierinātību, bet svinētāji, kas apzinās savus pienākumus, ievēro likuma prasības un elementāras pieklājības normas, policijas klātesamību svinību vietās, kā arī uz lielākiem un mazākiem autoceļiem uztver kā pašsaprotamu. :)

 

Policijā reģistrētā informācija liecina, ka jau vairākus gadus rīkotās plašās pirmsjāņu kampaņas auditoriju ir sasniegušas un esam izpratuši saukļa “ NEBRAUC DZĒRIS! DĀRGI.”būtību. Līgo svētku laikā reģistrēto gadījumu skaits, kad dzērumā vadīta automašīna, vidēji nepārsniedz ikdienā konstatēto gadījumu skaitu.

 

Sevi ne no tās labākās puses turpina demonstrēt vienīgi dzēruši velosipēdu vadītāji, kas stūrgalvīgi atsakās saprast, ka arī velosipēds ir transporta līdzeklis, tā vadīšana alkohola reibumā ir pārkāpums un atkarībā no konstatēto promiļu daudzuma jums var izmaksāt līdz 120 latiem.

 

Diemžēl arvien biežāk svētku laikā tiek reģistrēti pārkāpumi, kas izdarīti alkohola reibumā sadzīvisku konfliktu laikā. Tāpēc policija aicina iedzīvotājus neiesaistīties konfliktos ar pārmēru alkoholu lietojušiem cilvēkiem. Atcerēties, ka “rīts gudrāks par vakaru” un radušās domstarpības labāk risināt skaidrā prātā.

 

Tāpat, kamēr vēl prātā sevi nav licis manīt izdzertā alus daudzums, vajadzētu nopietni izvērtēt, KUR un AR KO KOPĀ pavadīsiet gada īsāko nakti. Pretējā gadījumā, no rīta pie ugunskura mostoties, Jums var nākties skumji secināt, ka nejauši sastaptie paziņas, ar kuriem iepriekšējā vakarā jautri laiks kopā pavadīts, prom ejot līdzi paņēmuši ne tikai Jums piederošo naudu, rokas somiņu un mobilo telefonu, bet “paķēruši” arī mašīnas atslēgas un citas vērtīgas lietas.

 

Tāpat jāatceras, ka vienmēr atrodas ļautiņi, kas laiku, kamēr citi atpūšas, izmanto, lai svētkus sabojātu :(. Mūsu pašu ziņā ir nesagādāt viņiem šo “prieku”, parūpējoties par sava īpašuma aizsardzību- ļaujoties deju priekam, neatstāsim bez uzraudzības uz soliņiem vai zālē rokas somiņas. Papardes ziedu meklējot, pļavā un mežā nepametīsim mobilos telefonus, bet vērtīgas rotas lietas šajā naktī aizstāsim ar ziedu vainagiem.

 

Prom braucot aizslēgsim mājokļa durvis, pievērsim vārtiņus un logus, neatstāsim pagalmā vērtīgas mantas un veiksim virkni citu drošības pasākumu, lai atgriežoties nav jāzvana policijai, lai pieteiktu skumjo zādzības faktu.

 

Policija visiem iedzīvotājiem novēl labi atpūsties, būt iecietīgiem un nepalikt vienaldzīgiem pret apkārt notiekošo, kā arī ar sapratni izturēties pret policijas aktivitātēm.

 

LUSTĪGU LĪGOŠANU! :)

Lietotāju raksti