Maija beigās Valmierā atklās piemiņas zīmi Cēsu pulka skolnieku rotai

26.maijā Valmierā norisināsies ikgadējie Cēsu pulka skolnieku rotas karoga svētki. Tajos piedalīsies Vidzemes reģionu (Cēsu, Alūksnes, Valmieras, Limbažu un Valkas) skolas, kurās tiek popularizēta ceļojošā karoga ideja un patriotiskā audzināšana sabiedrībā. Svētku ietvaros notiks svinīgā Cēsu pulka skolnieku rotas karoga nodošanas ceremonija, kurā tiks noskaidrots, kura no skolām uz nākamo mācību gadu saņems glabāšanā atjaunoto Cēsu pulka skolnieku rotas karogu. Pērn karoga glabāšanas tiesības ieguva Valmieras Valsts ģimnāzija, balvā saņemot arī vērtīgu dāvanu - projektoru.

Šogad pasākums būs īpaši nozīmīgs, jo Valmierā tiks atklāta piemiņas zīme skolnieku rotas dalībniekiem. Piemiņas zīmes autore ir māksliniece Solveiga Vasiļjeva, un idejas pamatā ir zieda pumpura motīvs. Kā norāda māksliniece, tas simbolizē tikko veidoties sākušas personības - skolēnus, kuriem jāpieņem svarīgs, atbildīgs un skarbs lēmums savā vēl īsajā dzīvē. Piemiņas zīmes formā ārējās zieda pumpura ziedlapas būs veidotas ģeometriskas, asiem stūriem, kontrastā ar maigām, noapaļotām pumpura iekšpusē. Uz vienas no ārējām ziedlapām būs uzraksts - veltījums Skolnieku rotas dibināšanai. Paredzēts, ka zieda pumpurs tiks arī izgaismots no iekšpuses. Piemiņas zīmes augstums būs līdz 1,5m un tas atradīsies Leona Paegles ielā.

Kā informē Valmieras Valsts ģimnāzijas direktors Jānis Zemļickis, svētku ietvaros pilsētā norisināsies arī vairākas aktivitātes kopā ar jaunsardzes, zemessardzes un skautu vienības dalībniekiem. Plānots, ka tiks organizētas dažādas komandu spēles, kurās varēs piedalīties pilsētas skolu audzēkņi. Lai veicinātu skolēnu patriotisko audzināšanu un interesi par savas valsts vēsturi, turpmāk jaunsargu apmācības programmā varēs piedalīties arī 5.-6.klašu skolēni, kā arī tiks uzsākts darbs pie šķēršļu joslas izveides skolas teritorijā.

„26.maijs ir diena, kad Valmiera tika atbrīvota no lieliniekiem. Atbrīvotāju vidū bija arī igauņu skolnieku rota, kuru piemērs iedvesmoja Valmieras jauniešus un pedagogus izveidot līdzīgu vienību. Līdz ar to Cēsu pulka skolnieku rotā vairākums kareivju bija valmierieši, un tāpēc arī piemiņas zīme tiks atklāta tieši Valmierā," informē Zemessardzes 22.kājnieku bataljona komandieris, pulkvežleitnants Māris Tūtins. „Piemiņas zīmes atklāšanas dienā esam iecerējuši organizēt plašu gājienu no pilsētas robežas līdz rotas dibināšanas vietai, kurā piedalīsies jaunsargi, zemessargi un skauti, un to varētu iedibināt kā ikgadēju tradīciju. Tas ir veids, kā mēs pilsētas iedzīvotājiem, jo īpaši jauniešiem, varam atgādināt par tā laika vēsturiskajiem notikumiem un veicināt viņos lielāku savas pilsētas un valsts patriotismu. Paldies jau šobrīd par paveikto jauniešu patriotiskajā audzināšanā jāsaka Ojāram Ābolam un Gatim Ceriņam, kuri ne tikai Valmierā, bet visā Latvijā ir vieni no labākajiem jaunsargu vadītājiem," uzsver Māris Tūtins.

Maijā Kaugurmuižā plānots organizēt arī atvērto durvju dienas, kuru laikā ikviens interesents varēs uzzināt ko vairāk par Zemessardzes 22.kājnieku bataljona darbību. Pasākumu norisi atbalsta Latvijas Republikas Aizsardzības ministrija.

Lietotāju raksti