Maijā nevis eju, bet lidoju! 4

Maijā nevis eju, bet lidinos pāris centimetru virs zemes Maijā nevis eju, bet lidinos pāris centimetru virs zemes

Maijā jūtos kā no jauna piedzimusi. Pēc garās ziemas un niķīgā pavasara mēnešiem tas ir manai sirdij un dvēselei tuvākais gada mēnesis. Ir vairāki iemesli, kāpēc tieši maijā es jūtos tā, it kā lidotu pāris centimetrus virs zemes , nevis staigātu.

 

Maijā piedzima mana vecākā meita, maijā samīļojam un pieminam savas mammas, maijā kopā ar kolēģiem plostojam ar plostu pa Gauju, maijā beidzas skola, un tas nozīmē, ka vecāki var atvilkt elpu un rītus pavadīt daudz mierīgāk, jo bērni parasti vēl saldi čuč. Kā nekā viņi laiski izbauda skolas brīvlaika ērtības.

 

Parasti, maijā aiz savas virtuves loga vēroju, kā mans bērzs no pelēcīgas nokrāsas pārvēršas sulīgā zaļumā. Maijā zied vissmaržīgākie un vismīļākie ziedi pasaulē – maijpuķītes un ceriņi, kurus parasti ir diezgan sarežģīti uzziedināt pat vismodernākajās siltumnīcās.

 

Ja tas izdodas, tad mazo puķīšu un ceriņziedu smarža tik un tā ir tikai vāja atblāzma no tiem, kas uzplaukuši mežmalā vai pie mājas stūra. Un kā lai nepriecājas par kā līdz neprātam dzeltenajām pieneņu pļavām un rapšu laukiem.

 

Lai gan sevi neuzskatu par dižu dārzkopi, maijā jūtu, ka rokas pašas grib iegrimt sastrādātā, siltā un mīkstā zemē un tur iedēstīt kādu puķu stādu vai vagā no groza iemest saasnojušus kartupeļus.

 

Reizēm šķiet, ka tik tiešām maijā visi kļūstam mazliet neprātīgāki, dullāki, atraisītāki un vējaināki. Bet tas tik ļoti piestāv maijam!

Komentāri 4

no laukiem

Lai arī neuzskatāt sevi par dižu dārzkopi,man sazin kādēļ rodas iespaids,ka pagājušajā rudenī novāktā kaņepju raža ir labi paaugusi, līdz maija mēnesim labi pažuvusi un nu ir kļuvusi lietošanai derīga .

pirms 9 gadiem, 2011.05.29 17:07

arī no laukiem

Savukārt man maijs ir mīļākais mēnesis tāpēc, ka var turēt atvērtus logus un agri, gultā guļot, dzirdēt putnus čivinām, viss apkārt ir zaļš un smaržīgs un puķu pilns un gribas būt laimīgai kopā ar kādu.

pirms 9 gadiem, 2011.05.30 14:05

o

To no laukiem
Vislabākie ir tumšie novembra vakari, kad kāds no laukiem var iebāzt galvu stūrī un dusmoties uz dzīvespriecīgiem cilvēkiem.

pirms 9 gadiem, 2011.05.30 20:36

nazis

to arī no laukiem 30.05.2011. 14:05:35
Var turēt atvērtus logus un būt kopā ar odiem, kas pa tiem salido istabā un visu nakti nejūties vientuļš, klausoties viņu brīnišķīgajā dziesmā.

pirms 9 gadiem, 2011.06.02 22:35

Lietotāju raksti