Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

MK apstiprina nosacījumus ēku energosertifikācijai, prasības energoauditoriem un energoefektivitātes aprēķina metodiku

Ministru kabineta sēdē 13.janvārī, tika apstiprināti 3 MK noteikumu projekti, kas nosaka ēku energosertifikācijas veikšanas kārtību, energoauditoru atbildību, sertifikācijas un uzraudzības kārtību, kā arī aprēķina metodi ēkas energoefektivitātes novērtēšanai - „Noteikumi par ēku energosertifikāciju"; „Noteikumi par ēku energoauditoriem un „Ēku energoefektivitātes aprēķina metode".

 

MK noteikumi par ēku energosertifikāciju nosaka:

> ēku energoefektivitātes minimālās prasības;> kārtību, kādā veicama ēku energosertifikācija; > ēkas energosertifikāta veidu, paraugu, saturu, izsniegšanas un reģistrācijas kārtību;energosertifikācijas pārraudzības kārtību;> informācijas par izsniegtajiem ēku energosertifikātiem apkopošanas, aktualizēšanas un izmantošanas kārtību;> pārbaudes kārtību apkures katliem, kuru nominālā jauda ir lielāka par 20 kilovatiem, un gaisa kondicionēšanas sistēmām, kuru nominālā jauda ir lielāka par 12 kilovatiem.

Ēku energoefektivitātes minimālās prasības pamatā izriet jau no spēkā esošiem normatīviem aktiem būvniecības jomā. MK noteikumi par ēku energosertifikāciju nosaka, ka ēku energosertifikāciju veiks sertificēti energoauditori un informācija par ēku energoaudita rezultātiem (ēku energosertifikātiem) būs jāsniedz Būvniecības, enerģētikas un mājokļu valsts aģentūrai. Aģentūra nodrošinās energosertificēšanas monitoringu un ēku energosertifikācijas informācijas tehnisku un administratīvu uzturēšanu.

 

 

MK noteikumi par ēku energoauditoriem nosaka prasības un atbildību ēku energoauditoriem, kā arī ēku energoauditoru sertifikācijas un uzraudzības kārtību. MK noteikumu projektā ir norādītas prasības energoauditoru teorētiskām zināšanām, praktiskai pieredzei un kompetences pārbaudei. Vienlaikus ir noteikts, ka energoauditoru sertifikāciju veic kompetentas sertificēšanas institūcijas.

 

 

Šo institūciju kompetence tiek novērtēta atbilstoši likumā Par atbilstības novērtēšanu noteiktai kārtībai. Sertificēšanas institūcija nodrošinās sertificēšanas veikšanu, izdoto sertifikātu reģistrēšanu valsts aģentūrā Būvniecības, enerģētikas un mājokļu valsts aģentūra, kā arī uzraudzīs energoauditoru darbu. Energoauditoru reģistru uzturēs valsts aģentūra Būvniecības, enerģētikas un mājokļu valsts aģentūra. Energoauditora sertifikāts tiks piešķirts uz pieciem gadiem.

 

 

MK noteikumi „Ēku energoefektivitātes aprēķina metode" nosaka vienotu aprēķina metodi ēkas energoefektivitātes novērtēšanai. Vienota aprēķina metode nepieciešama, lai ēku energoefektivitātes novērtējuma dati būtu savstarpēji salīdzināmi. Līdz šim veids, kādā aprēķināt un novērtēt ēku energoefektivitāti, normatīvajos aktos nebija regulēts. Firmas, kas nodarbojas ar ēku energoefektivitātes novērtēšanu, izmanto dažādas pašu izstrādātas vai citās valstīs aizgūtas metodes.

 

Metode nosaka ēkas energoefektivitātes novērtējumā iekļaujamās ēkas tehniskās sistēmas, novērtējuma robežas, izmērītā un aprēķinātā ēkas energoefektivitātes novērtējuma procedūras, aprēķinu validēšanu (precizēšanu), kopējo ēkas energoefektivitātes rādītāju aprēķināšanu un plānoto energoefektivitātes uzlabošanas pasākumu enerģijas ietaupījumu novērtējumu.

 

Ēku energoefektivitātes metodi izstrādāja profesionāli eksperti, kā arī izstrādes laikā metode tika publicēta Ekonomikas ministrijas mājas lapā, sniegta informācija presei ar lūgumu ekspertiem paust viedokli un sniegt priekšlikumus un komentārus. Par metodes projektu iebildumi netika saņemti.

Visi 3 augstākminētie Ministru kabineta noteikumi nodrošina Ēku energoefektivitātes likuma un ES direktīvas 2002/91/EK par ēku energoefektivitāti prasību izpildi.

Lietotāju raksti