Mums raksta: Cienītā Centrālā vēlēšanu komisija! 3

Tagad, kad priekšā stāv Saeimas pārvēlēšana, es, vienkāršs, domājošs cilvēks (VDC), īstas demokrātijas nolūkā ierosina vēlēšanās iekļaut jautājumu par Saeimas darba pārkārtošanu pēc intensīvās rotācijas principa.

Tas ir, ja kāds deputāts vai deputātu grupa iet pret tautas interesēm, tad bez kavēšanās viņus no Saeimas atskaita, negaidot nekādu atsaukšanu. Bez kārtīgas kontroles no Saeimas pārvēlēšanas vien būs maz labuma. No Saeimas atskaitītie deputāti nevar ieņemt valstisku amatu.

Atbilstību tautas interesēm nosaka vērtējošā komisija (VK), kas sastāv no Valsts kontroles, Satversmes tiesas, prokuratūras, tiesībsarga un KNAB. VK ir tiesības un pienākums vajadzības gadījumā deputātus no Saeimas atskaitīt.

Otrs jautājums, par ko iestājas VDC, ir Saeimas sastāva samazināšana līdz 50 deputātiem.VDC cer uz jūsu sapratni un atbalstu!

Komentāri 3

vēlētāja

Deputātu skaits noteikti jāsamazina! Cik par to nav rakstīts, bet tiesības sargājošās iestādes un Saeimas deputāti izliekas to nedzirdam. Mazajai Latvijai nevajag un materiāli tā nav spējīga uzturēt tik lielu deputātu skaitu. Ja tie būs 50 deputāti, tad jārisina jautājums par viņu sponsorēšanu no valsts budžeta, nevis kā tagad, ieinteresētie grupējumi (mafijiski - partejiski) uztur un sponsorē partijas!

pirms 9 gadiem, 2011.06.06 22:32

:)

Juri, bet tā vairs nebūs demokrātija. Mums ir demokrātija un kapitālisms jau 20 gadus.

pirms 9 gadiem, 2011.06.07 16:29

Lietotāju raksti