Mums raksta: Runā vienu, dara otrādi 8

Nespēju samierināties ar to, ka visos saziņu līdzekļos dažādos toņos skan: taupīt, samazināt, ekonomēt, ko var un ko nevar. Un jāsaka, ka "noekonomēts" ir sen par daudz.

Bet kāda ekonomija vai taupīšana ir ievērota saistībā ar to lielo "Tautas skaitīšanu 2011"? Cik saprotu, tad mūsu nelielajā Valkā ir uzradušās vēstules vairākos simtos, kurās ir divās valodās aprakstīts (uz 2 lielām lapām), kas un kā jādara, lai tā skaitīšana sanāktu. Kādēļ tādi izdevumi par šo makulatūru? Daudzdzīvokļu namos šīs vēstules mētājas uz palodzēm, nevienam tās nav vajadzīgas.

Visa informācija simtiem reižu ir izklāstīta gan radio (visās programmās), gan televīzijas raidījumos, arī pasta izdevumos un laikrakstos. Nu kur vēl vajag tos vēstuļu kalnus? Tie taču ir pamatīgi izdevumi, nevis ietaupījumi! Par tiem izlietotos līdzekļus labāk tā Latvijas statistika būtu novirzījusi valsts parāda segšanai! Vai tiešām mūs, valsts iedzīvotājus, uzskata par galīgiem muļķiem?

Komentāri 8

konda

Klāt pieskaitiet vēl katru tautas skaitītāju un tā PĀRBAUDĪTĀJU, KAS VĒRO, VAI SKAITĪTĀJS PAREIZI SKAITA!!! (datus vada datorā) Tur jau tos pārbauda.
Vai nav nesaimnieciski? Izniekojam miljonus IT reģistram, bet no tā arī ČIKS. Nu paliekam pie banku parolēm un E-PARAKSTIEM.

Kam ir šie dārgie E-paraksti??! Tautai?!
Visiem nav uzrādīto I- banku un paroļu.
Visur, kur vien griezies vienas izšķērdības, bet kārtības nevienā vietā!

pirms 9 gadiem, 2011.03.08 19:00

keta

nu un kādas metodes, lai veiktu tautas skaitīšanu tad autors rakstam piedāvā kā alternatīvu, saprotiet pareizi, bet lapeles ir nepieciešamas, jo tieši tā, ne visiem ir tas internets, vairs arī tv ne visi redz, nu un diemžēl par šiem cilvēkiem tomēr arī ir jādomā, un runa jau neiet, ka pārējie tāpēc muļķi, nu piedodiet,nekad jau nav labi, ja neesam gana informēti par procesiem valstī, būs bļāvēji, ka vajadzēja vairāk informācijas, bet šoreiz protams ir ''bļāvēji'', ka par daudz informē, kārtējo reizi ikdienišķo neapmierinātību ''izgāžam'' uz tādiem procesiem, kas patiesībā neko slitku nedara, tauta jāskaita būtu tā kā tā un tam līdzekļi jau sen bija nodalīti.

pirms 9 gadiem, 2011.03.08 19:15

zzs

Jeb kuri līdzekļi ir jāizlieto saprātīgi un taupīgi, diemžēl Latvijā tā nesanāk. Un nesanāk jo neviens neparko neatbild.

pirms 9 gadiem, 2011.03.08 19:20

Tāpat jau arī Latvenergo sūta paziņojumus konvertā katrai dienai atsevišķi, ka nebūs elektrības uz vienu adresi. Kāpēc nevar visu uzrakstīt vienā vēstulē? Cik daudz lieki iztērē papīru u.c.

pirms 9 gadiem, 2011.03.08 23:04

sviesc

Tas, ka info jābūt, ir skaidrs, bet varbūt vairāk vajadzētu oruentēties nevis uz dārgo vēstuļu sūtīšanu, bet TV reklāmās izskaidrot.Ērtāk, protams ir sevi saskaitīt netā, bet ne visiem tas pieejams.Līdz lielajam kašķim, varēja ar pases datiem piereģistrēties, bet ja nav i-bankas karte, nevaru sevi piereģistrēt.Tērējot lielas naudas šai akcijai(domāju, ka uz tiem, kas paši sevi saskaitīja) arī bija saskaitītas naudiņas tiem skaitītājiem algā un, ceru, ka tās tiks atskaitītas, jo faktiski es pats sevi saskaitīju un netērēju CS finansējumu, tātad sataupīju valsts naudiņu.

pirms 9 gadiem, 2011.03.09 13:34

Urmass

Manuprāt tautas skaitīšanu vajadzēja veikt ar identifikācijas karšu izsniegšanu. Cik ilgi tās vēl nespēs uztaisīt? Būtu vienkārši un skaidri, nāc pēc kartes un ievadam arī šos datus.

pirms 9 gadiem, 2011.03.09 18:52

Lietotāju raksti