Mums raksta: Satricinājumu laiks 3

Kopš Ēģipte Nasera vadībā ieguva neatkarību, šīs zemes iedzīvotāju skaits pieaudzis četras reizes. Pateicoties faktam, ka valsts drošības balsts ir armija un specdienesti, līdz šim sabiedrībā bijusi maza teikšana islama radikālajiem novirzieniem.

Savukārt Musulmaņu brālība, kam simpatizē ap 20 procentiem iedzīvotāju, gandrīz visu laiku darbojās nelegāli. Šīs organizācijas radikālākais novirziens varu saņēmis Palestīnas Gazas sektorā, savukārt arābu pasaules bagātajā zemē Saūda Arābijā Musulmaņu brālība tiek nikni vajāta. Pašā Ēģiptē islama ortodoksālais virziens gatavs kuru katru brīdi sākt kristiešu grautiņus, vēršoties pret daudzmiljonu koptu kopienu.

Dažkārt Rietumu politiķi tiek vainoti divkosībā, it kā izliekoties nemanām cilvēktiesību pārkāpumus islama zemēs. Bet patiesība ir tāda, ka nosacīti varbūt tikai Turcijā iespējams runāt par zināmu demokrātiju. Nav nevienas citas musulmaņu zemes, kur valdītu demokrātija eiropiešu izpratnē, un šis fakts ir gluži vienkārši jāpieņem.

Tā sauktā jasmīnu revolūcija vispirms skāra Eiropas kultūrai tuvo Tunisiju, jo valdošais režīms bija galīgi korumpēts. Tad sekoja Ēģipte, kur lielākā puse iedzīvotāju spiesti iztikt ar pusotru dolāru dienā. Situāciju saasināja straujā cenu celšanās pārtikai - gan neražas, gan tirgotāju spekulatīvo darījumu dēļ.

Prognozes mēdz būt pretrunīgas. Iespējams, ka revolucionāri notikumi var skart arī citas musulmaņu zemes, jau pirmie signāli nāk no Jemenas, Jordānijas, Sīrijas, Alžīrijas, Sudānas. Interneta laikmetā pusstundas laikā iespējams sapulcināt miljonus aurojošu protestētāju.

Pavisam drūmi, ja revolūcija sasniegtu Pakistānu, zemi ar fundamentālisma tradīcijām un kuras bruņojumā ir simts kodolieroču.

Islama pasaulē iespējams jebkurš pavērsiens: vietām var nākt pie varas Irānas tipa režīmi, bet var notikt arī pavērsiens militāras diktatūras virzienā. Sabiedrībās, kur reliģija kļūst par ideoloģiju, tiek kultivēta politika, kas vērsta pret mums pierasto izpratni par civilizāciju un demokrātiju. Nākamais solis tad ir virziens uz globālu terorismu.

 

Terorisma draudi

Agrākajos gadsimtos bumbas kā politikas ieroci izmantojuši galvenokārt anarhisti. Radikālā islama pašnāvnieki ir samērā jauna parādība, un liela daļa vainas jāuzņemas divdesmitā gadsimta lielvarām. PSRS iebrukums Afganistānā. Sekoja ASV karš Irākā un Afganistānā. ASV atbalsts Izraēlai strīdā ar palestīniešiem. PSRS atbalsts Sīrijai.

Pašnāvnieka uzspridzināšanās Maskavas Domodedovo lidostā atklāja to, cik ļoti apdraudēta ir Krievija. Kamēr Čečenijā valdīja Dudajevs, runa bija par nacionālo separātismu. Pavērsiens sākās 1994. gadā, kad aprobežoti militāristi pierunāja Jeļcinu sākt militāru iebrukumu Ziemeļkaukāzā.

Tad arī sākās starptautiskā islamista fanātiķu nostiprināšanās "Kaukāza emirātā". Pretsvarā islama radikāļiem Krievijā organizējas krievu nacisti, un piemērs tam bija rasistu plosīšanās Manēžas laukumā. Pamatojums bija kautiņā nogalinātais krievu jauneklis, kaut statistika uzrāda ap 150 kaukāziešu nogalināšanu ik gadu. Liekas, Kremļa varasvīri beidzot nobažījušies, jo ikvienam skaidrs, kādas sekas var būt rasisma radītam haosam valstī, kur ap 20 miljoniem musulmaņu. Savukārt islamistu terorakti ir gandrīz nenovēršami zemē, kur ikvienu milici viegli iespējams piekukuļot.

Gan ASV, gan Izraēla iemācījušās novērst gandrīz ikvienu gatavotu spridzināšanu, Krievijā līdz tam ļoti tālu.

Tajā pat laikā aizvien biežāk skan paredzējumi, ka Tunisijas un Ēģiptes notikumi gaidāmi arī Krievijā. Tas varētu notikt jau šā gada nogalē. Kas nāks Putina mafijas vietā, tagad nav nosakāms. Šo perspektīvu derētu paturēt prātā ikvienam mūsu politiķim un uzņēmējam, kurš savas nākotnes ieceres saista ar neprognozējamo kaimiņu.

Pavisam stulbi uzvedas tie, kuri noliedz Ignalinas atomstacijas celtniecību Lietuvā, murgojot par Krievijas plāniem būvēt AES Kaļiņingradā. Klimata izmaiņas un dabas katastrofu vēriens pavisam droši ļauj prognozēt, ka jau pārskatāmā nākotnē agrākā Rītprūsija ar seno baltu pilsētu Karalaučiem aizies pilnībā zem ūdens. Lūdzu šos manus vārdus uztvert nopietni. Kaut gan nevaram droši pateikt, kas tobrīd būs palicis pāri no pašas Krievzemes.

Globalizācijas strupceļš

Par multikulturālisma politikas neveiksmi tagad runā visaugstākajā līmenī. Bet tas bija paredzams, par to personīgi rakstīju jau gadu tūkstošu mijā. Latvijai it kā pagaidām musulmaņu invāzija nedraud, bet dīvaini rīkojas tie darba devēji, kas tagad nepieņem darbā latviešus, kuri neprot krieviski.

Tas var novest pie tā, ka nākotnē darbā tiks ņemti imigranti, kuri nepratīs ne krievu, ne latviešu valodu un kuri par svētu rituālu uzskatīs aunu upurēšanu daudzdzīvokļu namu pagalmos. Vēl laikam neesam līdz galam sapratuši, ka visādu latvāņu mums jau tagad gana.

Protams, pašlaik galvenais jautājums mums visiem ir ekonomika. Budžeta cirpšana liekas abstrakcija, kamēr finanšu samazinājums skar tikai kaimiņu. Bet aizvien saskaramies ar valdošo politiķu tieksmi atbalstīt tikai savējos, kamēr "nepareizajiem" uzņēmējiem nereti tiek nogremdēti projekti, kuros ieguldīti simtiem miljonu. Šādos politiskās bravūrības apstākļos ekonomikas atžirgumu var cerēt tikai uz jaunas inflācijas rēķina.

Klimata katastrofas rada labvēlīgus apstākļus, lai Latvijā vismaz trīskāršotos pārtikas produktu ražošana. Vai mēs to virs spējam?

Komentāri 3

nazis

Nav jāšaubās par latviešu spējām! Latvija spēj trīskāršot un pat pieckāršot pārtikas produktu ražošanu, ja vien būs, kas viņu pirks. Pārējais viss ir muļķības. Pasaulē vēl valda arī veselais saprāts un globālais tirgus, kas diktē politiku ne vien Amerikā un Eiropā, bet arī musulmaņu zemēs. Arābu valstīs šīs revolūcijas it tikai tāpēc, ka cilvēki vēlās dzīvot labāk, bet nezina kā to izdarīt. Diemžēl valdību gāšanas šo problēmu neatrisinās, un viņiem nāksies visu būvēt atkal no jauna.

pirms 10 gadiem, 2011.02.11 11:00

prahtweeders

Nu sveiki atkal,Gobas kungs.
Jauki redzēt,ka šoreiz nepatiesība ir jau jūsu raksta pirmajā teikumā.Naseram ar Ēģiptes neatkarības atgūšanu nebija nekāda sakara.Neatkarību atguva jau 1936.gadā pie karaļa Faruka.Bija palikušas kara bāzes pie Suecas kanāla,kas sāka izvākties vēl pirms Nasera nākšanas pie varas 1954.gadā.
Nākamā nepatiesība.Pasaka par 20 procentiem islamistu atbalstītāju Ēģiptē nāk no vietu skaita parlamentā ko Brāļu Musulmaņu partija ieguva aizpagājušajās vēlēšanās par spīti visiem Mubaraka uzliktajiem aizliegumiem.Pagrīdes socioloģiskās aptaujas liecina,ka islamistus gatavi atbalstīt līdz 90 procentu ēģiptiešu.Pašlaik Brāļi Musulmaņi gudri nogaida lai eiropeizētā pilsētu jaunatne ar saviem līķiem attīra viņiem ceļu uz varu.
Kāpēc sākās nemieri?Nu redziet,parasts arābs,ja viņu neturēt pastāvīgās bailēs no kunga pātagas,ir slinks,melīgs,zaglīgs un pasauli nīstošs radījums.Nu gluži kā latvieši.No nemieriem islama pasaules valstis līdz šim pasargāja devīgi dalītās ubagdāvanas - kilograms nabagu maizes Ēģiptē maksāja piecus santīmus.Taču pagājušajā vasarā Krievijā gadījās sausums un tā pārtrauca pārdot arābiem savu paslikto bet lēto labību.Arābu valstis vairs nespēja lēti barot tautu un tauta sāka rūgt.Labi zināms taču,ka 1917.gada februārī revolūcija sākās tāpēc,ka uz pāris dienām aizkavējās miltu piegāde Pēterpilij.
Kas notiek Ēģiptē.Nekas liels.Mubaraks,kā ne sevišķi gudram laimes luteklim pienākas - aviācijas komandiera slavu viņam 1973.gadā sagādāja krievu lidotāji,kas sakāva Izraēlas gaisa spēkus,pie varas viņš nāca,kad 1981.gadā teroristi nošāva viņa priekšnieku,pārmērīgi uzbaroja slinko un gļēvulīgo Ēģiptes armiju,cerot,ka vajadzības gadījumā tā viņu pasargās.Taču Ēģiptes armijai Mubaraks nav vajadzīgs,jo tā zin,ka jaunā vara aiz pateicības dos vēl vairāk.Tā nu armija spēlējas ar ''demokrātiem'' kā veca m...a ar nogribējušos čali,lai uzsistu cenu.Jo,pietiktu ar pāris šāvieniem pūlī no ielās ievestajiem tankiem,lai ēģiptieši samuktu alās un nedumpotos vēl gadus desmit.
Ar Pakistānas bumbām nekas traks nenotiks.Valsts arī tur faktiski ir armijas rokās.Sliktākajā gadījumā jeņķi uzrīdīs Pakistānai Indiju lai drusku pakaro,daži miljoni līķu taču ir sīkums lielas idejas vārdā.
Iemesls nemieriem Maskavā bija par lietu.Bars dagestāniešu nosita krievu puiku un tika cauri sveikā,samaksājot kukuli milicijai.Dumpi sākumā taisīja nevis kautkādi nacisti,bet nelaiķa sporta līdzjutēju kluba biedri.Taču pēc tam ielās,izliekoties par skūtgalvjiem,izgāja algotņi kuros drīz vien atpazina Putina rokaspuiša Surkova vadītās ''Naši'' organizācijas biedrus.Īsi sakot,sīka epizode varas cīņā starp Putinu un Medvedevu.
Par Kenigsbergas nogrimšanu neuztrauksimies,jo tādā gadījumā tā grims kopā ar Rīgu un strāvas piegāde būs mazākā no Latvijas problēmām.Par musulmaņiem arī nav ko kreņķēties,būsiet taču,Gobas kungs,ar acs kaktiņu redzējis,ka Valka ir pilna ar ļaužiem kas latviski nerunā,ienīst te visu un visus,staigā vemdami,m..dami un ālēdamies un gaida kad ''naši pridut''.Tikai sazin kāpēc Valkas labiešiem vienmēr metas vistas aklums uz šo sugu skatoties.
Latviešu tauta tās pašreizējā stāvoklī vairs neko nespēj un nevar.Pieckāršot pārtikas ražošanu uz šīs zemes var - ja pasauc dāņu kungus un moldāvu strādniekus.Ekonomiku nosaka nevis mistisks brīvais tirgus bet dažādas slepenības līmeņa saimnieciskie līgumi ko var arī nepamanīt Latvijas mežu izciršanas laukā nodarbināti bāleliņi.Mēs esam zem ārzemnieku naga kā zvejnieka dēls zem Garozas vekseļu preses un ārā netiksim vairs nekad.
Līdz nākamajai reizei.

pirms 10 gadiem, 2011.02.11 17:42

koltchlcz

Les premiers habitants de la terre le extensive de la riviere etaient Aborigenes de la Wiradjuri ou Gundungara clans, qui peut-etre utilise le fleuve hollister comme une negociation route.The premier europeen a decouvrir le cours d'eau etait explorateur Charles Throsby le 5 mai 1819, lors d'une walk de Sydney le Centre-Ouest de la Nouvelle-Galles du Sud. abercrombie or alluvionnaire a ete decouvert dans et le prolonged de la riviere en 1851, inspirant une ruee vers l'or mineur entravee not up to par la robustesse du aspect et les profondeurs periodiques des mineurs waterway.Early recuperes sac louis vuitton pas cher jusqu'a 3 oz (85 g) d'or expected jour le extended de la riviere, ] et en 1862 entre quarante et cinquante minieres etaient partis au travail a Milburne Rivulet, un affluent mineur de la Abercrombie.It est le bonus eloigne a l'est des rivieres navigables qui coule.
Francais de chaussures Louboutin meilleure louboutin id俥 re噓 de gourou a la water down exageree et la couleur spew minus exprimer leurs idees de bawdy, inhabituelles est toujours juste a droite sur la portee hollister pas cher mesuree, a la fois spew outside attirer l'acclaim des gens, pas trop etrange firing etre reduit a l'heterogene. Forts contrastes de couleurs cette saison terminee Louboutin chaussures coupees en visuel, air jordan et le sure de l'assemblage, ils sont tres enthousiastes, se sont ensuite reunis dans les rues de l'ete devrait se sentir agreable moment.
Bien que des dissertations sur les vêtements et sa fonctionnalité sont trouvés à partir du 19ème siècle que les pays colonisateurs traités avec de nouveaux environnements, ] la recherche scientifique concertée sur les fonctions abercrombie france psycho-sociaux, physiologiques et d'autres vêtements (gonfalon exemple de haven, de send) s'est produite dans la première moitié de du 20ème siècle, avec des publications telles que la psychologie Flugel de vêtements en 1930, ] et hollister uk de physiologie séminal Newburgh, du règlement de chaleur et La Check-up de vêtements en 1949. ] En 1968, le domaine de la physiologie de l'environnement avait avancé et élargi de manière significative, mais la note de vêtements hollister uk roll in up to contact à l'environnement physiologie avait peu changé. ] Alors que de nombreuses recherches ont depuis eu lieu et la stingy de connaissances a augmenté de fa?on significative, les principaux concepts restent les mêmes, et même livre Newburgh provision up à être cité substandard les auteurs contemporains, y compris ceux qui tentent de développer des modèles de développement de thermorégulation vêtements.

L’ouverture du magasin phare serait grace à une sélection mondiale viennent au premier plan de l’ouverture des modèles, des états-Unis, le Japon, l’Italie, le Royaume-Uni, la France, l’Allemagne et le Danemark, les belles et bonnes, personnellement conduire le client à visiter les 1150 mètres carrés de commerces, en même temps, ils ont présenté l’automne dernier A & F et en hiver série. Les visiteurs voulaient venir à Madrid shopping, ne manquez pas cette excellente occasion.

pirms 8 gadiem, 2013.01.02 13:38

Lietotāju raksti