Nav tiesīgs izlemt Dieva vietā 9

Diemžēl Valkas dzīvnieku patversmes labā slava ir aptraipīta.   Diemžēl Valkas dzīvnieku patversmes labā slava ir aptraipīta.  

No sirds gribas ticēt, ka beidzot tiešām ir pielikts punkts strīdiem un aizdomu ēnai ap un par Valkas dzīvnieku patversmi, tomēr jāteic, ka šīs iestādes labā slava ir aptraipīta. Arī man nācās visai tai jezgai izburties cauri.

 

Tas nebija viegli, jo līdz šim svēti ticēju patversmes darbinieku līdzcietībai un patiesai vēlmei nelaimē nokļuvušajiem suņiem un kaķiem atrast mājas. Kad viesojos patversmē, tās vadītājai Ritai Luguzei jautāju, vai izdodas visiem mājdzīvniekiem atrast jaunas mājas, bet konkrētu atbildi nesaņēmu.

 

Nenoliedzami, viņa ir daudz darījusi, lai pilsētā neklaiņotu suņi un daudzdzīvokļu māju pagrabos un pagalmos neklīstu izbadējušos un novārgušu kaķu bari. Tāpat viņa gādā, lai uz ceļiem nemētātos sabraukti dzīvnieki.

 

Tomēr sabiedrībā valda uzskats, ka patversmes darbiniekam ir jābūt iejūtīgam, cilvēcīgam un nekādā ziņā viņa galvenais uzdevums nevarētu būt dzīvnieku nonāvēšana. Atklāti sakot, sirds dziļumos šaubos, ka dzīvniekam pēc nokļūšanas patversmē klāsies labi, tāpēc diez vai kādam kā agrāk ieteikšu dzīvnieku atdod patversmei.

 

Arī es esmu kļuvusi par savas neticības upuri. Pirms vairākām nedēļām uz mājām atnesu lielu, skaistu runci, kas vairākas dienas nosalis žēli ņaudēja un meklēja palīdzību, pietipinādams klāt ikvienam garāmgājējam. Man neizturēja nervi, kaķi pasitu padusē un aiznesu uz mājām.

 

Patversmes pakalpojumus nemeklēju, jo man nav pārliecības, ka atradeņa liktenis būtu ar pozitīvu iznākumu.

 

Pašvaldības amatpersonas pēc šī skandāla vien atgādināja, ka patversme nav viesnīca, bet vai cilvēks ir tiesīgs izlemt Dieva vietā, dzīvot pamestam veselam un dzīvespriecīgam sunim un kaķim vai mirt. Nenoliedzami, vieglāk ir iemidzināt likteņa pabērnus, bet svētīgāk un cilvēcīgāk – darīt visu, lai sameklētu jaunas mājas.


Komentāri 9

Malda

:0..
Lai dzīvniekam atrastu mājas ir jāiegulda liels darbs un līdzekļi. Es neņemtu no patversmes kaķi, kuram nebūtu visas potes un pase, nebūtu sterilizēts. Protams samaksātu zināmu ziedojumu patversmei, lai nosegtu tās izmaksas, bet varbūt arī nē. Varbūt paņemtu suni, kaķi no draugiem, un tad pati izlemtu vai potēt, vai sterilizēt. Lielākā daļa klaiņojošo kaķu un suņu ir mājas, bet bezatbildīgu saimnieku dēļ tie klejo.
Cik tad kaķis mēnesī izmaksā saviem saimniekiem? Mans ir 20 LVL vērts , katru mēnesi.
Vai Tu Inga būtu ar mieru, ka novads katru mēnesi no sava budžeta maksātu par 10 kaķu vai suņu uzturēšanu patversmē, bez cerībām, ka tie atradīs mājas? Es nē, tad labāk, lai par to naudu bērniem skolā brīvpusdienas maksā.
Es esmu par saprātu. Paši cilvēki ieviesa sev mājdzīvniekus, paši lai rūpējās un ja ir noklīduši, diemžēl, rezultāts būs 10 dienas patversmē un tad tiks nonāvēti. :(((

pirms 10 gadiem, 2011.02.19 10:50

līdzjūtīgā

Pilnīgi piekrītu autorei. Patversmes vadītāja ir laba "satīrītāja" un kādam arī tas ir jādara.
Bet priekš "sirds darba" viņa neder, jo notikumi un dažkārt pieredzētā attieksme liecina, ka sirds nav šai žēlsirdības daļā iekšā. Žēl, ka mums nav tādu entuziastu, kas mīlētu dzīvniekus, būtu ar caursišanas spējām ( spētu sameklēt sponsorus un tiešām dažreiz pacīnīties dzīvnieku labā). 'Šaubos tikai, vai kaut kas tāds iespējams domes paspārnē, kur galvenais ir birokrātija pēc principa-ka tik papīri kārtībā.

pirms 10 gadiem, 2011.02.19 12:06

atis

Lai nu ātrāk ieviestu to čipēšanu vismaz noklīdušos varētu sameklēt ,lai gan lasīju ka vienotas datu bāzes nebūšot un ja manu noklīdušu suni no Valkas atradīšot Valmierā tad tur nekāds čips nepalidzēštot ,jo valmierā būtai vietējā uzskaite un citās pilsētās sava.Ja tiešām tā būs tad es domāju tā būs tikai naudas šķērdēšana.ipēt bija paredzēts par valsts līdzekļiem ,tagad budžeta dēļ tas esot pagaidām atlikts.

pirms 10 gadiem, 2011.02.19 15:03

sviesc

Atliek vienīgie ieviest dzīvnieku pases, kuras izdod kāda pašvaldības vai privātā institūcfija.Īpašnieks savu mīluli reģistrē, tajā skaitā nofotografē, lai paliek datu bāzē, ar visiem dotumiem- garums, dzimums, krāsa(akota, acu), kaķis, suns, suga...Tad var gan atrast pēc laika īpašnieku, ja šī datu bāze ir apkopota, gan arī pierādīt, ka tas ir Jūsu mīlulis, ja kāds izdomājis ar svešām spalvām rotāties.Ja nav reģistrēts, tad pirmās 10 dienas Luguzes pansionātā, varētu īsu SOS ziņu laikrakstā, pēc tam ceļā pie Pētera.Protams, pašvaldībai tam visam jāizstrādā atbilstošs iekšējais normatīvais akts un viss rullē.Par datu ievadi un sistēmas uzturēšanas kārtību lai atbild kāds no pakalpojumu nodaļas speciālistiem.Liekas, ka viņi nav sevišķi ar pienākumiem apkrauti un šis darbs ar dzīvniekiem nebūtu jāveic no rīta līdz vakaram 8 ha. Varētu būt šāds risinājums.

pirms 10 gadiem, 2011.02.20 16:48

loil

Pa TV esmu redzējusi, ka citās patversmēs Latvijā dzīvniekus, suņus un kaķus, tura zināmu laiku, pirms iemidzina. Tāda ir tā lietu kārtība un reālā dzīve. pajautāsim katrs sev, cik mazu kaķēnu neesam noslīcinājuši, kad trūkst naudas sterilizācijai. tas gan ir šausmīgs pasākums. Lasīju, ka mazie kaķīši zem ūdens vēl pusstundu cīnās par savu dzīvībiņu.

pirms 10 gadiem, 2011.02.22 11:09

doma

Īstam vetārstam un vetārsa palīgam šī vārda pilnā nozīmē , būtu jādara viss , lai dzīvniekam palīdzētu izdzīvot, nevis vieglu roku aizraidīt uz viņpasauli.Cilvēkiem , kas patiešām mīl dzīvniekus, nav grūti pat naktī skraidīt pa ielām un meklēt visiem spēkiem kādu redzētu uz ielas pamestu vai noklīdušu dzīvnieku.Viņi to dara par velti , ziedojot savu brīvo laiku un līdzekļus ,dod pajumti un paši saviem spēkiem meklē ari jaunus ATBILDĪGUS saimniekus.Tas pretstatam, jo Valkas patversmes gadījumā rīkojās pēc principa, lai būtu mazāk darba. Nedrīkst pretnostatīt dzīvnieka iespēju dzīvot vai bērna pusdienas.Vai daudz būtu tādu bērnu ,kas spētu norīt kaut kumosu, ja zinātu kam bija arī vajadzīga palīdzība.
Jāveido dzīvnieku aizsardzības biedrības, jau no mazotnes jāaudzina bērniem labestība pret dzīvniekiem, atbildība par to ,ko pieradinām; dzīvnieku policijai jāņem uzskaitē saimnieki ,kas nerūpējas par saviem dzīvniekiem,

pirms 10 gadiem, 2011.02.22 17:15

Malda

Īstam vetārstam un viņa palīgam nav vis jāskraida un jāglābj dzīvnieki, tas ir jādara sabiedrības locekļiem, tiem, kam rūp dzīvnieki vairāk nekā dzīvi cilvēki, tiem, kuriem ir bail no nikna suņa, tiem, kuri pagrabos neko turēt nevar, jo tur ir izveidota kaķu kolonijas mājvieta. Vetārstam ir jāsniedz kvalificēta palīdzība. Un man nudien kumoss rīklē neiesprūdīs, ja kādu dzīvnieciņu, kuram nav māju nošpricēs. Man kumoss spiedīsies rīklē tad, ja skolā būs bērni, kuri kāri skatīsies uz tiem, kam ir ko ēst!
Visi šie kaismīgie dzīvnieku aizstāvji, jūs vispār zināt cik daudz līdzekļu no novada un citu pašvaldību budžeta tiek atvēlēts patversmei? Es nē, arī Karpovas kundze nevienā teikumā nav minējusi, cik reāli ir garantētās naudas patversmei. Un tie, kas žēlsirdīgi būdami, paziņo patversmei par klaiņojošiem dzīvniekiem, cik viņi ir noziedojuši šī suņa vai kaķa uzturēšanai? Cik tie, kas no patversmes paņems suni, kuram draud nošpricēšana reāli samaksā vismaz viņa uzturēšanas, ārstēšanas, sterilizācijas (pēc noteikumiem, nesterilizētus dzīvniekus no patversmes atdot nevar) izdevumus? Es neesmu lasījusi arī cik vetārstei par šiem pakalpojumiem tiek maksāts.
Protams, paši cilvēki dzīvniekus pieradinājā, pašiem arī jāatbild,un nevar prasīt no viena algota darbinieka, lai viņš visus pasaules klaidoņus žēlsirdīgi uztur un meklē tam mājas. Sen vajadzēja patversmei vai novada domei izveidot speciālu kontu, kur arī es varētu pārskaitīt naudiņu, lai kādu sunīti vai kaķīti pagābtu no nāvējošās injekcijas, bet tāda nav. Nav vēl šodien. Sen varēja brīvprātīgie palīgi, kaut vai skolēni palīdzēt ar informācijas izplatīšanu. Pagaidām šķiet, ka iepriekšējā skandāla iniciatori, patiesībā nav dzīvnieku draugi, jo viņi nodarīja pāri tiem, kurus sauca par saviem draugiem un teicās viņus aizstāvam. Arī viņiem nauda bija svarīgāka. Diemžēl.

pirms 10 gadiem, 2011.02.22 20:01

kale

Virsrakstā minēts dievs, bet visu laiku brīnos, ka baznīcas gandrīz nekur neiesaistās, tikai gaida, ka cilvēki plūdīs uz tām un ziedos. Baznīca varētu savus baznīcēnus aicināt apciemot vientuļus ļaudis, kuriem vajadzīga palīdzība, rūpēties par dzīvniekiem, šādi piesaistot sev tos, kas varbūt sāktu ticēt ja ne dievam, tad kādai idejai, kas nāk no it kā dieva nama. Pēdējā laikā ir izjūta, ka visi savas problēmas vēlas uzkraut pašvaldībām - ja mājā sasalst truba, vainīga pašvaldība, ja sagāžas jumts, atkal pašvaldība, ja apkārt skraida sliktu personu neaprūpēti dzīvnieki, tie jāizķer pašvaldībai. Varbūt, ka likums to tā paredz, bet kur paliek katra paša atbildība par savām lietām un tiem, ko esam pieradinājuši? Ja kāds cilvēks slikti izaudzina savu bērnu un vecumdienās nav, kas par šo veco rūpējas, atkal tā ir pašvaldības problēma. Likumi pie mums ir tādi, kas neveicina cilvēku atbildību. Apkārt klīst smirdīgi, nemazgājušies cilvēki, kas reizi mēnesī saņem savus 40 latus, kurus pāris dienās iztērē cigaretēm un dzirai, lai ar izsalkušu, naidīgu skatienu raudzītos uz tiem, kas raujas vaiga sviedros par grašiem, lai uzturētu savus bērnus un paši gādātu par savu mājokli.
Mani kaimiņi mūsu novadā saņēma mājokļa pabalstu 70 latus, kuru 2 dienās izlietoja jautrai uzdzīvei. Kāpēc nevar ieviest mehānismu, ka šo naudu neizsniedz uz rokas, vai vismaz stingri kontrolē izlietojumu?

pirms 10 gadiem, 2011.02.23 10:09

Lietotāju raksti