NB – ATSTAROTĀJS! 1

Klāt rudens- laiks padomāt  par dzīvības apdrošināšanu. Polises cena- vidēji Ls 0.30  Klāt rudens- laiks padomāt  par dzīvības apdrošināšanu. Polises cena- vidēji Ls 0.30    Kā  man mācīja skolā, definīcijām, kuras jāatceras obligāti, vēlams pievienot NB! Iestājoties diennakts tumšajam laikam, definīcija, kurai es pievienoju NB (un aicinu to darīt arī citus): 

      Atstarotāja lietošana ir obligāta gājējiem diennakts tumšajā  laikā ārpus apdzīvotām vietām, kā  arī apdzīvotās vietās, ja ceļš nav pietiekami un vienmērīgi apgaismots.

      Lai sasniegtu vēlamo efektu, daži precizējumi un papildinājumi:

    1. Svarīgi ir rūpīgi izvēlēties vietu, kur piestiprināt atstarotāju.  

Ieteikums:  Atstarotāju piestiprināt pie apģērba vai somas iespējami tuvāk zemei ceļa braucamās daļas pusē tā, lai tas, brīvi virpuļojot, „noķertu” automašīnu gaismas starus. 

      2. Visdrošākais un pamanāmākais atstarotājs būs gaismu atstarojoša veste, kas īpaši noderīga riteņbraucējiem un maziem bērniem. 

      2. Pirms iziet uz ielas,   pārliecināties, vai atstarotājs ir „savā vietā”, vai nav „paslēpies” zem kapuces vai šalles, vai tik cieši aptinies rokas somiņai, ka neatstāj šoferītim ne mazākās cerības jūs pamanīt!  

      3. Nenēsājiet atstarotāju rokas somiņā vai kabatā! 

Piemērs: Prakse liecina, ka nereti, sarunas laikā ar gājēju, atstarotājs tiek kautrīgi ( vai gluži pretēji- demonstratīvi) izvilkts no kabatas un ar vārdiem „ko piesējies?!” novicināts policijas darbiniekam gar degunu.

Ieteikums: Sāciet beidzot domāt ar galvu, kas katram no mums ( gribas ticēt) tomēr ir uz pleciem!  

      4. Ja nu tomēr ir kas misējies un iegādātais atstarotājs nokritis vai palicis pie cita apģērba, turiet rokā mobilo telefonu. Kad tālumā pamanīsiet automašīnas starmešu gaismas, nekavējoties to ieslēdziet, lai signalizētu autovadītājam par savu atrašanās vietu.

  NB!

  • Atstarotājs vispirms ir vajadzīgs Jūsu un Jūsu mazuļu drošībai un veselībai.
  • Lietojot atstarojošus elementus, jūs rūpējaties ne tikai par sevi, savu dzīvību un veselību, bet arī par to nelaimīgo autovadītāju, kas, sasprindzinājis   uzmanību, spiests koncentrēt visus spēkus tumšu „ļautiņu” ( šī vārda tiešā un pārnestā nozīmē) atrašanās vietas noteikšanai.
  • Iegādājoties apģērbu mazuļiem, vecākiem jāpievērš uzmanība, vai apģērbā ir iestrādāti gaismu atstarojoši elementi.
  • Autovadītāji un pasažieri, tiklīdz izkāpj no transporta līdzekļa, kļūst par gājējiem, kuriem arī jāspēj atbildēt uz jautājumu, „Vai mani tumsā redz”?

Komentāri 1

nazis

Telefons nebūs glābējs. Ja neviens nebrauc pretī, tad arī bez atstarotāja gājēju var samanīt. Ja acis žilbina pretimbraucošās automašīnas gaisma, tad reizēm pat atstarotāju neredzēsi. Visvieglāk ir ieraugāmi atstarotāji uz gājēja zābakiem vai bikšu starām. Vēl labāk mirgojošs lukturītis.

pirms 9 gadiem, 2011.11.03 22:07

Lietotāju raksti