Neko par velti nedod 3

Par saņemto Eiropas naudu Latvijai būs jāmaksā. Par saņemto Eiropas naudu Latvijai būs jāmaksā.

Ja spētu paredzēt šodienas notikumus, nezinu, vai 2004. gadā būtu balsojusi par Latvijas iestāšanos Eiropas Savienībā. Nenoliedzami, pateicoties viņu naudai, fondiem un programmām, mūsu valstī ir rekonstruēti ceļi, mazpilsētās un pagastos sakārtota ūdensapgāde, pārbūvēti kultūras nami un salabotas ielas, īstenoti dažnedažādi projekti izglītībā, sociālajā jomā un tamlīdzīgi.

 

Taču tagad rodas iespaids, ka par to visu Latvijai būs jāmaksā. Ne jau velti ir teiciens, ka neko nedod par velti.

 

Kopš eirozonā samilzusi finanšu krīze, Eiropas Savienības jaunās, trūcīgās dalībvalstis vecajām un bagātajām valstīm visticamāk ir lieks slogs uz pleciem. No valsts bankrota ir jāizvelk Grieķija. ES līderu samitā uzmanības centrā jau nokļuvusi Itālija, un paziņots, ka Itālijas glābšanai Eiropai naudas varētu nepietikt.

 

Nav brīnums, ka Eiropas Komisija plāno apcirpt nākamajos septiņos gados Latvijai paredzēto ES fondu atbalstu par aptuveni vienu miljardu eiro. Latvijas lauksaimniekiem joprojām jāsamierinās ar zemākajiem tiekšmaksājumiem. Tiek liktas lietā arī citas sviras. Ir sācies ekonomiskais karš, - tā mūsu zivjsaimnieki komentē nozvejas kvotu samazināšanu Latvijai. Lai nebūtu jāslēdz zivju pārstrādes ražotnes, uzņēmējiem zivis nāksies iepirkt no citām ES valstīm.

 

Eiropai no Latvijas vajag mūsu tirgu viņu saražotajai produkcijai. Pēdējā laikā gan arvien spēcīgāk izskan aicinājums stāties pretī Briseles diktātam. Diemžēl arī topošās jaunās valdības politiķi nav atmetuši plānus Latvijā ieviest eiro, kaut gan eirozona šobrīd atgādina milzi uz māla kājām.

Komentāri 3

XXX

Njā... Līdzīga situācija ir ar Saeimas vēlēšanām: "Ja es būtu zinājis.....".
Pirms referunduma par iestāšanos ES mūs - eiroskeptiķus sauca par nejēgām, kas nesaprotot, kādas ķīsēļa upes mūs gaida. Tagad, kad pavēro aptaujas, nākas secināt, ka daudzī "ķīsēļa" kārotāji ir sapratuši, ka saldais ēdiens izpaliks....
Kārtējo reizi nākas secināt , ka latvietis ir lētticīgs un nespēj rēāli izvērtēt nākotnes izredzes. Tas mūs dzen purvā... :((((

pirms 9 gadiem, 2011.10.26 21:01

Lisopēdists iz purva

Tak būšot labāk... ES došot...
Pēc rakstītā jāsaprot, ka Latvija bez ES būtu pilnīgi apstājusies. Nespētu vairs latvietis neko radīt, būvēt vai ražot. Par visu kas uzbūvēts pēdējos gados, jāpateicas tikai lielajam Briseles kāpostam.

pirms 9 gadiem, 2011.10.26 21:52

nazis

Tāda ir latvieša domāšana - iestāsimies ES un viņi tikai dos. Tiklīdz nākas ņemt dalību kopīgu problēmu risināšanā, tā mums vairs kolektīvā sistēma nav vajadzīga.
Ja netiks atrisinātas Grieķijas un citu valstu problēmas, Latvijas eksports būs nulle ar visām izrietošajām sekām.
Par lauksaimniecības lietām vispār negribu runāt. Latvijas lauksaimniecība nav devusi to pienesumu, ko ES no tās sagaidīja - nepiesārņotā vidē audzētus produktus. Tā vietā latviešu zemnieki uzsāka vērienīgu lauksaimniecības industrializāciju un atbalsta, vairāk nekā citi, Eiropas agroķīmisko rūpniecību. Tas nav ES vajadzīgs, to tik pat labi var izdarīt veco ES valstu lauksaimnieki.

pirms 9 gadiem, 2011.10.27 08:21

Lietotāju raksti