NO VENTSPILS NĀK VAIRĀKI OLIGARHI 3

Izlasot Ziemeļlatvijā reportāžu par priekšvēlēšanu diskusiju Valkas kultūras namā kārtējo reizi nācās secināt ,ka žurnālisti neredz vai negrib redzēt objektīvu patiesību .Izlasot Ziemeļlatvijā reportāžu par priekšvēlēšanu diskusiju Valkas...

Acīs krītošākā  Aivara Zilbera replika ,ka viņš nav pamanījis vēl kādu bagātu ventspilnieku ,kurš censtos ietekmēt politiskos procesus. Nekad neesmu bijis un diezin vai būšu Lemberga cienītājs ,bet vienmēr cenšos būt objektīvs tāpēc rakstu šo blogu. 

Katrs kurš kaut nedaudz seko līdzi politikai Latvijā zina ,ka Oļegs Stepanovs (Lemberga pretinieku līderis, tā saucamajā ,Ventspils  uzņēmēju karā )ir ilggadīgs Vienotības un Saskaņas centra finansētājs (lielākoties ,pats neatklājoties ),viņam netieši pieder Latvijas Avīze un ir stipra ietekme vairākos krieviskajos medijos.

Stīvēšanās par Tieslietu ministru (svarīgs postenis no kura var ietekmēt uzņēmēju „kara „ gaitu ) bija inspirēta tieši no Stepanova puses , viņš regulāri ietekmē abu augšminēto partiju nostāju likumos kas skar ostas un tranzītu. Stepanovs tagad pievērsies arī Zatlera partijas atbalstīšanai.Tāpēc nebrīnos,ka šo oligarhu Zatlers „piemirsa” nosaukt.

Otrs ventspilnieks ar palielu politisku ietekmi ir Valda Kristovska draugs un Stepanova grupējuma cilvēks Olafs Berķis. Īpaši spilgti tas izpaudēs kad tika dalītas atjaunojamo energoresursu kvotas un Berķis ar Kampara un tagadējā zatlerista Klāva Olšteina atbalstu panāca pietuvinātām kompānijām labvēlīgus lēmumus. Tā lūk.

Komentāri 3

Intars

Vai tad tā nav, ka jebkuru valstu politikā aiz partijām ir naudas ietekme kopš senās Romas laikiem un riteni no jauna nebūs viegli izdomāt? Palabojiet, ja es kļūdos. Vienkārši jautājums ir tāds, lobijs tiek atklāti eksponēts, vai zināmu iemeslu dēļ aplinkus slēpts.

pirms 9 gadiem, 2011.09.16 12:37

Vents

Protams,naudas devējiem parasti ir savas intereses.Ir reizes kad tās sakrīt ar valsts un tautas interesēm.Piemēram,saprātīga nodokļu politika,atbalsts eksportam utt. Diemžēl tie kas slēpjas,parasti vēlas ko citu...

pirms 9 gadiem, 2011.09.16 20:55

Urmass

Dažās valstīs gan nav naudas ietekme, bet draudi atlaist strādniekus. Tas ir tur, kur ir lielrūpnieki un politiķi nav tik pērkami.

pirms 9 gadiem, 2011.09.19 19:46

Lietotāju raksti