Par politiķu kļūdām maksā tauta 7

Dienvidniekiem nepatīk taupītāji un sīkstuļi. Viņi tā ir raduši. Dienvidniekiem nepatīk taupītāji un sīkstuļi. Viņi tā ir raduši.

Ekonomistiem un eirozonas glābējiem, visticamāk, nebija negaidīti, ka daļu Grieķijas astronomiskā parāda norakstīs. Nupat tas ir noticis. 100 miljardi eiro aizdevēju naudas izkūpēja skurstenī. Kāpēc tā noticis un ko mums no tā mācīties?

 

Šķiet, ka neko. Varam vien “priecāties”, ka mūsu premjers saņem uzslavas no pasaules naudasmaisiem, ka esam paklausīgi un solījumus pildām. Savukārt grieķi par savas valsts parādu milzu demonstrācijās smaida televīzijas operatoru objektīvos un apgalvo, ka negrasās maksāt par politiķu kļūdām.

 

Cik tas ir godīgi vienas ekonomiskās sistēmas ietvaros, ka iepretim grieķu laiskajam dzīves stilam latvietis savu bikšu jostu aizvilcis līdz pēdējam caurumiņam, taču vietējie politiķi viņu jau biedē, ka drīz gaidāma nākamā krīze.

 

Latvietis pēc iepriekšējās krīzes, kas nebūt nav beigusies, kā to apgalvo valdībai tuvu stāvoši ekonomisti un politiķi, ir mācījies, ka ģimene nevar atļauties tērēt vairāk nekā maciņš ļauj un darījumos ar bankām jābūt vairāk nekā piesardzīgam.

 

Cilvēki, kuri daudz ceļojuši, zina, ka grieķi un citas dienvidu tautas ir mentāli atšķirīgas no ziemeļniekiem. Dienvidniekiem nepatīk taupītāji un sīkstuļi. Viņi tā ir raduši. Minimālā alga Grieķijā ir 527 lati, daudzās nozarēs grieķi saņem 13. un 14. algu un mums pilnīgi nesaprotamus sociālos pabalstus. Grieķijā nav milzīgo tēriņu par apkuri, 90 procenti iedzīvotāju mīt privātmājās un tā joprojām.

 

Tā nav latvieša skaudība, vien faktu izklāsts, lai ikvienam būtu skaidrība par mūsu situāciju atšķirību.

Komentāri 7

ai, ai :(

Palasot šo blogu, palasot iepriekšējo..... skumji kaut kā paliek. Vai tiešam savu pusgadsimtu esmu nodzīvojis nepareizā zemē??? :(

pirms 9 gadiem, 2011.10.28 12:08

sviesc

Jā, vakar izdzirdot TV par Grieķijai atlaistajiem parādiem uz banku rēķina, mans sašutums bija neviltots!
Vai nav cūcība, ka mums līdz pēdējam santīmam jāsamaksā viss, bet Grieķi mierīgi zvilnēs un minimālajā alg';a saņams pāri par 500Ls.Tā tiešām ir neaprakstāma netaisnība, vai mēs to pieļausim un neprasīsim no politiķiem, lai atbild, kāpēc tāda atšķirība.Vai mēs kaut ko nemākam- sarunāties vai rīkoties?

pirms 9 gadiem, 2011.10.28 16:12

........

Mazs precizējums.
Dienvidniekiem nepatīk taupītāji un sīkstuļi,jo viņi paši tādi ir.Kas pasauli redzējis,zinās - diedelēt tās ''melno caurumu'' tautiņas oi kā prot,tik pamēģini apmaiņā pret savu labestību ko no viņiem paprasīt.
Mūsu un viņu nākotnes situācija citādi ir pilnīgi skaidra.Nespējot izdiedelēt citur,grieķi dosies pie Izraēlas un galu galā iekulsies īstā karā ar Turciju,kam nepatīk ne vieni ne otri.
Bet pie mums.Nu paši saprotat.
''Vihoģila na bereg Katjuša''
Nākotne,tiem,kas vēl nav aizmukuši,rādās īsti lustīga.

pirms 9 gadiem, 2011.10.28 17:11

Urmass

pareizi, parādus sadalīs uz banku "galviņām" un taisnīgi vien ir, jo tikai banku negausība šo krīzi izraisīja.
Ineteresanti ir palasīt par Šveices iekšējo naudu WIR...
Ne velti ir teiciens- "Kad vadzis pilns, tas lūzīs..." Tas ir latviešu mentalitāti raksturojoš. Tikai šoreiz gana stiprs tas patrāpījies, var jau būt, ka vēl padomju režīms pakoriģējis to..

pirms 9 gadiem, 2011.10.28 17:26

nazis

A kāda mums daļa par svešiem parādiem. Mums pašiem jātiek galā ar savējiem.
Katra banka pret katru kredīta ņēmēju izturas atšķirīgi,atkarībā no tikai bankai zināmiem apstākļiem. Kā un cik daudz no saviem parādiem Grieķija atmaksās, tas lai paliek pašu grieķu ziņā.

pirms 9 gadiem, 2011.10.29 21:03

zz

Neiedziļinājos, bet radio dzirdēju, ka Dombrovskis norādīja, ka tas nav nekas labs norakstīt parādu. ka faktiski tas nav nekas.

pirms 9 gadiem, 2011.11.04 18:33

Lietotāju raksti