Pārņem prieks, lūkojoties apkārt 2

“Darbs ir gods, bet visaugstākais gods ir tam darbam, ko mēs darām mūsu tautas un Tēvzemes labā.” A. Kviesis “Darbs ir gods, bet visaugstākais gods ir tam darbam, ko mēs darām mūsu tautas un Tēvzemes labā.” A. Kviesis

Vēl nedaudz vairāk nekā nedēļa, un klāt Lielā talka. Šogad tā vienlaicīgi visā Latvijā notiks 30. aprīlī no pulksten 9 līdz 15. Tā ir diena, kad Latvijas iedzīvotāji kopīgi izdarīs vēl vienu labu darbu, lai īstenotu sapni par mūsu Tēvzemi kā tīrāko un zaļāko vietu pasaules kartē.

 

Vēl vienu saku tāpēc, ka patiesībā katru dienu, vismaz Smiltenē, redzams kāds mazs, bet paveikts darbs. Vislielākais paldies par to jāsaka sētniekiem un simts latu stipendiātiem.

 

Nesen prātā ienāca doma par pagalma talku, kuru ikviens var pieteikt Lielās talkas mājaslapā www.talkas.lv. Dzīvoju Smiltenē, Rīgas ielas mikrorajonā. Liels bija mans izbrīns, kad pētīju savu un blakus esošo daudzdzīvokļu māju pagalmus. Neatceros, kad vēl tie būtu tik tīri kā šopavasar – sētnieks rūpīgi sakopis katru stūrīti. Viņam nudien ir zelta rokas.

 

Pārņem lepnums, ka desmit minūšu gājienā līdz pilsētas centram ir vēl vairākas sakoptas vietas. Agrāk zaļā zona starp bērnudārzu “Pīlādzītis” un Valmieras ielas garāžām bija aizaugusi un piemēslota, taču pēdējo divu gadu laikā tā sakopta un kļuvusi pievilcīga.

 

Tāpat ir ar Jāņkalnu.

 

Liekot vienu mazo darbu pie otra, kopā veidojam skaistu un tīru vietu – mūsu pilsētu, novadu, Latviju. Tomēr, lai īstenotos sapnis par zaļu Latviju, ir jābeidz kritizēt un jāsāk strādāt. Tikai kopā mums izdosies!

Komentāri 2

Ir jau labi ka setnieks sakopj pagalamus, bet kurs sakops kapnu telpas? Ipasi jau sakot no tresa stava uz augsu neviens netiira. Varetu ari pasi dzivoklu maju iemitnieki sarikot ieksejo talku ;)

pirms 9 gadiem, 2011.04.24 22:20

sviesc

Tad nu tiešām kauns tiem īrniekiem, kam patīk pa netīrumiem staigāt un nespēj savas kāpņu telpas sakopt.Cik tālu mēs esam nodzīvojušies, ka viss ir pofig.Nesaprotu tādus ļautiņus.Viņiem īpašas talkas jāorganizē!!! Kauns un negods, vairāk nekas tādiem.

pirms 9 gadiem, 2011.04.26 16:01

Lietotāju raksti