Piedāvājums roku rokā ar pieprasījumu 5

Ja kāds process skar tieši tevi, sajūtas ir atšķirīgas... :((((( Ja kāds process skar tieši tevi, sajūtas ir atšķirīgas... :(((((

Vakar gaišā dienas laikā manā Smiltenē, kuru vienmēr esmu uzskatījusi par jauku un kriminogēnā ziņā  salīdzinoši mierīgu mazpilsētu no daudzdzīvokļu mājas pagalma mazi zaglēni aizstiepa automašīnas rezerves daļas.

Nav jau noslēpums, ka zādzības notiek katru dienu un ka tas nav nekāds brīnums, bet tomēr puišeļu "drosme" jeb vienkārši bezkaunība tiešām šokē. Varbūt vainīgs mans naivums vai kriminālliteratūras ietekme, bet zagšanu tomēr vairāk saistu ar krēslu vai nakts melnumu.

Bet te.. nekā! Dienas vidū, pilsētas centrā ņem to, kas nav piesiets, un stiepj cauri visai pilsētai uz  metāllūžņu nodošanas punktu. Nejauša apstākļu sakritība, un vainīgos saņēma ciet "gluži siltus". Tomēr atklājās, ka dienu iepriekš viņi jau paspējuši parosīties.

Tā nu sagadījies, ka iepriekšējā dienā nozagto, it kā nopircis kāds izpalīdzīgs onkulis, un puisēniem nemaz nav vajadzējis stiept zagto pāris kilometrus līdz metāla uzpircējiem. 

Kāpēc šis stāsts? Pirmkārt, tāpēc, ka ir ļoti nepatīkama sajūta, zinot, ka tuvējos kaimiņos dzīvo puišelis ar "gariem nagiem".  Otrkārt, šokē pieaugušo attieksme - nopirkt uz ielas no bērniem mantas, kuras nepārprotami ir zagtas, ir kā noglaudīt galviņu puisītim un uzslavēt par drosmi un "varoņdarbu". 

Vai tieši šādos brīžos nerodas tie varoņi, kas siro ar ieročiem rokās pa benzīna tankiem un banku filiālēm? Un tas lielais onkulis, kurš aizvakar ieripināja pagalmā vēl nepabeigo piekabīti, droši var uzskatīt, ka iedevis puišiem savdabīgu mandātu tālākajām gaitām. 

Piedodiet emocijas, bet šajā notikumā mani vairāk uztrauc nevis nozagtie lūžņi, bet pusaudži, kuri tā savdabīgi sāk savu ceļu...Tikai kurp?

Komentāri 5

Ko bļaujam?
Jūsu avīzei taču par tādām lietām rakstīt aizliegts,pavēle no Rīgas vai pašu baiļu pašcenzūra,kāda tur starpība.
Ko tad jūs pēkšņi šo noteikumu pārkāpjat,pašu apzaga,vai?
No citiem jūs šādas ziņas nepieņemat,bet kad pašai iekož,smilkstat.
Labāk būtu paklusējusi.

pirms 9 gadiem, 2011.04.29 18:26

xx

Un vajag vēl vairāk bļaut! Un ne jau vairs par pusaudžiem, bet tieši mazgadīgiem šmuļiem, kuri, absolūti vecāku nepieskatīti, dara pagalmos ko vien iedomājas. Tā vien izskatās, ka šobrīd vairs nav nekādu ierobežojumu astoņgadīgiem puikām un pat meitenēm, jo iet kur grib un dara ko grib, salaužot, sasitot visu savā ceļā. Un nav jau arī sodu, jo nepilngadīgajiem taču likums aizliedz pat pieskarties, ja viņi izdarījuši slepkavību, kur nu vēl tādu "nieku" kā zādzību.

pirms 9 gadiem, 2011.04.29 18:52

iksam

Paskaidroju nesaprotošajiem.
Līdz šim ''Ziemeļlatvija'' parasti publicējusi tikai un vienīgi orgānu oficiālās preses relīzes par notikušiem noziegumiem.Uz lūgumu ko uzrakstīt par tikko notikušām nelikumībām sekojusi barga norāde likt mierā un griezties policijā.Tāpēc Ozolas saceltais trādirīdis ir maigi izsakoties smieklīgs.
Kas attiecas uz mazgadīgiem šmuļiem,Eiropas likumi atļauj viņiem izdarīt noziegumus un,ja Smiltenē nav neviena,kas uzņemtos šos draņķēnus nolikt pie vietas,neko darīt.

pirms 9 gadiem, 2011.04.29 19:37

OzolaS

To Bez nika! Šis ir blogs, un blogā bļaustīties nevienam nav liegts. Ja kāds manis teiktā redzēja tikai trādirīdi par nozagto, žēl...Mani uztrauc tas, ka mazpilsēta mainās...Un pusaudžiem, kas tagad tusē pa pilsētas ielām, intereses ir tādas, kādas tās ir...Bet pieaugušie tā vietā, lai lieku reizi palūkotos, ko dara pašu vai kaimiņa bērns, vienā mierā dzīvo ar domu "ne mana cūka, ne mana druva".

pirms 9 gadiem, 2011.04.29 19:46

Jāa

Jāa - pa lielākai daļai jau pati sabiedrība slima, spriežot pēc komentiem.
Sarmīt, neuztraucaties, piekrītu tam teicienam: - vispirms jāmāca vecāki, tikai pēc tam - bērni!

pirms 9 gadiem, 2012.01.02 12:37

Lietotāju raksti