Pirms griezt, septiņreiz jānomēra 6

Dzīvnieku patversme nav nekāds cietums, kur dzīvnieki jātur kā ieslodzītie Dzīvnieku patversme nav nekāds cietums, kur dzīvnieki jātur kā ieslodzītie

Šī populārā latviešu tautas paruna būtu jāņem vērā tām Valkas novada pašvaldības amatpersonām, kuras strādās pie jautājuma par dzīvnieku patversmes darbības atjaunošanas.

 

Nenoliedzami, patversme ir vajadzīga, jo ne labdarības organizācija – Dzīvnieku SOS “Sāra”, ne “Ziemeļlatvijas” redakcija, ne arī saujiņa dzīvniekmīļu saviem spēkiem nespēj atrisināt klaiņojošo un nevienam nevajadzīgo kaķu un suņu problēmu.

 

Ja kāds domā, ka tāda Valkā nepastāv, dziļi maldās. Katru rītu, nākot uz darbu, pie Ausekļa ielas 2. nama redzu trīs melnus pusaugu kaķēnus. Esmu ievērojusi, ka viena pensionāre viņus arī baro. Un šie nav vienīgi bezsaimnieka dzīvnieki, kuriem vajadzētu nonākt patversmē.

 

Iepriekšējā patversme atradās pāris kilometru aiz pilsētas robežas - “Nagliņās”. Tas ir pārāk tālu, lai tur nokļūtu tie cilvēki, kuriem nav vienaldzīga pamesto dzīvnieku problēma. Patversme nav nekāds cietums, kur dzīvnieki ir ķīlnieki cilvēku cietsirdībai.

 

Tas būtu lieliski, ja patversme atrastos pilsētas teritorijā. Tur strādātu tāds darbinieks, kurš ar sirdi un dvēseli nodotos saviem pienākumiem un būtu gandarīts par sabiedrības atbalstu un palīdzību.

 

Tas būtu tikai apsveicami, ja uz patversmi palīdzēt pastaigā izvest suņus vai paveikt kādu citu noderīgu darbiņu dotos jaunieši vai ikviens, kuram to liek darīt sirds. Dzīvniekmīlestība nav nekāds grēks, bet gan pozitīva rakstura iezīme.

Komentāri 6

realitāte

Pareizi,Inga! Bet vai tik nebūs tā-nav patversmes,nav problēmu?Pareizāk-izliksimies,ka nav,griezīsim galvas uz otru pusi,noklīdušu dzīvnieku ieraugot,nolamāsim to,kas iežēlosies.Izskatās,ka uz to pusi iet.

pirms 9 gadiem, 2011.10.24 14:47

Urmass

būšu skarbs un teikšu, ka vispirms vajadzētu izķert šos bezatbildīgos dzīvnieku "kultivētājus" un turētājus!
Kādreiz Vacijā un Holandē, gadiem braukājot nemanīja kaķus savā vaļā, bet par cik mūsu "brālis" tur arvien vairāk ienes savas korekcijas, pēdējā laikā tie kļūst nereti pat par vilinājumu lapsām un pakļūst zem autobraucēju ratiem.
Es personīgi gribētu redzēt ne patversmi, bet kaut ko līdzīgu dzīvnieku internātam, kuru izmanto uz laiku, lai prombūtnes laikā dzīvnieks būtu drošās rokās un aprūpēts. Tas ir uz ko tiekties sabiedrībai. Nav jēgas ķert uz ielas klaidoņus un aiz žoga tos midzināt pēc noteikta laika. Tas tikai vairo bezatbildīgu "dzīvniekmīļu" skaitu.
Daudz ačgārnību mūsu sabiedrībā, jo nespējam cēloni identificēt un visu laiku cīnamies ar sekām. Piemērs par atkritumiem šoseju stāvvietās - nespējam identificēt vai noķert ceļmalas stāvvietu piegružotājus, bet spējam tās norobežot ar grāvi vai barjeru.

pirms 9 gadiem, 2011.10.24 19:55

piekrītu

Protams,ka jāpiekrīt Urmasa redzējumam par patversmi. Bet! Līdz tam jāizaug,tagad mēs cīnāmies ar cilvēku bezatbildības sekām.Jāaug arī humānisma virzienā, nevis nežēlības.Solis uz to būtu noķertu kaķēnu atdošana jauniem saimniekiem un savvaļas kaķeņu sterilizācija. Daži savvaļas kaķi,kas nevairojas,būtu noderīgi, nevis kaitīgi.

pirms 9 gadiem, 2011.10.25 10:14

ak vai!?

Nu ,nu Inga! Nemāci nu citus kā lietas jākārto, vai pirms sacēli brēku ap iepriekšējo patversmi , septiņreiz nomērīji ??? Ir jau ērti ka strādājot avīzē vari nemitīgi paust savu - tikai vienīgi pareizo viedokli , bildēties kopā ar minčiem, bet patversme un dzīvnieku aprūpe, tas ir grūts un atbildīgs darbs.Ir vajadzīgas zināšanas un prasmes katru dienu rūpēties arī par slimiem dzīvniekiem. Lai nu sāristiem izdotos izveidot kaut ko daudzmaz jēdzīgu un patiešam septiņreiz nomērīt!!!

pirms 9 gadiem, 2011.10.26 10:26

I. Karpova

Laikrakstā nekad neesmu publicējusi tikai savu viedokli, neuzklausot visas iesaistītās puses. Diemžēl toreiz, kad rakstījām par notiekošo Valkas dzīvnieku patversmē, toreizējā vadītāja R. Luguze no komentāriem izvairījās. Lēmumu par patversmes slēgšanu nepieņēma laikraksta redakcija, bet gan pašvaldība. To der ielāgot!

pirms 9 gadiem, 2011.10.26 11:14

vērotājs

Visa pamatā ir pareizi noorganizēts patversmes darbs. Protams jauki būtu ja par to rūpētos pašvaldība, bet no mūsējās jau laikam nesagaidīsim, nekad nav naudas. Dīvaini gan būtu ja patversme atrastos pilsētā, tad tak suņu rejas atkal kādam traucēs. Vēl dīvaināka ir daudzu kaķu izmitināšana vienā dzīvoklī, bet katram ir sava izpratne , sak es tak kaut ko daru. Un kāda starpība , pensionāre pagalmā baro trīs kaķēnus vai sieviete pārklājusi ar baltu palagu dīvānu,imitē dzīvnieku patversmi un savu pozitīvo rakstura iezīmi dzīvniekmīlestību. Domāju ka labo darbu darītāji dara, bez reklāmām, publiskas zīmēšanās, bet lielie kliedzēji un vaimanātāji taisa tikai troksni .

pirms 9 gadiem, 2011.10.26 17:13

Lietotāju raksti