Premjers Dombrovskis melo gan mediķiem, gan tautai 1

Piektdien Cēsīs notikušajā mediķu protesta akcijā pret neatliekamās palīdzības finansējuma samazinājumu Ministru Prezidents Valdis Dombrovskis sanākušajiem medicīnas darbiniekiem no Cēsīm un Ogres, un daudzajiem iedzīvotājiem klaji meloja....

 

Jā, no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem pirms mēneša tiešām ir piešķirti 6 661 893 lati, bet tie nav piešķirti šobrīd sabiedrību satraucošajam jautājumam - neatliekamajai medicīniskajai palīdzībai, tie ir piešķirti citām vajadzībām - samaksai par sekundāriem ambulatoriem veselības aprūpes pakalpojumiem - 2 709 389 latus, pacientu iemaksu kompensācijai par atbrīvotajām iedzīvotāju kategorijām - 157 062 latus, iedzīvotājiem ambulatorajai ārstniecībai paredzēto zāļu un medicīnas preču iegādes izdevumu kompensācijai - 3 168 969 latus un samaksai slimnīcām par trūcīgām un maznodrošinātām personām 2011.gada pirmajā pusgadā sniegtajiem pakalpojumiem – 626 473 latus. Un pat ja runājam par šo finansējumu. Vai tad slimnīcas šo naudu ir jau saņēmušas, vai tā jau ir pārskaitīta? Nē!

 

Mēs skaidri redzam, ka neviens lats no piešķirtajiem miljoniem nav paredzēts neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanai. Vēl vairāk - valdība, nerēķinoties ar iepriekšējā gada faktiskajiem rādītājiem, vienpusēji, bez saskaņošanas ar lokālajām slimnīcām, uz pusi ir samazinājusi pieļaujamo neatliekamo pacientu skaitu, par kuru ārstēšanu valsts veiks apmaksu. Piemēram, Cēsis pagājušajā gadā sniedza palīdzību gandrīz 6000 ārkārtas pacientiem, bet šogad drīkst palīdzēt tikai pusei, aptuveni 3000, un šī kvota jau šobrīd ir pārsniegta. Arī Ogrē, Madonā, Balvos, Gulbenē, Alūksnē, Krāslavā, Preiļos, Jūrmalā, Kuldīgā, Dobelē, Tukumā, iespējams pēc 1.septembra neatliekamo palīdzību vairs nesniegs. Kāpēc? Valsts budžetā neesot iespējams atrast 1,8 miljonu latus, lai Latvijas novadu un lauku ļaudīm nodrošinātu pašu nepieciešamāko – neatliekamo medicīnisko palīdzību maksimāli tuvu dzīves vietai.

 

Vēl ir otra lieta, kurai mums pēc Dombrovska iepriekš teiktā Cēsīs, vairs negribas ticēt. Tikšanās laikā Ministru Prezidents stingri solīja, ka rudenī – oktobrī vai novembrī budžeta grozījumu ietvaros slimnīcām vēl piešķirs 6,1 miljonu latus. It kā varētu priecāties par šiem solījumiem, tikai viens sīkums. Novembrī, kad, iespējams grozīs valsts budžetu, Dombrovska kungs visticamāk vairs Ministru Prezidents nebūs, līdz ar to šādi viņa solījumi ir uzskatāmi, maigi sakot, par „ziepju burbuļu pūšanu”. Kāpēc tā? Vai valdība grib, lai cilvēki izmirst, lai nav jāmaksā pensijas pensionāriem, pabalsti bezdarbniekiem, slimniekiem un māmiņām? Vai tai ir citi, privāti mērķi? Prasiet Dombrovskim, es nezinu. Varu tikai minēt, lūkojoties uz jau iepriekš likvidētajām slimnīcām Mazsalacā, Aizkrauklē un citur, kuras nu nonākušas privāto investoru rokās.

 

Bet stingri zinu to, ka kopā ar mediķiem, pašvaldībām, nozares arodbiedrību un citām sabiedriskajām organizācijām, kopā ar iedzīvotājiem, turpināsim protesta akcijas, neļausim vēl esošās reāli darbojošās slimnīcas, kurās strādā simtiem profesionālu medicīnas darbinieku un tiek sniegta palīdzība tūkstošiem iedzīvotāju, mākslīgi iedzīt maksātnespējā. Cīnīsimies pret acīmredzamo ieceri likvidēt lokālās slimnīcas.

 

Komentāri 1

nazis

Tas ir par Dombrovski, kuram nekas cits neatliek kā vien melot.
Ko dara veselības ministrs? Ja jau nav naudas, ja nevar dabūt, izlūgties, izsist, tad vienkārši vajag atkāpties. Tad varbūt valdība sāks domāt, stutēt neatliekamo palīdzību, vai ļaut pirms vēlēšanām cilvēkiem - vēlētājiem mirt palīdzību nesagaidījušiem. Tā taču ir ministra atbildība.

pirms 9 gadiem, 2011.08.16 10:51

Lietotāju raksti