Rajonu nav, lai dzīvo novadi! 2

Iznākumā apkrāpti ir vēlētājiTas nu ir noticis. Novadu varas elite ir ievēlēta, kaut pašu novadu ar pārvaldes aparātu vēl nav. Arī par pārvaldes aparātu īstas skaidrības nav. Iznākumā apkrāpti ir vēlētājiTas nu ir noticis. Novadu varas...

Apstiprinās pirms vēlēšanām dzirdētie lēmējvaru amatpersonu vārdi, ka diezin vai pat augšās zina, kā viss notiks un kā būs. Vairāki uzskata, ka novadu veidošana notiekot pēc principa – vispirms izdarīsim, tad skatīsimies.

 

 

Ja nav skaidrības pirms ieiešanas tumšā istabā, cik tā liela, tad tāda pati no sevis neradīsies, ieejot tajā un paliekot tumsā. Šādas neskaidrības jau tagad atspēlējas, padarot vēlētāju un alias jaunizveidoto novadu iedzīvotāju neizpratni vēl lielāku.

 

 

Izrādās, likumdevēji nav iedomājušies, ka kādreizējie pagastu priekšnieki, no kuriem daudzi kļuvuši par novadu deputātiem, gribētu turpināt savu darbu kā pārvaldnieki, bet tad jāsaka ardievas deputāta krēslam, jo, tajā sēdot, neko daudz nevar nopelnīt, bet politisko un izpildvaru likums neļauj savienot.

 

 

Vairāki jaunie deputāti, nokļuvuši izvēles priekšā, protams, priekšroku dod labāk atalgotajam pārvaldnieka darbam un ir gatavi nolikt deputāta mandātu. Tādā gadījumā apkrāpti ir vēlētāji, kuri, vērtējot kandidātu līdzšinējo darbu, par deputātiem ievēlējuši labākos.

 

 

Jājautā, kādēļ vispār tad vajadzēja vēlēšanas. Ja daudzi noliks mandātus, tad viņu vietā iesēdīsies un izrīkos arī labākos pārvaldnieku krēslos sarakstā nākamie, kuri, saņēmuši, iespējams, vairāk mīnusu vēlēšanu biļetenos.

 

 

Bet ideja taču bija uzlabot novados dzīves kvalitāti! Nav skaidrības arī par budžetu. Pagaidām valdība to tikai apgriež. Runas par attīstību notiek nonsensa ēnā.

Komentāri 2

viss kārtībā

... bet tā kā plusus un mīnusus varu paņēmušie tāpat netaisās ņemt vērā, par ko uztraukties?

pirms 12 gadiem, 2009.07.05 14:34

sienāzītis

Šajā situācijā, kad galvenie pie varas tikušie novadā ir bez pieredzes tāda veida pašvaldībās (rajons ir cita veida pašvaldība), priekš pagastiem labākais, ja paliek iepriekšējie, bijušie pagastu priekšnieki. Vismaz tie kaut ko zinās darīt. Ir jau 6. jūlijs, bet pagastos darbinieki neko vēl nezina, kas notiks un kā, piemēram, izsniegt izziņu.
Cik dzirdēts, tad TP deputāti, kas tiešām spētu darboties, jo izstrādāja nopvada modeli, ir nogrūsti malā, tāpēc mierīgi var nolikt mandātus, tāpat sēdēs pa tukšo.
Ja mērs būtu U. O., novads spētu darboties ar pirmo dienu. Lai jau Albergam tiek, tikai novads nav spējīgs darboties, jo visi saliktie tikai domā, ka ir kompetenti.

pirms 12 gadiem, 2009.07.06 11:26

Lietotāju raksti