Restarts nelīdzēs 5

No ārā izmešanas un atkal iekšā ienešanas lietas neizmainās No ārā izmešanas un atkal iekšā ienešanas lietas neizmainās

Centrālajai vēlēšanu komisijai pirmā savu kandidātu sarakstu Saeimas ārkārtas vēlēšanām ir iesniegusi politiskā apvienība “Saskaņas centrs”. Jaunumu nav.

 

Izņemot atlaistā parlamenta deputātu Valēriju Kravcovu, kurš beidzot atzinis, ka patiešām maz saprot no runātā parlamentā un atteicies kandidēt nākamajās vēlēšanās, pārējie kandidāti ir tie paši, kas bija sarakstā uz iepriekšējām vēlēšanām.

 

Nule sarakstu apstiprinājusi apvienība “Visu Latvijai!”-”Tēvzemei un brīvībai!”/LNNK. Arī tajā ar nelielām izmaiņām redzams tas pats. Vairāk vai mazāk tāpat rīkojas citu partiju sarakstu veidotāji.

 

Savukārt tā saucamajām jaunajām partijām visi kandidāti vēl nav zināmi, bet, cik ļauj uzzināt informācija presē, jaunpartiju līderi sarunas par pieņemšanu savā pulkā risina ar jau pazīstamiem politiķiem.

 

Ja no mājas kā nederīgu izmet ārā kādu lietu, bet pēc tam to atkal ienes iekšā kā vēl pietiekami labu, tad tā tik un tā paliks tāda pati kā bijusi – gan pēc formas, gan satura. Tā nemainīsies arī tad, ja to sauks citā vārdā. Galvenais mērķis, kādēļ vajadzēja rīkot referendumu un ārkārtas vēlēšanas, ir panākt izmaiņas Latvijas politiskajā un ekonomiskajā dzīvē, kas veicinātu valsts izaugsmi.

 

Ar līdzšinējās sistēmas politisku restartēšanu tādas neizdosies panākt. Pēc restarta atjaunojas vien tās pašas vecās funkcijas. Gaidāmajās vēlēšanās ir jāatver jauna lappuse valsts dzīvē.

 

Lai māksliniekam Dainim Ozoliņam ar savu domubiedru Edgaru Rozentālu nebūtu caur pusi Latvijas uz Rīgas lidostu jāvelk zārks, protestējot pret cilvēku aizbraukšanu no dzimtenes. Citādi tiešām zārks var kļūt par mūsu nākotnes simbolu.


Komentāri 5

nazis

Kur gan partijas tik īsā laikā ņems jaunas sejas? Un kāpēc? Referendumu un jaunās vēlēšanas nepieprasīja tauta ar saviem uzstādījumiem, bet tas bija tikai viena izbijuša prezidenta untums. Partiju piedāvājums nav mainījies, arī vēlētāju pieprasījums ir tieši tāds pats - cīnīties pret kaut ko. Nav tautā vēlmes un gribas dzīvot labāk, ir vēlme, lai tiem kam labāk klājas, būtu sliktāk. Esam gatavi cīnīties ar oligarhiem, miljonāriem, vienkārši pārtikušiem cilvēkiem, nevis pajautāt sev, Vai es pats nevēlētos dzīvot pārtikušu dzīvi?
Veca, veca anekdote: Dievs prasa latvietim - Ko tu vēlies, visu došu, bet kaimiņam būs divreiz vairāk. - latvietis padomā un saka - Lai man govs nosprāgst!
Tā mēs dzīvojam un turpināsim dzīvot, nabadzībā un gandarījumu sirdī par uzvaru pār bagātajiem.

pirms 9 gadiem, 2011.08.10 10:07

nazim

Kā tad tauta nepieprasīja, tā devās uz referendumu un apstiprināja prezidenta domu. Daba tukšumu nemīl un kaut viena jauna partija, bet 100 sejas atrastos. Padomājiet, ja jūs atlaiž no darba kā sliktu darbinieku, jūs taču nemēģināsiet iet vēlreiz pa tām pašām durvīm mēģināt atkal. Ar likumu būtu jānosaka, ka atlaistie nav tiesīgi atkārtoti stratēt. Valsts līdz šim nav spējusi nodrošināt sisitēmu, lai ikviens varētu dzīvot pārticis, tādi ir tikai daži, kas tikuši pie kaut kā pārdales un sadales. Tā nav skaudība, bet robežojas jau ar pretīgumu pret tiem, kas ātri iedzīvojas jaunajā vidē (Saeimā un valdībā) un dzīvo citu, no tautas atrautu dzīvi. Nedomāju, ka kāds no viņiem jūtas tā, ka būtu apskaušanas vērts, jo alkatība vairo alkatību un nekad nebūs gana, prasības aug un tāpēc tā gribas šajos krēslos pabūt ilgāk, kad ir nospļauties, ko domā citi. Tas vien, ka daudzi veči pamet vecās ģimenes, apliecina, ka šiem cilvēkiem nav labi. Tādi ar savu dzīvi neapmierinātie nevar kaut ko radīt priekš citiem.

pirms 9 gadiem, 2011.08.11 09:35

nazis

nazim 11.08.2011. 09:35:11
Paskatieties uz atlaistajiem valsts ierēdņiem visos līmeņos - caur tiesām atjaunojas darbā savā iepriekšējā amatā, un ļoti lepni pēc tam un pirms tam sniedz intervijas presei. Nevajag liekuļot! Arī no privātā biznesa padzītie, nederīgie darbinieki spētu atjaunoties darbā, ja vien pietiktu prāta, jo atlaist darbinieku pēc visiem likumiem pareizi ... , lai nu paliek.
Cilvēks, kas prot dzīvot un grozīties, iedzīvosies un iegrozīsies jebkuros apstākļos. Šajā ziņā es apbrīnoju visiem pazīstamo Lemberga k-gu - cietumā sēžot pusgada laikā sapelnīt tik daudz naudas, cik vairumam nav pat apjaušams.
Prasības augs līdz ar saņemto naudas daudzumu - tas ir likums, kam bez ierunām pakļaujas vienkāršie cilvēki, bet tā nav alkatība un vienkāršiem biznesmeņiem ir pietiekami daudz personīgās disciplīnas, lai tam nepakļautos vairāk kā nepieciešams. Tas pats ir arī sakāms par deputātiem. Nevar mērīt otru cilvēku ar savas nabaga domāšanas mēru.

pirms 9 gadiem, 2011.08.11 16:07

sviesc

Izmaiņas piedzīvosim, ja sāksim ko darīt, ja uzņēmējiem nodokļu slogu samazinās un tiks veidotas jaunas darba vietas.Kamēr tikai centīsies tikt pie siles, atraujot sev lielāku laukumu, nekas nemainīsies.Bet pagaidām jau tikai šī siles vietas iekarošana noris un arī turpināsies.Citam neatliek laika uz prāta.

pirms 9 gadiem, 2011.08.12 22:17

nazis

sviesc 12.08.2011. 22:17:30
Neviens uzņēmējiem no laba prāta nodokļu slogu nost neņems. Latvijas lielākais vēlētāju vairākums ir pensionāri, tāda būs arī politika, lai kas nāktu pie varas. Lai tās darbavietas radītu, ir jābūvē biznesa plāni vairākus gadus uz priekšu ar ticamu un prognozējamu informāciju. Ne jau pie kaut kādas siles raujas, nav jau cūkas, meklē informācijas avotus valdošajās partijās. Jebkurš uzņēmējs ar normālu biznesu tos deputāta iztikas grašus var nopelnīt īpaši nesaspringstot, bet biznesu noturēt, strādniekiem darba vietas un algas saglabāt bez savlaicīgām ziņām par nodokļu vai citām izmaiņām ir gandrīz neiespējami.
Lai kāda partija nāktu pie varas, lai cik cēli un godīgi mērķi tai būtu kopā ar tik pat godīgiem cilvēkiem, ap viņiem vienmēr pulcēsies uzņēmēju lobiji, tuvu stāvošas personas un arī paši "oligarhi".

pirms 9 gadiem, 2011.08.13 20:55

Lietotāju raksti