Saimnieki šauj pār strīpu 5

Ir lietas, kuras nevar mainīt, var mainīt tikai attieksmi pret tām. Ir lietas, kuras nevar mainīt, var mainīt tikai attieksmi pret tām.

Pēc „Ziemeļlatvijas” 27. decembra publikācijas „Aktuāli! Ielās klaiņo suņi” pagājis vairāk nekā mēnesis un ar nožēlo jāatzīst, ka situācija Smiltenē nav uzlabojusies. Stāsts bija par saimnieku bezatbildību, kuri saviem mīluļiem pa pilsētu ļauj skaidrīt brīvā vaļā, tādējādi apdraudod cilvēku drošību.

 

Smiltenes novada domes amatpersonas vērsa iedzīvotāju uzmanību, ka bezatbildīgos dzīvnieku saimniekus sodīs, atsaucoties uz likumdošanu un domes saistošajiem noteikumiem. Cerības liktas uz municipālo policiju, jo brīdinājums vai pēc tam sods varētu likt pārdomāt savus ieradumus.

 

Mēneša laikā redzētais, maigi sakot, liecina tikai par to, ka suņu saimnieku bezatbildība un vieglprātība sit augstu vilni. Dzīvojamo māju kvartālā Rīgas un Limbažu ielā šķiet visai ikdienišķi dienā redzēt vismaz vienu savā vaļā esošu suni – vai nu tas būs liels, melns suns, vai arī balts ar pelēku, citreiz brūni kranči. Visiem ir kaklasiksnas.

 

Rīgas ielā 3 izdevās pieķert vienu saimnieku, kurš no kāpņutelpas izlaida ārā paskraidīt melnu suni. Nogaidīju līdz satiku pašu saimnieku, teicu, ka tā rīkoties nedrīkst. Bet atpakaļ saņēmu apgalvojumus, ka suns neko nedarīs, jo viņam ir uzpurnis.

 

Kronis visam bija piedzīvotais turpat veikalā, kad savam saimniekam nopirkt alu līdzi bija atnācis, nepārspīlējot, milzīgs suns. Kamēr onkulītis iepirkās, milzenis lepni pastaigājās pa veikalu. Es tāpat kā pārdevējas uz brīdi stāvēju sastingusi, jo bailes ņēma virsroku.

 

Kamēr atbildīgās amatpersonas nesāks rīkoties, iedzīvotājiem jādzīvo cerībā, ka nekas slikts nenotiks… līdz reizei.


Komentāri 5

Urmass

kur tik naivi raksti nāk ārā? "onkulītis"; "milzenis"; "kronis"; un vesela rinda "pērļu" :))

pirms 10 gadiem, 2011.02.04 12:38

x-fails

Ar TEvi notiek pilnigi viss....Ka man gribetos tadu dzivi.Tik aizraujosa(visu redzi,dzirdi un ap Tevi viss notiek).filma ""Viss varenais Bruss""

pirms 10 gadiem, 2011.02.04 20:20

Tedis

Santai vajag kārtīgu veci un nebūs blēņas prātā :))

pirms 10 gadiem, 2011.02.04 20:33

Hi, hi

Jūs neko nesaprotat - Tā taču ir ``rokošā žurnālistika`` :)))

pirms 10 gadiem, 2011.02.07 16:57

Lietotāju raksti