Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sākas laiks labestībai

Varbūt pietiek ar sajūtu, ka šajā pasaulē neesi vientuļš.Valsts svētki aizvadīti. Sācies Ziemassvētku un gadu mijas gaidīšanas laiks. Pieļauju, ka daudziem cilvēkiem šoreiz tajā svarīgas būs šķietami vienkāršas vērtības, piemēram, lai...

Tagad ir īstais laiks, lai tie, kuriem pieder vairāk, dalītos ar trūcīgākajiem. No laba prāta, protams. Pērn pirms Ziemassvētkiem negaidīti lielu atsaucību sabiedrībā ieguva Smiltenes uzņēmēja Jāņa Krieķa aicinājums dāvināt pārtiku trūcīgai daudzbērnu ģimenei Launkalnes pagastā.

 

Pagājis gandrīz gads. Mūsu novados vairāk kļuvis to ģimeņu, kurām labs ēdiens, ko var ēst, līdz vēders pilns, vairs nav ikdiena. Katrā pagastā vai pilsētā papildu pašvaldībai vajag tikai kādu uzņēmēju vai nevalstisku biedrību, kas aizsāktu paši savu akciju, adresētu konkrētiem cilvēkiem.

Liels atspaids ir pārtikas pakas, ko bezdarba un ekonomiskās krīzes skartajām ģimenēm sūta Pārtikas banka “Paēdušai Latvijai” no labdarības portāla ziedot.lv.

 

Interneta vidē par mūsu novadu cilvēkiem, paku saņēmējiem, lasāmi arī nicinoši komentāri. Viņu vidū esot sliņķi un dzērāji, kuriem vajag nevis auzu pārslas, bet gan divlitrīgas alus pudeles.

 

Varbūt tāds iespaids kādam radies, pazīstot konkrētu pakas saņēmēju. Taču ir arī tādi bez darba palikuši cilvēki, kuri izmisīgi meklē, kur strādāt, un dzer aiz kreņķiem, jo darba vietu nav. Rodas aplis, no kura izkļūt ir ļoti grūti.

 

Nosodīt nevajag nevienu. Ziemassvētku gaidīšanas laiks ir īpašs. Varbūt kādam cilvēkam nepieciešams ne vien ēdiens, bet arī sajūta, ka viņš šajā pasaulē nav vientuļš, nevienam nevajadzīgs.

Lietotāju raksti