Saruna šajā gadījumā nemaksā neko

“Viss ir atkarīgs no tā, kā raugāmies uz lietām, nevis no tā, kādas tās ir pašas par sevi.” Karls Gustavs Jungs “Viss ir atkarīgs no tā, kā raugāmies uz lietām, nevis no tā, kādas tās ir pašas par sevi.” Karls Gustavs Jungs

Pirms kāda laika portālā ziemellatvija.lv izvērsās diskusija par bērnudārzu “Pīlādzītis”. Kāds no portāla lietotājiem pauda neizpratni, kāpēc bērnudārzā visas radošās idejas ir atkarīgas no vecāku makiem, ja jau tāpat mēnesī jāmaksā trīsdesmit latu. Savukārt kāds cits norāda, ka šī ir budžeta iestāde, nevis privāta, kas vēl papildu bonusā jāfinansē vecākiem.

 

Mans bērns vairākus gadus apmeklē šo pirmsskolas izglītības iestādi, tāpēc man ir arī savs viedoklis kā mammai. Uzskatu, ka mēs varam būt lepni par tik skaistu un plašu iestādi, kura ir bagāta ar dažādām tradīcijām, te audzinātājām piemīt radoša dzirksts un zinošs prāts.

 

Piemēram, Zaķēnu grupiņā pirms septembra tiek vākta nauda, lai iegādātos visiem bērniem vienādas nepieciešamās kancelejas preces un mācību līdzekļus. Summa nedaudz pārsniedz divdesmit latus, taču atceros, ka vecāki to varēja nest pa daļām.

 

Jāpiebilst, ka viss tika izrunāts vecāku sapulcē, ikviens varēja aplūkot sarakstu ar bērnam nepieciešamo. Audzinātājas vēl bija izpētījušas, kurās tirdzniecība vietās var iegādāties labu un lētāku preci.

 

Es viņām uzticos, jo, piemēram, Rīgā vecākiem šīs pašas lietas izmaksā vismaz piecdesmit latu. Ja katrs pirktu atsevišķi, arī mums tas izmaksātu dārgāk. Zinu, ka tur valsts dārziņā jāmaksā ir arī par katru sporta nodarbību un logopēda apmeklējumu, kas mums ir bez maksas.

 

Ziedojumi bērnudārzā pastāv, taču tas viss ir mūsu bērnu attīstībai. Saprotams, ka ne visiem uzreiz ir nepieciešamā summa, arī man tā ir gadījies. Daudzas lietas var atrisināt izrunājoties, un tas nemaksā neko.


Lietotāju raksti