Savu taisnību aizstāv ar putām uz lūpām 10

Nedod Dievs bērnus radīt un audzināt, paļaujoties tikai uz pabalstiem. Nedod Dievs bērnus radīt un audzināt, paļaujoties tikai uz pabalstiem.

Lemjot, kuram budžeta konsolidācijas mērķu vārdā atņemt pabalstu, nav pieļaujams pretnostatīt divas sabiedrības grupas – bērnus un vecus cilvēkus -, uzskata Latvijas Pensionāru federācijas vadītāja Aija Verze.

 

Lai nebūtu jāsamazina vai daļai ģimeņu jāatņem ģimenes valsts pabalsts – astoņi lati par katru bērnu - , Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā radusies ideja lūgt pensionāriem iespēju uz laiku pārtraukt maksāt pensiju piemaksas pie lielajām pensijām.

 

Šī valdības ideja ir amorāla, jo kārtējo reizi alkatīgā ķetna stiepjas visneaizsargātāko sabiedrības grupu virzienā. Kāpēc valdība varēja atrast naudu Parex bankas slīkstošā kuģa uzvilšanai, bet naudu pensiju piemaksām un pabalstiem nevar?

 

Pārrunājot šo jautājumu ar paziņām, nav viena viedokļa, jo katrs savu taisnību aizstāv ar putām uz lūpām. Paldies Dievam, man nav nācies dzīvot bez darba un audzināt bērnus, paļaujoties tikai uz sociālajiem un valsts pabalstiem. Iespējams tāpēc nespēju pat iedomāties, kā no šī tik niecīgā apmēra valsts žesta var iztikt.

 

Zinu, ir tādi, kas iztiek, bet viņiem kūtī ir lopi, bet pagrabā – savi izaudzētie kartupeļi. Tāpat nav noslēpums, ka ir daļa vecāku, kuriem pabalsta izmaksāšanas diena ir lielākie svētki, jo galdā parādās nevis maize, bērniem – kāds saldums, bet gan plastmasas divlitrīgās alus pudeles.

 

Tāpēc arī sabiedrības domas dalās, ir vajadzīgs šis valsts ģimenes pabalsts vai arī bez tā var iztikt?

Komentāri 10

SASA

a ko tad BASTIKS DARIS JA PABALSTUS BERNIEM NEPIESKIS,,,,VAI VINS IR DOMATS LAI PALIDZETU BERNUS NO LATVIJAS PARDOT UZ ARZEMEM,,,,SATVERSME RAKSTITS KAD GIMENE TAI SKAITA ARI BERNI IR VALSTS SUNINA PAR KURU VALSTS ARI UZNEMAS ZINAMU ATBILDIBU.....BET VINIEM TACU VIENALGA VINI NEPADALISIES AR MUMS TRUKUMA CIETEJIEM KUREM NEMAKAS PAR PADARITO DARBU TIK CIK BUTU JAMAKSA KRIZE VAJADZETU VINIEM PADOMAT VAI VINU DARBS MAKSA TIK CIK VINI SODIEN SEV IR NOTEIKUSI

pirms 10 gadiem, 2011.01.24 12:19

........

var jau atņemt pensionāriem, var atņemt bērnu pabalstus, taču, kā autore raksta, skumji paliek... Parex glābšanai ātri naudu atrada, taču visam citam nevar un nevar atrast...
kāpēc gan nevarētu Saeimas deputātiem un ministriem samazināt algas, piegriezt piemaksas un kompensācijas? vai tādā veidā nav iespējas ietaupīt pietiekoši daudz?

pirms 10 gadiem, 2011.01.24 13:00

------

Sarīdīt pensionārus ar jaunām māmiņām, ;gimenēm.

pirms 10 gadiem, 2011.01.24 20:23

------

Sarīdīt pensionārus ar jaunām māmiņām, ;gimenēm.

pirms 10 gadiem, 2011.01.24 20:45

londa

tas jau ir ļoti izdevīgi, ja tauta kasās savā starpā, tad valdību liek mierā.

pirms 10 gadiem, 2011.01.25 09:53

Intars

SASA: izsit spundi no mucas, Baštika vadītā ministrija sen kā likvidēta. iekārtojies Rīgas Domē par Amerika padomnieku.

pirms 10 gadiem, 2011.01.25 11:38

dora

Ir valstis, kur nepastāv pensijas, līdz ar to nav nepieciešama sociālā palīdzīiba, jo ģimenēs paaudzes gādā viena par otru. Visu laiku brīnos, kāpēc ir vērtīgie cilvēki, arī mūsu novadā, kuriem algām noteikti jābūt ļoti lielām, un tā daļa, kura saņemt savus 150-200 latus un vēl ar nosacījumu, ka jāpriecājas, kā vispār neesat atlaisti. Kāpēc dažam jāsaņem 600 latu alga, ja reāli nemaz tik noslogots nav, jo paspēj tajās pat stundās pabūt visur, bieži piestrādājot vēl par kaut ko. Un ne jau tās gaišākās galvas.
Mūsu sabiedrībā kaut kas mainīsies tikai tad, kad par politiķiem kļūs jauni cilvēki, kas šo jomu būs apguvuši profesionāli, bet pagaidām piekrītu, ka partijas Latvijā ir politekonomiskas bandas, kuru priekšgalā ir daži cilvēciņi, kas darbojas šaurās sevis interesēs.

pirms 10 gadiem, 2011.01.25 16:01

Tā gan

Vispirms - samazināt mūsu Saeimas deputātu skaitu! Tik mazai un nabadzīgai valstij kā Latvija nevajag 100 deputātu! Valstī 26 novadi, no katra jāievēl 2 deputāti, savas nozares speciālisti. Cilvēki uz vietas zina, kurš uz ko ir spējīgs.
Kur tad vēl deputātu palīgi, padomnieki, sekretāri utt. Ja deputāts nav spējīgs veikt savus pienākumus, tad mandāts jānoliek, nevis jāvāc vēl n-tie palīgi!
Katru gadu iedzīvotāju skaits samazinās. Ja skolās samazina skolotāju skaitu, tad uz deputātiem - pirmkārt- attiecas tas pats! Kādas ir deputātu neadekvātās algas, piemaksas, prēmijas, mobīlo sarunu pabalsti, degvielas, dzīvokļa atvieglojumi utt.
Tā ir neiedomājama greznība krīzes laikos!!!
Pensionārus liksim mierā, viņi ilgus gadus ir maksājuši GODĪGI ļoti lielus nodokļus. Vienīgais - uz gadiem 3-4 aizliegt pensionāriem strādāt un saņemt pensiju.
Nedrīkst būt tā, ka jaunās ģimenes, kam bērni, nav pat iztikas līdzekļu.
Nav neaizstājamo, kā daži pensionāri domā. Nav! Lai strādā jaunie! Atbrīvosies daudzas darba vietas. Tam gan piekrītu!
Māmiņu algas nedrīkst uzkraut sociālajam budžetam, tās jāmaksā no pamatbudžeta, un ne tik lielas!
Kalvītis jāsauc pie atbildības par viņa laikā pensionāriem noņemto miljardu no soc. budžeta!
Godmanis un viņa komanda jāsauc pie atbildības par Parex! Privātās bankas glābšanas uzvelšana nevainīgiem Latvijas iedzīvotājiem, par vienpersoniski uzkrautajiem parādiem pat zīdaiņiem!
Krīzes laikā atlikt nelikumīgu kompensāciju izmaksu ebrejiem !
Tad nauda atradīsies!

pirms 10 gadiem, 2011.01.25 18:08

Tā gan...am

Neaimirsti gan lūdzu, ka diskriminācija būt nedrīkst.
Kā nekā esam ES dalībvalsts.

pirms 10 gadiem, 2011.01.26 09:56

cilvēks

Agrāk neviens nekādus pabalstus nesaņēma, bet tagad aug pabalstu saņēmēju paaudze, kuri nevēlas strādāt, vieglāt ir aiziet un saņemt pabalstu un gulšņāt mājās. Tie, kas ir strādājuisi, strādā, bet tie, kas arī agrāk nan strādājuši , atradīs simtiem atrunas, lai to nedarītu

pirms 10 gadiem, 2011.01.27 11:16

Lietotāju raksti