Seminārā prezentēs jaunākās lauksaimniecības tehnoloģias

Rīt, 4. februārī, Valmierā, viesnīcā „Valdemārs" notiks seminārs par modernajām lauksaimniecības tehnoloģijām un jaunākās tehnikas prezentācija. Pasākuma sākums plkst. 11.00.

Uzņēmuma "Amazone" rīkotais pasākums Valmierā būs vienīgais Vidzemes reģionā. Tajā piedalīsies gan vairāk uzņēmumi, gan Zemkopības ministrijas, Zemnieku saeimas, Valsts agrārās ekonomikas institūta un finanšu sektora pārstāvji.

Seminārā ikviens Vidzemes lauksaimnieks varēs uzzināt par lauksaimniecības tehnikas jaunumiem un ieteicamo tehniku reģionā. Atsevišķa semināra daļa tiks veltīta augsnes, klimata un reģionālajām īpatnībām, kas ietekmē kultūraugu audzēšanu, izvēli un audzēšanas tehnoloģiju.

Seminārā piedalīsies arī Zemnieku saeimas priekšsēdētājs Juris Lazdiņš, kurš stāstīs par subsīdiju maksājumiem 2011. gadā un pašlaik aktuālāko lauksaimniecības tēmu - ES Kopējo lauksaimniecības politiku (KLP).

Kopš 2010. gada notiek aktīva diskusija par KLP reformu. Līdz š.g. 25. janvārim Latvijai bija jāiesniedz sava pozīcija par KLP, bet joprojām trūkst skaidrības, kāda būs KLP pēc 2013. gada un vai Latvijas lauksaimniekiem tiešām būs vienlīdzīgi maksājumi ar citām Eiropas valstīm. Šobrīd top otrā EP rezolūcija par KLP reformu, un tajā paustās politiskās nostādnes būs jāņem vērā EK, gatavojot konkrētus likumdošanas priekšlikumus.

Lietotāju raksti