Sirdī aizķeras kāda svarīga stīga 8

Lielākajam vairākumam cilvēku pārdomu brīdis iestājas ap Ziemassvētkiem. Lielākajam vairākumam cilvēku pārdomu brīdis iestājas ap Ziemassvētkiem.

Svētdien Valkā viesosies mūziķis Gunārs Kalniņš. Pieļauju, ka daudzi viņu atceras kā mazo panku, kurš kopā ar dziedātāju Laimu Vaikuli tālajos padomju gados izpildīja tolaik populāro dziesmiņu.

 

Mūziķis jau kādu laiku pametis Latviju un uz dzīvi apmeties Spānijā. Pašlaik dzimtenē ieradies, lai ar savu izveidoto gospeļkori “GG Choir” dotos koncerttūrē – arī pa Latvijas nostūriem.

 

Pavisam nesen izlasīju interviju ar mūziķi. G. Kalniņš atzīst, ka lielākajai daļai cilvēku lielās pārdomas un vēlme patirgoties ar Dievu uznāk tikai ap Ziemassvētkiem. Cilvēki katru mīļu dienu nedomā, ka vajadzētu palīdzēt līdzcilvēkiem un dzīvniekiem. Viņš netic, ka, aicinot cilvēkus ziedot drēbes un rotaļlietas ap Jāņiem, tas izdotos.

 

Jāpiekrīt mūziķim, jo tiešām lielais žēlastības bums sabiedrībai lielākoties iestājas tikai gada nogalē. Arī tas nav peļami, jo daudz sliktāk būtu tad, ja vispār cilvēki uz kādu brīdi neapstātos un nepadomātu par tiem, kuriem šajā dzīvē neklājas tik spoži.

 

Nav jau miljoni jāizgāž, reizēm kaimiņam vai vientuļam pensionāram prieka asaras un siltas sajūtas sagādā pašceptas piparkūkas vai pīrādziņi, vasarā savārītais ievārījums vai pašadītas zeķes. Der viss, kas nāk no tīras sirds.

 

Lepojos, ka šajā laikā sarosās ne tikai pieaugušie, bet arī bērni. Šonedēļ Valkas pamatskolas jaunākās klases gatavo pārsteigumu pakas vientuļajiem pensionāriem. Redzot, ar kādu cītību manās mājās tiek zīmētas apsveikumu kartītes un izpušķotas ievārījumu burciņas, ceru, ka bērnu sirsniņās aizķeras kāda ļoti svarīga stīga – sapratne un līdzjūtība.

Komentāri 8

...........

Ak Karpova,Karpova!
Nu kārtējo reizi no mēness nokritusi esat.
Valkā ļautiņi neko nenīst tik ļoti cik godīgi pelnāmu naudu vai dāvanu no visas sirds.
Ļaujiet šiem izkrāpt,izmelot vai nozagt kaut vecu govs pļeku - būs laimīgi uz mēnesi.
Bet dāvanas - tikai,ja gribāt lai apdāvinātais jūs uz atlikušo mūžu par stulbeni uzskata.

pirms 9 gadiem, 2011.12.16 23:41

o

to ...
Ak tu mazā niecībiņa. Četrus burtus rakstīt vien māki. Redakcijas adresi zini? Aizej, pasaki!

pirms 9 gadiem, 2011.12.17 19:00

lo

Negribas būt ciniskai, bet gribas pateikt, ka ne vienmēr vientuļais kaimiņš ir pelnījis manu ievārījuma burciņu, jo gados, kad strādāju un audzināju savus bērnus, viņs savējos sen bija pametis,lai viegli dzīvotu, bet šovasar, kad karstā svelmē lasīju ievārījumam ogas, viņš krūmu paēnā ar pudeles brāļiem kopēji atpūtās. Uzskatu, ka mana burciņa liktu viņam iestigt vēl lielākā kūtrumā.
Patiesi vientuļu cilvēku mums apkārt ir maz, vairāk tādu, kas ar savu dzīvesveidu vai raksturu visus aizdzinuši, pat savus bērnus. Personīgi man grūti liekuļot un tēlot labo sirdi, ja domāju citādi. Tāpēc es labāk izbēršu mežā burkānus, lai kādam meža zvēram gards kumosiņš. Bet žurnālists nevarētu atļauties šādi runāt, pat ja tā ir Inga Karpova.

pirms 9 gadiem, 2011.12.18 14:26

ho

Kas ir vientuļš cilvēks? Tikai tāds, kam nav sanācis izveidot ģimeni un pat ja nē, tad, ja bija sabiedrisks un labs, nekad nepaliks viens, jo vēl ir labi kaimiņi, domubiedri, bijušie kolēģi. Bet ko iesi pie tāda, kuram visi bijuši sliktie? Vēl tagad ir cilvēki, kas patiesi ir vieni, bet dzirdot, ka pie viņiem kāds gatavojas aiziet, jau laikus izkladzina, ka durvis vaļā netaisīs. Varbūt ļausim viņiem dzīvot, kā pašiem gribas, un lieki neapgrūtināsim sevi un citus? Jo tas, pie kura patiesi reizēm ejam, nav vientuļš cilvēks.

pirms 9 gadiem, 2011.12.18 14:31

to lo

zurnalists var runat dajebko ja vins ir miesta lasamvielas arodnieks, un vina garadarbus izmanto vien ateja, kur pec izlasisanas izmanto tiesaja veida.

kapec pec tavam domam ZL vairs neperk, un rudeni pat ar desam nepievilinaja?
del visadam kapovam viss un del redaktorem, kuras neredz un neseko reitingam, kuru plosa visadi skribeletaji, rakstot savas negacijas nevis atspogulojot patiesi notiekoso apkart.

pirms 9 gadiem, 2011.12.18 14:34

XXX

Njā.... klusās Adventes laika komentāriņi.... :((((

pirms 9 gadiem, 2011.12.18 17:56

ita

Inga,neņem galvā! Labi,ka kāds šai pasaulē vismaz mēģina būt labs!

pirms 9 gadiem, 2011.12.19 08:46

lo - to lo

Vai neiznāk pārāk dārgs tualetes papīrs tā ZL? Vismaz Jums šī avīze interesē, ja jau esat šeit ieklīdis. Jeb teiksiet, ka vairāk interesē, ko kāds par kaut ko domā?

pirms 9 gadiem, 2011.12.19 10:07

Lietotāju raksti