Slēpotāji ir šokā 11

Cilvēku viedoklis, - tā ir naudas un truluma demonstrācija. Cilvēku viedoklis, - tā ir naudas un truluma demonstrācija.

Bērnībā piedzīvotais ietekmē visu cilvēka turpmāko dzīvi. Par šīs atziņas patiesumu var pārliecināties dažādās situācijās, arī slēpojot.

 

Mana iecienītākā distance katru nedēļas nogali ir Pārkalņu virzienā Smiltenes piepilsētas mežā. Ceļā sastapto slēpotāju ir maz, - pārsvarā vidējās un vecākās paaudzes smiltenieši, kuriem skolas laikā slēpošana bija obligāts pasākums fizkultūras stundās.

 

Jaunieši manāmi reti, piemēram, aizvadītajā svētdienā, kad BMX treneris saviem audzēkņiem bija licis nomainīt riteni pret slēpēm. Sākumā jāspiež ar varu, kamēr iepatīkas, secina treneris.

 

Prieku, ko sniedz distanču slēpošana, var atklāt tikai tad, kad slīdēšana pa balti piesnigušo mežu ir izmēģināta uz savas ādas. Ja nu kāds jaunietis beidzot saņemtos šādai nodarbei, tad kaut nu viņam šo piedzīvojumu nesabojātu karote darvas, jo vairs var nebūt, kur slēpot.

 

Nesen pa Pārkalņu mežā iedzītajām slēpju sliedēm kādai sievietei pretī braukuši divi sniega motocikli, izvandot distanci. Sieviete ir šokēta par tādu necieņu pret slēpotājiem, uzskatot motociklistu rīcību par naudas un truluma demonstrāciju jeb visatļautību.

 

Tomēr daudz lielāku postījumu šo svētdien pēcpusdienā slēpotāju trasē starp Teperi un Niedrāja ceļu ir nodarījis pašdarināts visurgājējs. Entuziastu veidotā distance ar šo tehniku izbraukāta tik pamatīgi, ka minētais posms slēpotājiem vairs nav lietojams.

 

Slēpotāji ir šokēti par tādu necieņu pret otra darbu. Prieks ir izpostīts daudziem cilvēkiem. Jāvaicā, vai visurgājēja vadītāja emocijas no svētdienas izklaides ir tā vērtas?

 

Komentāri 11

Intars

Paga, paga, vai tik slēpošanas trasi kāreiz neiebrauc ar sniega motocikliem, lai varēdu slīdsolī slēpot?:) Kādreiz tā darīja, es jau nezinu, tagad laikam citi laiki.

pirms 10 gadiem, 2011.01.26 14:54

XXX

Bet vaŗbūt tomēr pareizāk bija trasi ierīkot tādā vietā, kur nebrauc motorizēto sporta veida cienītāji? Manuprāt žurnāliste krietni vien pārspīlē uz sabiezina krāsas...

pirms 10 gadiem, 2011.01.26 17:18

klucis

Varbut slepotaji izrada necieņu un uztaisa trases tur kur jabrauc ar motocikliem.Kuri tad butu tie svarigakie.Katram savs hobijs svarigaks

pirms 10 gadiem, 2011.01.26 18:01

hmmm

par tādām lietām būs vienmēr kasšķis tāpatās kā starp gājēju un auto vadītāju auto vadītājs saka kad gājējs vainīgs savukārt gājējs kad auto vadītājs tas pas arī ir šajā gadijumā,bet lai cilvēki izklaidējas pa mežu kā vēlas vismaz nedzeras apkārt un neko nedemole piemēram veikalus saku tas ir vnk uzpūsts burbulis

pirms 10 gadiem, 2011.01.26 19:19

Sandra

Autovadītājiem ir iespēja sēsties pie mašīnas stūres visu gadu, savukārt slēpotājiem laiks, kad iespējams slēpot, ir salīdzinoši īsāks.
Turklāt arī iedzītas sliedes, kur slēpot, ir mazāk, nekā meža ceļu, kur braukt ar automašīnām.
Runa jau ir par to... Ja nebūs šo sliežu, Smiltenē nebūs, kur slēpot. Bet autovadītāji aizbrauks vizināties citur!

pirms 10 gadiem, 2011.01.26 19:42

klucis

Uztaisa trasi apkart teperim un uz priekšu.Uz ta ezera nav autombiļi redzeti.Kur problema???

pirms 10 gadiem, 2011.01.26 20:04

ww

Uz ezera, uz ezera! tad jau bļitkotaaji atkal saurbs āleņģus un atkal kaāds būs neapmierināts.

pirms 10 gadiem, 2011.01.26 21:29

Arnis

Tas ir tikai un vienīgi motorizēto izklaides cienītāju ētikas ziņā, jo mežā visi ir vienādi - gan slēpotājs, gan sniega motociklists... Protams ja nav noteikti oficiāli aizliegumi... Piesprausta a4 lapele ar kaut kādiem uzrakstiem tipa : Mums te ir trase - braukāt aizliegts ! Nevienam neko aizliegt diemžēl nevar... Tā ka tas ir tikai un vienīgi braucēju pašu goda un cieņas jautājums...

pirms 10 gadiem, 2011.01.27 09:28

sērsna

Kur palikusi cilvēku savstarpējā kultūra? Cien.Pētersones k-dzei vajadzētu vairāk rakstīt par savstarpējas cieņas un kultūras izpausmēm,par iespējām kur veidot slēpotāju trases,kur braukt labāk ar motorizētiem līdzekļiem.Mīļie slēpotāji sniega tak pietiek,brauciet pa sniega laukiem kalniem un lejām to šogad netrūkst.Motociklu vadītāji esiet modri nebrauciet tur kur slēpotāji,veidojat paši savas trases netraucējot dabai un cilvēkiem!

pirms 10 gadiem, 2011.01.28 10:17

nazis

Saprotu slēpotājus. Izbraukāt trasi ar tehniku ir vienkārši cūcība!
No otras puses: Slēpošana ir pārvietošanās pa sniegu. Esmu dzīvojis reģionos, kur ziemā tas ir vienīgais pārvietošanās veids pa sniegu ikdienā. Kā nokāp no slēpēm, tā iekrīti sniegā līdz vēderam, reizēm līdz padusēm. Taču ar distanču slēpēm (tiem skaliem pie kājām, kuras par slēpēm sauc tikai nosacīti) tādā sniegā paslēpot nevar. Kārtīgas slēpes ir vismaz 15 cm platas. Tādām arī izbrauktas risas netraucē.
Pie mums slēpošanu uztver tikai kā sportu (kaut gan šoziem tas būtu ērts pārvietošanās veids pastaigām svaigā gaisā) un tikai pa trasēm ar noblietētu sniegu, kur slēpes pie kājām likt ir neloģiski, jo kājas sniegā negrimst un pa tik cietu pamatu bez slēpēm pa līdzenu apvidu var paskriet ātrāk. Es neatbalstu šo sportu, jo tam trūkst loģikas. Tik pat labi varētu skriet krosu ar gumijas zābakiem. Sports reizēm ir neizprotams!

pirms 10 gadiem, 2011.01.28 10:44

Vija Skudrina

Nedomaju ka vajadzetu par pirmo punktu brinities ka jaunatne (lielaka daļa) nevelas izkopt aktivo dzivi. Ir tak interesantakas un pievilcigakas lietas ar ko aizrauties un aizpildit brivo laiku - dzersana norkotikas vai sedet pie TV zilajiem ekreniem bezdarbiba, un tas nenormalas datorspeles. Pie ka vainot??? Gimeni, valsti vai ko citu?? Un ta bez gala. Nevajaga raudzities nekur talu tepat Smiltene ir skloas kur labprat jauniesi iemacitos slepot - griba jauniesiem ir, bet vai pedogoki ir saprotoši??? japkasa galva. ja jaunietis 15 - 18 gadu vecumam uzkapis uz slepem vai slidam pirmo reizi protams normals cilveks saprot ka nevar neko normali izdarit vajaga laiku lai apgutu šo sporta veidu ta normali (pamatus) un ari pec 3. 5. un pat no 10. reizes nevar prasit no jauniesiem rezultatus ka ir profisionaliem sportistiem, jo mes visi nevaram but sportisti. neesmu nekada sportiste un neesmu ari nekada liela sportu fane bet man patik brivdienas pavadit ta aktivi pie dabas mates. Vardu sakot jauns gadsimts ar jaunam tradicijam!
Nenoliedzu pati esmu sastapusies ka sniega motocikli izbrauka slepju takas mana acu priekšā. Smadzeņu vieta šiem sniega motockliiem tik tiesam nav smadzenes bet smiltis. :)

pirms 10 gadiem, 2011.02.13 20:12

Lietotāju raksti