Šovinisms nav miris

 Mūsdienās tas būtu bezprecedenta gadījumsKrievija atkal nodemonstrējusi gluži impērisku domāšanu, kas nepieļauj citu viedokli, kā tikai to, ko pauž cars un viņa galms. Kuriozākais gan tas, ka savā lielummānijā Kremlis ir iedomājies diktēt... 

Krievijas prezidents Dmitrijs Medvedevs ir izdevis rīkojumu izveidot komisiju, kas cīnīsies pret vēstures falsifikāciju un kurai būs tiesības sodīt vienīgās un pareizās patiesības “sagrozītājus”.

 

 

D. Medvedeva norādījums, ka jābūt stingrākai nostājai pret partneriem fašisma reabilitācijas un slavēšanas jautājumos, ļauj secināt, ka runa ir tikai par attieksmi pret Otro pasaules karu. Vēl nav zināms, kādas sankcijas būs noteiktas pret tiem, kas uzskata, ka Sarkanā Armija nav bijusi tikai atbrīvotāja, bet attiecībā pret Baltiju - okupācijas karaspēks.

 

 

 

 

Sarunu līmenī pieļauta iespēja aizliegt “falsifikatoriem” iebraukt Krievijā. Vēl dzirdēti ieteikumi citādi domājušos saukt pie atbildības, tiklīdz viņi iebrauc lielvalstī. Tam vajag melno sarakstu. Tas nozīmē, ka vesels bars krievu drošībnieku varētu pētīt latviešu un kaimiņvalstu masu medijus un izdoto literatūru, lai noskaidrotu Kremlim nevēlamus autorus.

 

 

 

 

Tādā gadījumā no braukšanas uz Krieviju vajadzētu atteikties gandrīz visiem latviešu, kā arī citu demokrātisko valstu preses apskatniekiem, vēsturisko grāmatu autoriem, filmu režisoriem un daudziem politiķiem, kas būtu bezprecedenta gadījums pasaules vēsturē.

 

 

 

 

Tik tālu nav aizgājusi neviena diktatūra un diezin vai Krievija par to izšķirsies. Drīzāk tas ir politisks gājiens, kas apliecina, ka lielkrievu šovinisms Kremlī nav miris.

Lietotāju raksti