Tagad esam muļķi 10

Esam bijuši reņģu ēdāji un pingvīni, bet tagad muļķi Esam bijuši reņģu ēdāji un pingvīni, bet tagad muļķi

Valsts prezidenta vēlēšanu dienā skaidri sapratām, kas mēs esam politiķu redzējumā. Nu muļķi! Tādu apzīmējumu no Saeimas nama kāpnēm apmēram 100 piketētājiem veltīja Saeimas frakcijas “Par labu Latviju” deputāts Edgars Zalāns.

 

Esam jau pieraduši pie šādiem un līdzīgiem tautas kalpu apzīmējumiem. Pirms vairākiem gadiem bijām reņģu ēdāji, pēc tam pingvīni, bet tagad muļķi. Sava patiesība jau ir.

 

Reņģes bijām spiesti ēst tādēļ, ka mūsu nodokļu nauda politiskajās virsotnēs tika tērēta uz vella paraušanu, parlamenta deputātiem pašiem sev nosakot četrciparu algas un kompensācijas par komunālajiem izdevumiem, kā arī braucieniem uz tālām eksotiskām zemēm, kurās dažs labs politiķis par lietderīgu uzskatīja pat kosmosa apgūšanas konferences apmeklējumu, lai par dārgo braucienu saņemtu komandējuma naudu. Tautai naudiņas vairs nepietika un bija jāpērk lētās reņģes.

 

Kad nu kļuva pavisam grūti, tad mūs mācīja rīkoties kā pingvīniem briesmās – saspiesties ar mugurām kopā un citam citu sargāt. Tagad mums piešķirts muļķu statuss, jo vienmēr atbalstām nepareizas kandidatūras valsts amatos.

 

Gribam par KNAB vadītāju Aleksandru Loskutovu, nē, īstais ir Normunds Vilnītis. Tiesībsarga krēslā gribam redzēt Ingunu Sudrabu, nē, Juris Jansons ir labāks. Pēdējo muļķību pieļāvām, atbalstot Valsts prezidenta Valda Zatlera pārvēlēšanu. Tad arī viena politiķa mērs bija pilns un no Saeimas nama kāpnēm noskanēja: “Muļķi!”

 

Tautas pasakās gan vienmēr gudrākais un uzvarētājs beigās izrādās tieši muļķītis. Tagad arī mums ir dota iespēja uzvarēt, ja panāksim jaunas Saeimas vēlēšanas. Baida vien tas, ka tā notiek pasakās. Bet varbūt tomēr tieši mēs uzjāsim stikla kalnā.


Komentāri 10

vienpusībai

Hm,bet ja tie cilvēki tiešām bija muļķi? Vai demokrātija ir tad,kad viena puse var gānīties uz nebēdu,bet otrai jāpacieš klusējot?
Zatlera pārvēlēšana- tā visa ir tikai spēle uz apčakarēšanu. Nu varonis ir Antiņš,kas ļāva sevi ap***. Nevajadzēja likt uz Vienotību,varbūt būtu krēslā un varētu veikt vēl kādu spontānu,negaidītu varoņdarbu,no kā pašam jānobīstas. Šovs bija labs,es arī pirmajā brīdī nopriecājos.Bet nu-ko tālāk? Politikā esot jāparedz vairāki gājieni uz priekšu. ..
Un nākošais-nespēju noticēt ka Zilbers dod priekšroku Loskutovam.Par ko? Vai Knabveidīgā zagšana ir attaisnojama?
Piekrītu tikai priekšpēdējam teikumam:Baida vien tas,ka tā notiek pasakās.
Jo tas zaņķis ir dziļāks un visaptverošāks, nekā ataino Zilbers. Un darbojošās personas ir visapkārt, ne tikai tai pusē,kur ieraugāms Zalāns.

pirms 9 gadiem, 2011.06.06 20:04

no laukiem

Tev Aivar kā profesionālam gara darbu,tajā skaitā arī pasaku sacerētājam, jau nu vajadzētu zināt, ka kalna virsotnē baram vietas nebūs, un no tā izriet secinājums ka arī tev uz Saulcerītes bučošanu nekādas šanses nespīd.Bet cerēt jau vari, jo kā vēsta sena tautas patiesība, cerība ir muļķa mierinājums.

pirms 9 gadiem, 2011.06.06 21:52

XXX

Ņemot vērā pēdējo gadu sabiedrības politiskās aktivitātes, par gudriem mūs nosaukt nevar.

pirms 9 gadiem, 2011.06.07 08:52

KO

Šoreiz tomēr pavērsienam jābūt,vienīgi visu nojauks vecās tantītes, kurām tik ļoti patīk Dombrovskis ar apaļajiem vaidziņiem un raudulīgo grimasi. Tāds paipuisītis, kuram dara pāri! Nedaudz gribas cerēt, ka Āboltiņa vēlētos godīgu politiku, bet šajā sistēmā tas diez vai vairs iespējams. Kad skatos dažādu valstu filmas,tad pārņem šausmas, kā pasaule ir iekārtota, kad mākslīgi tiek radīti kari, lai pelnītu ieroču ražotāji un pārdevēji un citas līdzīgas lietas
Tauta noteikti 23. jūlijā izteiks savu gribu, jo bezjēdzīgais veca miljonāra kā prezidenta ievēlējums pierādīja, ka Saeima tautai uzspļauj. Patiesībā MUĻĶI ir visi Saeimā sēdošie, jo Zatlera ievēlēšanas gadījumā varēja gadīties, ka 23. jūlijā daudzi nedotos uz vēlēšanu iecirkņiem.

pirms 9 gadiem, 2011.06.07 09:09

sviesc

Tā jau ir, lielie runas vīri no TP ir visus cilvēkus sadalījuši: tie, kas var viņiem pakalpot, iedalīti divās frakcijās- lielākie un mazākie kretīni, Lielākos krwetīnus stutē sev vēlamajos amatos, lai varētu tos kretinizēt pēc saviem ieskatiem un otra daļa- vēlētāji, kuri nedomā tāpat kā tēpisti ir muļķi.Tātad sadalījums pēc kastām arī pie mums, gandrīz kā Indijā:))
Cik ilgi mums ar šādiem saeimas muļķiem būs jāsadzīvo?

pirms 9 gadiem, 2011.06.07 09:55

to sviesc

Kurš tagad stutē lielākos kretīnus amatos?

pirms 9 gadiem, 2011.06.07 12:13

kā tad!

Nu par Āboltiņu labāk paklusējiet. Viņas vīra biznesi paši prasa izmeklēšanu... Labi,ka šamējos ķert pašlaik nav topā.

pirms 9 gadiem, 2011.06.07 12:15

londa

Ko var gribēt? Kā tad izvēlamies tos ,par kuriem atdot savu balsi vēlēšanās.
Smieklīgi, bet fakti:

Mana kolēģe ,lepni paziņo, ka no politikas neko nesaprotot un tad nu ko vīrs liekot, par to nobalsojot. Lasīt taču prot, kāpēc nevienu programmu neizlasa?
Vai otra paziņa, kura nedzīvo Latvijā, bet ir atbraukusi un ar iereibušiem draugiem iet uz iecirkni un tā kompānija viņai pasaka, par ko ir jābalso.
Un vēl viens gadījums, kad cilvēks redz ko dara konkrētā partija, tagad kož pirkstos, jo neesot vajadzējis par tiem vēlēt. Kad prasu, kāpēc vēlēji? Man tur viens labs paziņa bija starp deputātiem. Es cerēju, ka viņš tika saeimā un man tas varētu kādreiz būt izdevīgi.

Muļķi, kas muļķi!

pirms 9 gadiem, 2011.06.07 13:17

nazis

Nosaukt par muļķi var jebkurš ikvienu, tas nav pat lamuvārds. Ja liedzies, mēģini pierādīt pretējo, tad tiešām esi muļķis.

pirms 9 gadiem, 2011.06.09 09:57

Lietotāju raksti