Tautas viedokli ignorēt ir bīstami 4

Kritiskais punkts tika sasniegts šīs Saeimas laikā Kritiskais punkts tika sasniegts šīs Saeimas laikā

Tas nu ir noticis. Pirmo reizi Latvijas valsts vēsturē tauta referendumā ir apliecinājusi, ka varas elite ar tās viedokli un interesēm nedrīkst nerēķināties.

 

Tautas nobalsošanā lielum lielais balsu vairākums par Saeimas atlaišanu apliecina, ka līdzšinējā vara nav kalpojusi sabiedrībai, bet vairāk rūpējusies par lobiju un savām interesēm. Vēlētāju pacietības vadzi līdz lūšanai nenoveda tikai šī Saeima.

 

Patiesībā pašreizējais parlaments pie tā ir vismazāk vainīgs, jo jau 10. Saeimas vēlēšanās varēja redzēt, ka cilvēki ļoti rūpīgi izvērtē deputātu kandidātu sarakstus. Iznākumā politiskajā arēnā parādījās jaunas personības. Arī pēdējo trīs premjeru – Aigara Kalvīša, Ivara Godmaņa un Valda Dombrovska darbības salīdzinājumā visvairāk plusu pelnījis Dombrovskis.

 

Viss krājās ilgi un pamazām, jau sākot no tā saucamās lietussargu revolūcijas. Pašlabuma meklētāji varas gaiteņos tik ļoti bija pieraduši pie visatļautības un nesodāmības, ka pēdējos gados vairs pat nemēģināja slēpt savas ambīcijas un savtīgās rebes, uzskatot tautas neapmierinātību vien par burkšķēšanu.

 

Šī tuvredzība tagad atspēlējās, kad pēc bijušā Valsts prezidenta ierosinājuma atlaist Saeimu tauta atbildēja ar gandrīz vienbalsīgu atbalstu. Tā vienkārši iznāca, ka kritiskais punkts tika sasniegts šīs Saeimas laikā.

 

Aizritējušais referendums nav vēsturisks tikai tādēļ, ka tāds noticis pirmo reizi. Tas ir vēsturisks arī tāpēc, ka iezīmējis jaunas pārmaiņas valsts pārvaldes stilā. Politiskie līderi ir skaidri redzējuši, kas viņus gaida, kalpojot vien savām interesēm un, domāju, ignorēt notikušo var vienīgi idioti.


Komentāri 4

nazis

Vēlētāji ar savām balsīm izpauda neapmierinātību par savu dzīvi. Tikai retais spēj konkrēti nosaukt, ko Saeima neizdarīja vai darīja nepareizi.
Visatļautība, nesodāmība, savas ambīcijas, savtīgas rebes? Vai tiešām? Var būt tikai valstiska nepieciešamība? Arī Saeimai ir savi uzdevumi, savi pienākumi un savas saistības, tāpat kā valdībai pret starptautiskajiem aizdevējiem, kas arī ir cilvēku neapmierinātības iemesls.

pirms 9 gadiem, 2011.07.27 11:16

XXX

Ko Dombrovskis ir izdarījis vairāk par citiem premjeriem???
Ja runā par Saeimas atlaišanu - kurš likums ir pieņemts "oligarhu"interesēs? Un ja ir, kādēļ Zatlers to pieļāva??? Prezidenta pienākums bija apturāt tādu likumprojektu virzību, viņš bija tiesīgs to apturēt. Tas bija viņa kā prezidenta pienākums!!!!! Bet.... tikai pastāstiet, kurš ir tas nelaimīgais likums???

pirms 9 gadiem, 2011.07.27 17:47

neceriet

Nebūs nekādas pārmaiņas, nebūs nekā vēsturiska. Labākā gadījumā kaut kāda kosmētiskā piečibināšana. Un gudrā tauta vēlreiz apliecināja savu prāta mazspēju. Viena histērijā krituša topošā bezdarbnieka dēļ kaisīt vējā miljonus,tērēt laiku,staigājot uz referendumu, pēc tam uz vēlēšanām un rezultātā saņemt tādu pašu pigu kā parasti- nu tur prāta klātbūtnes tikpat kā nav.

pirms 9 gadiem, 2011.07.27 18:42

ko

Mēs visi lielākā daļa esam līdzvainīgi. Uzņēmēji, kas maksā aplokšņu algas un viņu strādnieki vienlaicīgi saņem pašvaldības pabalstus, kas dažai ģimenei ir pāris simti mēnesī. Frizieri, manikīri utml. personas, kas nedod kvītis par iekasēto. Tā varētu turpināt bezgalīgi. Tāpēc esam,kur esam, jo nav mums apziņas līmenis, lai varētu dzīvot civilizētā, godīgā sabiedrībā, tāpēc arī tādi deputāti - tādi paši, kā viņu vēlētāji.

pirms 9 gadiem, 2011.08.08 14:00

Lietotāju raksti