Tu neesi redzams! 6

Vakarā kāds, ģērbies tumšā apģērbā, dodas pa ceļu. Ārā ir tumšs, migla, bet pēkšņi spoža automašīnas gaisma, viens mirklis, un viss, cilvēks vienkārši notriekts. Daudziem tas būs kārtējais svešinieks, kurš dzīvību zaudējis uz Latvijas...

Ceļu policijas šefs Edmunds Zivtiņš medijiem atzīst, ka šogad situācija uz ceļiem ir krietni pasliktinājusies. Pagājušajā mēnesī ceļu satiksmes negadījumos bojāgājušo skaits salīdzinājumā ar pērno gadu palielinājies par 38,5 procentiem. Daudziem no tiem iemesls ir atstarojošu elementu neesamība pie apģērba. Oktobrī nelaimes ar letāliem iznākumiem prasījušas jau 18 cilvēku dzīvību.

 

Jau septembra sākumā kā Ceļu, tā Pašvaldības policija vērsa iedzīvotāju uzmanību par atstarotāju nepieciešamību un nozīmi, viesojoties izglītības iestādēs un patrulējot ielās.

Cik zināms, no otrdienas Ceļu policija plāno atsāk akciju “Esi redzams” un pie tās strādās ļoti aktīvi. Esmu pārliecināta, ka darba netrūks, jo daudzi joprojām nenēsā atstarotājus. Kauns, slinkums, pārliecība, ka ar mani jau tas nekad nenotiks?! Lietojot atstarotāju, nedomāju par to, vai man tas piestāv vai nepiestāv, jo galvenais ir būt redzamai. Vēl jo vairāk tagad, kad pulksteņa rādītājs pagriezts stundu atpakaļ un ātrāk iestājas krēsla. Gribu uzslavēt nūjotājas, kuras dodas Cērtenes pilskalna virzienā. Viņas nevar nepamanīt, jo lieto atstarojošās vestes. Sargā sevi arī tu!Komentāri 6

Urmass

atstarotāji, atstarotāji un atstarotāji... šķiet neko vairāk mēs nezinam! Ir nostaigāts pa Rietumiem gadu gadiem, bet nekādus atstarotājus nav gadījies redzēt, pat tādās valstīs, kuru pilsoņi ir ļoti likumus respektējoši.
Jā, tumsā jebkuram velobraucējam ir gaismas, bet lai teiktu, ka visi kājāmgājēji staigā kā Ziemassvētku eglītes, nav ievērots.
Padomājiet taču loģiski- cik vajag atstarotājus un kur, lai Jūs ar garantiju ievērotu! Vai tie piekārtie vienā pusē somai ir priekš paša drošības, jeb atskaitei- man bija atstarotājs?
Ja runā par kaut kādu atstarotāju efektu, tad vienīgi spectērpiem, kuriem atstarotā lenta ir zem ceļgaliem un uz riņķi un tā iespējami tālu samanāma tuvajās gaismās. Vis pārējais ir blēņas.
Tātad autovadītājiem jāvadās pēc atstarotājiem? Neredzi atstarotāju, gāzi grīdā! Daudz liederīgāk būtu panākt, ka ārpus apdzīvotām vietām gājēji valkā atstarojošo vesti, kādas mūsdienās ir katrā automašīnā. Piemēram Šveicē ir noteikts, ka tādām ir jābūt 2.
Apdzīvotās vietās atstarotājus ar likumu nedrīkst pieprasīt un tam nav nekādas vajadzības, ir ātruma ierobežojums priekš tam un ja neredzi vai neesi drošs, brauc lēnāk jeb nebrauc nemaz!

pirms 9 gadiem, 2011.11.02 11:49

..........

Paldies Urmas,pirmšķirīgs koments.
Vai nu vadītājs māk braukt un tad parasti pamana cilvēku pēc instinkta vai arī nelīdzēs nekas - nemākuļi,kas te uz katra pagrieziena tēlo šūmaherus,uzbrauks virsū tā kā tā.
Atstarotāju būšana ir tikai vēl viens veids parādīt,ka cilvēks te ir mēsls varas priekšā.

pirms 9 gadiem, 2011.11.02 21:11

sviesc

Šodien braucu mājās no galvas un pilsētas, sāka jau krēslot, jābrauc uzmanīgi, bet, ņemot vērā to, ka nākas pārslēgt tālos uguņus un ievērot ceļa zīmes, mani tracināja tas, ka tik daudz cilvēku atradās uz lielceļa bez atstarotājie.Pats galvenais, ka viņi jau apdraud paši sevi un autovadītājs būs līdzvainīgs, nedod Dievs, ja tādu notrieksi.
TENDENCE ŠIEM NEREDZAMAJIEM CILVJIEM IET PA ASFALTA MALU, viņam ir pofig, ka ieraudzīt tos var tikai pēdējā momentā.
Kur ceļu policisti ar savām prevensijām un sodiem?:((

pirms 9 gadiem, 2011.11.02 21:13

kreims

Sviestiņ,es sapratu tikai to,ka braukšanas nemākulības dēļ biji spiests pirms laika mainīt pamperus un tādēļ tagad piktojies.

pirms 9 gadiem, 2011.11.04 16:29

caca

Tikko atgriezos no UK un tur neredzēju nevienu atstarotāju! Manējais somā iegūlās uz palikšanu.

pirms 9 gadiem, 2011.11.04 18:37

...

Urmass...kur tu esi arzemes redzejis pa tumsu ejot cilveku kajam pa lielcela malu??? arzemes visi brauc ar auto. man atbrauca pazinas no francijas un celaa uz smilteni, ieraudziija pa cela malu ejam cilveeku, saaka spiegt..apturi, cilvekam kaut kas noticis, re iet pa celu!!Es esmu izbaudijusi, ka ir kad ieraugi kadu klunkuretaju melnas drebes,trieku var dabuut...

pirms 9 gadiem, 2011.11.08 16:51

Lietotāju raksti