Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Turpinās pieteikšanās studijām Lielbritānijā

Paralēli aktīvajam noslēguma ieskaišu un eksāmenu periodam, turpinās studentu uzņemšana augstskolās ārvalstīs, kur pieteikšanās karstākais periods ir tieši pavasarī.

 

Eiropas Savienības vienotais izglītības tirgus ir atvērts Latvijas jaunatnei jau vairākus gadus, dodot iespējas Latvijas jauniešiem pieteikties, piemēram, studijām Lielbritānijā vai citā Eiropas Savienības dalībvalstī vienlīdzīgi vietējiem studentiem. Diemžēl daudzi jaunieši neizmanto šīs iespējas, jo par to, ka jāiesniedz dokumenti augstskolā, domā tikai vasarā.

 

 

Saskaņā ar Dream Foundation pārstāves Latvijā Agates Zīvertes teikto, ir svarīgi, lai neskatoties uz gala eksāmenu saspringto periodu, jaunieši redzētu kopējo bildi un sekotu līdzi pieteikšanās termiņiem Eiropas augstskolās. "Mēs esam pamanījuši, ka jaunieši izdara savu studiju izvēli vairāk balstoties uz iespējamību būt akceptētiem vispār, nevis piesakās programmai, kas viņus patiešām interesē" saka Agate Zīverte.

 

Lai pieteiktos Eiropas augstskolām, pietiekšanās process jāsāk jau laikus. Lai vienkāršotu pieteikšanās procesu, Dream Foundation ir radījis vienotu on-line platformu, kas ar vienu pieteikumu piedāvā iespēju pieteikties vairākām Eiropas izglītības institūcijām vienlaicīgi.

 

 

Kā izteicās Agate Zīverte, vēl joprojām ir laiks uzsākt pieteikšanos, piemēram, augstskolām Lielbritānijā, kur termiņš ir maija sākumā. Vasarā Eiropas augstskolas var atvērt otru pietiekšanās kārtu, tomēr tad iespēja pieteikties būs tikai tām specialitātēm, kas vēl nav aizpildītas.

 

 

Tāpat, piesakoties studijām vasarā, sagatavošanās laiks būs pārāk īss, jo papildus jāplāno daudz dažādi jautājumi, kas saistīti ar dzīves vietu, darba meklēšanu, dokumentu sagatavošanu studijām citā valstī.

 

 

„Pašreiz aktuālākie termiņi ir studijām Lielbritānijā, kā, piemēram, Aberystwyth University, Adam Smith College, Anglia Ruskin University un Cambridge School of Art, kas piedāvā vairāk kā 900 studiju programmas. Tāpat maija sākumā pieteikšanās termiņš ir studijām Beļģijā HEC Management School - University of Liege un Saxion University Nīderlandē," stāsta Agate Zīverte.

 

 

Lai vienkāršotu pieteikšanās procesu, Dream Foundation ir radījis vienotu on-line platformu, kas ar vienu pieteikumu piedāvā iespēju pieteikties līdz pat 8 Eiropas izglītības institūcijām / programmām vienlaicīgi.

Lietotāju raksti